dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Kiedy jest dobry moment na coaching?

2016-08-31 15:47:43

Coaching to proces, który pozwala w wielu obszarach naszego życia nieco usprawnić  działanie i nieco rozjaśnić postrzeganie. Napisałam „nieco”, ale równie odpowiednie będzie „mocno”, bo wszystko zależy od osoby, która coaching zaczyna. Można w proces coachingowy wejść, rozejrzeć się i podziękować, a można wejść i nie wyjść pozostając w nowo poznanej rzeczywistości swoich możliwości.

Na pytanie „kiedy?” jest ten moment odpowiem najpierw ogólnie, a potem konkretnie, ale w obu przypadkach zgodnie z prawdą. Całkiem szczerze uważam bowiem, że nie zawsze to człowiek wybiera coaching tylko czasem coaching wybiera człowieka. Dlatego najlepszym momentem na rozpoczęcie coachingu jest czas, kiedy po prostu poczujesz, że to ten moment.  Wiem jednak, że „odczuwalność” jest mniej mierzalna niż konkretne sytuacje, dlatego skupimy się na dwóch aspektach.

Kiedy poczujesz, że to ten czas.

Poczuć gotowość na coaching to poczuć gotowość na zmianę. To jest ten moment, kiedy czujesz, że albo coś zmienisz teraz albo już nigdy. To jest to uczucie kiedy wiesz, że chcesz po coś sięgnąć, ale nie do końca jeszcze wiesz jak się za to zabrać. To jest impuls do działania, którym będzie być może właśnie wejście na pokład coachingu, za pomocą którego dopłyniesz do miejsca, w którym masz się znaleźć. To jest pobudka Twojej gotowości i chęci.

Tak mniej więcej można to poczuć, ale trudno dostrzec w codziennym zgiełku, więc przejdźmy do konkretów, choć polecam się rozglądać i wzmocnić swoją uważność :)

Konkretnie wtedy, gdy…

* chcesz coś zmienić ze względu na brak satysfakcji w tym, co obecnie robisz,

* chcesz wzmocnić swoją skuteczność,

* chcesz znaleźć lepsze rozwiązania niż te, które do tej pory wykorzystałeś,

* chcesz nauczyć się radzić sobie z problemami,

* chcesz rozwinąć skrzydła, bo czujesz, że możesz dać z siebie więcej,

* potrzebujesz równowagi w swojej codzienności i nie potrafisz jej odnaleźć,

* szukasz szczęścia i do tej pory go nie znalazłeś,

* wzdrygasz się na myśl o zmianie czegokolwiek, a wiesz, że jest ona nieunikniona,

* chcesz osiągnąć to, o czym od długiego już czasu marzysz.

Coaching jest przyjacielem zmiany i jej wielkim sojusznikiem. Wszędzie tam, gdzie odbywa się zmiana przydaje się coaching, aby nową sytuację oswoić, a starą pożegnać. Coaching pomaga przyzwyczaić się do zmiany, polubić ją, a w długotrwałym efekcie przekonać się, że ma sens i świadomie ją wykorzystać.

Nic tylko korzystać! :)

Jeśli masz pytania dotyczące coachingu lub zastanawiasz się czy warto spróbować, śmiało do mnie napisz :)

Zapraszam Cię również na moją stronę: www.kierunekspelnienia.pl, na której znajdziesz więcej rozwojowych treści!

 

Przeczytano: 265 razy

Komentarze (0)
Loading...
Dołącz do
swoich znajomych!