dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Szukana fraza:

Data publikacji:

Znaleziono 5 wpisów

Sądowe analizowanie ojcostwa nakazuje – w przeciwieństwie do testu domowego – użycia wyznaczonych procedur zgodnych ze wzorcami z góry ustalonymi przez polskie sądownictwo.

Czas wykonania testu DNA ojcostwa bywa zmienny w zależności od laboratorium. Zazwyczaj wynosi on mniej więcej od 5 do 14 dni roboczych. Pewne laboratoria mogą wydać jednoznaczny wynik badania w znacznie krótszym czasie, nawet od trzech do pięciu dni. Sytuacje życiowe pacjentów są czasem trochę złożone. Niekiedy osobom zamawiającym zależy na znacznie szybszym uzyskaniu wyniku testu dotyczącego ojcostwa.

Testy DNA to aktualnie jedyna pewna droga sprawdzenia biologicznego pokrewieństwa pomiędzy potencjalnym rodzicem, a dzieckiem. Pozwalają one uwolnić się od wszelkich powątpiewań. I chociaż badania DNA wymagają wykonania wielu złożonych czynności, to ze strony pacjenta jest to proces bardzo łatwy, na który składa się zaledwie kilka etapów. Za chwilę omówimy pokrótce każdy z nich.

Testy na ojcostwo stają się z dnia na dzień bardziej popularne. To właśnie przy użyciu ww. testów możliwe jest jednoznaczne określenie rodzaju pokrewieństwa pomiędzy danymi osobami. Klienci którzy decydują się na takie analizy mają dwie opcje do wyboru. Mogą wykonać bowiem badanie prywatne, jak również test o charakterze sądowym. Na czym polega różnica? Czy któryś z nich jest bardziej wiarygodny?

Badania DNA to nie jedynie testy na ojcostwo. Badania DNA możecie Państwo przeprowadzić również gdy zależy Państwu na przeanalizowaniu pokrewieństwa, również przy niemożliwości przebadania jednego z członków rodziny np.: w przypadku zgonu. Takie badania odbywają się w sprawach o spadek, o alimenty, ale też wtedy, gdy preferowaliby Państwo tylko zyskać pełne przekonanie co do ewentualnego pokrewieństwa.

Dołącz do
swoich znajomych!