Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Trwa konkurs „Zakręceni w przestrzeni”

2018-08-08 12:01:01

W tym roku zadaniem uczestników konkursu „Zakręceni w przestrzeni” jest zaprojektowanie zmian w najbliższym otoczeniu, zgodnie z hasłem tegorocznej edycji OD_NOWA i przesłanie prac konkursowych do 19 września 2018 r. Laureaci w kategorii szkół podstawowych otrzymają zestawy Lego Architecture, a najlepsze pomysły uczniów szkół ponadpodstawowych na zmianę przestrzeni zostaną nagrodzone grantami na ich realizację w wysokości do 10 000 zł.

Konkurs „Zakręceni w przestrzeni” jest organizowany przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim w ramach projektu ECO-MIASTO. Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl

 

 

 

Trwa trzecia edycja konkursu „Zakręceni w przestrzeni”. Uczestnicy mają za zadanie zaproponować zmiany w najbliższym otoczeniu – szkole, bibliotece, świetlicy czy domu kultury. W poprzednich odsłonach konkursu uczniowie zaprojektowali m.in. miejsce na szkolne uroczystości i do prowadzenia lekcji na świeżym powietrzu, atrakcyjną czytelnię czy identyfikację wizualną poszczególnych klas.

Udział w konkursie ma wymiar edukacyjny. Uczniowie mają okazję uczestniczyć w projektowaniu i tworzeniu przyjaznych miejsc, w których funkcjonują na co dzień. Projekt „Zakręceni w przestrzeni” ma pokazać młodym mieszkańcom miast i miasteczek, że mogą wpływać na otaczającą ich przestrzeń publiczną, a jednocześnie są za nią odpowiedzialni. Uczestnicy uczą się również projektowego realizowania zadań i współpracy z różnymi partnerami.

Zaprojektować przestrzeń OD_NOWA

Tegoroczna edycja realizowana pod hasłem OD_NOWA ma jeszcze bardziej zachęcić dzieci i młodzież do wykorzystania materiałów ekologicznych, upcyclingu niepotrzebnych rzeczy oraz uwzględnienia w swoich koncepcjach zieleni. Przy ocenie prac w sposób szczególny doceniane będzie kreatywne podejście, a także troska o środowisko naturalne.


Uczniowie klas 1-6

Uczniowie szkół podstawowych prezentują swoje pomysły w formie prac plastycznych, które zostaną ocenione w kategorii klas 1-3 i 4-6. Nagrodą dla laureatów są zestawy Lego Architecture. Oprócz tego szkoła, która zgłosi największą liczbę prac plastycznych, otrzyma nagrodę w postaci warsztatów architektonicznych.

Uczniowie klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych

Młodzież z klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych tworzy projekty w niewielkich zespołach. Uczniowie mogą przedstawić swój pomysł w formie krótkiej prezentacji, makiety czy filmu. Autorzy najlepszych projektów zostaną nagrodzeni grantami na ich realizację w wysokości do 10 000 zł oraz warsztatami architektonicznymi.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 19 września br. Prace konkursowe można przesyłać w formie elektronicznej. Więcej informacji oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl

Program ECO-MIASTO

Konkurs „Zakręceni w przestrzeni” stanowi część programu ECO-MIASTO, którego celem jest promowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Elementem tej koncepcji jest także tworzenie atrakcyjnych, przyjaznych mieszkańcom przestrzeni oraz wzmacnianie poczucia przynależności do miejsca zamieszkania. Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z RENAULT Polska, SAUR Polska, Saint-Gobain, SUEZ Polska, ENGIE oraz Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy i TIRU, a także Wspólnie – Fundacja LafargeHolcim.

Inf. Constans PR, Karolina OrzełDziś i jutro na nocnym niebie zaobserwujemy spadające perseidy. Zjawisko będzie można obserwować od 9 do 15 sierpnia, a jego szczytowy moment przypada właśnie na noce z 11 na 12 oraz z 12 na 13...

2018-08-11 14:32:32

Co dziś oznacza bezpieczeństwo? Bezpieczeństwo, według najprostszej definicji – to stan braku zagrożenia. Czy w dobie dzisiejszej coś nam jeszcze może zagrażać? Pomińmy kwestie polityczne – nie...

2018-08-10 00:24:16

Magazyn „Wspólnota” rokrocznie publikuje „Ranking zamożności Jednostek Samorządu Terytorialnego”. Jak w najnowszym rankingu wypadły samorządy powiatu ostrowskiego?

2018-08-09 17:08:09

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!