"Derbowy sparing" na remis

Remisem 1:1 zakończyła się kontrolna potyczka pomiędzy zespołami LKS Centra a Ostrovią 1909. Trenerzy obu ekip podkreślali, że był to dla ich zawodników pożyteczny sprawdzian.

W 5 i 10 minucie rywali postraszyli kolejno Michał Giecz i Marek Szymanowski trafiając w słupek. W 33 minucie nad bramką uderzał natomiast Konrad Rusek. Kilka chwil później celny strzał, który przekroczył linię bramkową oddał Daniel Kaczmarek.

W przerwie sztab szkoleniowy Ostrovii 1909 dokonał roszad. Pojawiła się trójka testowanych młodzieżowców z zewnątrz: Miłosz Nowicki, Kacper Karbowski i Dominik Bartczak, a między słupkami stanął testowany golkiper z Ukrainy.

W drugiej odsłonie spotkania biało-czerwoni stworzyli sobie mniej okazji strzeleckich. Groźniejszy był przeciwnik. W 60 minucie kolegów przed stratą gola uratował Kamil Krawczyk. Pomocnik Ostrovii 1909 kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska oddał strzał ale dobrą interwencją popisał się golkiper Centry. W 86 minucie Michał Kucharski doprowadził do stanu 1:1.

LKS Centra - Ostrovia 1909 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 Daniel Kaczmarek (35')
1:1 Michał Kucharski (86')

Ostrovia 1909:

I połowa:
Jankowski - Kasprzak, Wiącek, Wachowiak, Krawczyk, Szymanowski J.Kaczmarek, Rusek, Izydorski, D.Kaczmarek, Giecz.

II połowa:
Zawodnik testowany - Rauk, Jędrzejak, Wiącek (80' Wachowiak), Krawczyk (85' Kempiński), Adamski, Krystek, D.Kaczmarek (65' Bartczak), Cierniewski, Perz, Nowicki (65' Karbowski).