Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Festiwal Reggae na Piaskach już w najbliższy weekend

2018-07-19 12:47:17

W sobotę 21 lipca, o godzinie 17.00 startuje 18. edycja Festiwalu Reggae na Piaskach. W tym roku organizatorzy postanowili dedykować Festiwal pamięci Roberta Brylewskiego – jednego z twórców polskiego reggae i punk rocka, wyjątkowego artysty, który odcisnął wielkie piętno na kolejnych pokoleniach muzyków i słuchaczy.

Przypomnieniu Jego roli i dorobku będzie poświęconych kilka ważnych punktów Festiwalu. Na terenie festiwalowym przygotowana zostanie specjalna wystawa unikalnych fotografii Roberta Brylewskiego z różnych okresów Jego twórczości. Swoje zdjęcia zaprezentują znakomici fotograficy: Michał Wasążnik – twórca legendarnego albumu „Generacja” dokumentującego fotograficznie początki polskiego punk rocka i reggae, Bartek Muracki - znakomity fotograf koncertowy oraz Piotr „Rasta Trooper” Tabencki – utalentowany bywalec z aparatem wielu imprez reggae w Polsce. Ponadto, specjalną selekcję poświęconą Brylewskiemu zaprezentuje DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN (Joint Venture Sound System).

W czasie Festiwalu na Piaskach czynne będzie od czwartku pole namiotowe, na miejscu będzie pełna gastronomia, prysznice, sanitariaty a tuż za wielkimi namiotami festiwalowymi na publiczność czekać będzie piękna plaża z mnóstwem miejsc do wypoczynku i rekreacji.

WYKONAWCY:

ANDREW TOSH – Tribute to Peter Tosh
Jest najstarszym synem Petera Tosha, który oprócz Boba Marleya i Bunny Wailera tworzył oryginalny skład legendarnych The Wailers – zespołu, który dał światu muzykę reggae. Po ojcu odziedziczył nie tylko umiejętność jazdy na monocyklu, ale przede wszystkim talent muzyczny. Teraz po całym świecie głosi dziedzictwo muzyczne i kulturowe swojego wielkiego ojca. Po raz pierwszy w Polsce ANDREW TOSH z programem Tribute To Peter Tosh.
W tym wypadku podobieństwo jest wręcz uderzające. Andrew Tosh nie tylko wygląda jak Peter, ale ma niezwykle podobny, wręcz identyczny głos. Na scenie porusza się jak swój ojciec, a fakt że również jeździ na monocyklu jest tylko drobnym tego potwierdzeniem.

GUTEK  - solowy początek
Gościł na ponad 80 płytach, ale obecnie pracuje nad pierwszą własną, na której występuje w roli autora, kompozytora i lidera. Słychać na niej to, co najlepsze z Indios Bravos, czasem z dodatkiem rythm&and&bluesa, wzbogacone o hip-hopowe efekty.

Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków Paktofoniki. Na Piaskach Gutek startuje ze swoją długo oczekiwaną karierą solową.

DJANGOS – ponad gatunkami
The Djangos to muzyczna sensacja wykraczająca poza granice muzyki reggae. Zespół dziesięciu pasjonatów którzy spotkali się z potrzeby serca, a może nawet i duszy, ale przede wszystkim z bezwarunkowej miłości do muzyki.
Ogromne znaczenie ma dla nich  kultura reggae, ale też szeroko pojęta muzyka światowa. Wierzą, że muzyką może zmienić świat na lepsze i ta właśnie wiara połączyła ich w jeden zespół.
Wielbiciele filmów Quentina Tarantino pewnie będą mieli pewne skojarzenia i to jest bardzo dobry trop. Rzeczywiście genialny film ” Django” był ich inspiracją w tym zakresie.

SHASHAMANE – podróż do korzeni  
Ten zespół w gwiazdorskim składzie to polska odpowiedź na jamajski ruch revival, muzyczne zaproszenie do podróży do korzeni muzyki i kultury reggae. Stacja początkowa: Festiwal Reggae na Piaskach.
Zespół Shashamane powstał ponad 2 lata temu i w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja jaką jest fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub. Wśród tworzących formację znalazły się osoby współpracujące wcześniej z takimi grupami jak Bakshish, Duberman, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab, Natural Mystic, Ziggie Piggie, YO i wielu innymi, nie tylko związanymi ze środowiskiem reggae.

DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN (Joint Venture Sound System)
- Twórczość Roberta Brylewskiego, jego pionierskie w Polsce podejście do materii dubu i idei sound systemu były dla mnie jedną z najważniejszych inpiracji do rozpoczęcia działalności Joint Venture. Jego muzyka często pojawiała się w moich selekcjach na dziesiątkach imprez, dodając oliwy do ognia radykalnym brzmieniem czy przekazem. Zdarzyło nam się nawet wystąpić w duecie na sound systemowej sesji... Tym razem selekcja 100 % Robert Brylewski – szacunek i pamięć przez taniec. Nie będzie problemu z wyborem utworów – mówi Maken – jeden z pionierów sound systemów w Polsce, który zagra w Ostrowie specjalną selekcje poświęconą różnym etapom twórczości Roberta Brylewskiego.  

REGGAESIDE – młodość i energia
Zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka otworzy tegoroczny Festiwal Reggae na Piaskach. Reggaeside to zespół grający muzykę reggae z elementami funky, rocka, popu i ska. Zespół powstał w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim.
Reggaeside jest finalistą 9 edycji programu Must be the music. Tylko muzyka. Zespół wystąpił również w programie O! Polskie przeboje, a także był gościem Dzień dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Halo Polonia, Teleexpress oraz Rodzina wie lepiej.

Podczas swojej działalności zespół zagrał około 200 koncertów plenerowych i zdobył wiele prestiżowych nagród na konkursach i festiwalach. Tylko w 2017 roku zdobyli następujące nagrody: Grand Prix podczas Festiwalu Katar 2017 w Toruniu, Grand Prix oraz nagrodę publiczności podczas festiwalu Jaszczur w Lisewie, I miejsce na Konkursie Młodych Talentów im. R. Sarbaka w ramach Festiwalu Reggae na Piaskach 2017 w Ostrowie Wielkopolskim, II miejsce Festiwal Undergramy w Tczewie, II miejsce  Pro Rock 2017 w Olsztynku, II miejsce podczas Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych w Grodkowie.

BILETY: http://www.reggaenapiaskach.pl/bilety/ na Ticketmaster i kultura.pax.plBartosz Górski
W niedzielę we Wtórku tysiace mieszkańców z Ostrowa i regionu wzięli udział w dożynkach gminnych. Na scenie jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Piękni i Młodzi. Koncert cieszył się ogromnym...

2018-08-20 00:15:17

Joga na plaży na ostrowskich Piaskach-Szczygliczka już w niedzielę. Zajęcia poprowadzą nauczyciele z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Turku. Joga to połączenie oddechu, spojrzenia w siebie i...

2018-08-08 10:14:02

W sobotę 28 lipca w ośrodku wypoczynkowym LIDO w Antoninie, odbędzie się impreza dedykowana fanom motoryzacji. Grupa BMW Nocą Ostrów Wielkopolski po raz pierwszy zorganizowała zlot pojazdów BMW....

2018-07-28 09:57:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!