Zła passa przełamana

Pogoń Nowe Skalmierzyce przełamali passę porażek pokonując na własnym boisku Vinetę Wolin 3:0.

Kibice zgormadzeni na stadionie przy ul. Mostowej zostali wystawieni na próbę cierpliwości przez piłkarzy Pogoni. Po serii trzech porażek zespół z Nowych Skalmierzyc w starciu z mającą 7 punkty przewagi Vinetą Wolin nie byli faworytem.

Bezbramkowy remis utrzymujący się przez większość sobotniego meczu nie zwiastował efektownego zwycięstwa gospodarzy i dopiero w 68 minucie Patryk Palat pokonał bramkarza gości dając swojej drużynie prowadzenie. Dziesięć minut później Łukasz Grabowski podwyższył na 2:0 co znacznie zwiększyło szanse Pogoni na długo wyczekiwane zwycięstwo, aż wreszcie w 90 minucie Patryk Palat przypieczętował sukces miejscowych bramką na 3:0.

Zwycięstwo powstrzymało marsz Pogoni w dół tabeli, a nawet pozwoliło awansować skalmierzyczanom na miejsce 9.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Vineta Wolin 3:0 (0:0)
bramki: Patryk Palat (68), Łukasz Grabowski (78), Patryk Palat (90)