Motoryzacyjne perły na ostrowskim Rynku /foto/

Motoryzacyjne perły na...

W sobotę 14 lipca ostrowski Rynek stał się parkingiem dla wyjątkowych...
BM Slam Stal zgłosiła się do gry w lidze

BM Slam Stal zgłosiła się...

Pierwszy krok do gry w Energa Basket Lidze w kolejnym sezonie wykonany. Klub...
Powstanie boisko sportowe przy „budowlance”

Powstanie boisko sportowe...

Przy Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie powstanie nowoczesne...
90- lecie OSP Sulisław /foto/

90- lecie OSP Sulisław /foto/

W dniu 1 lipca 2018 roku OSP Sulisław obchodziła jubileusz 90- lecie...
Łukasz Mikołajczyk oficjalnie kandydatem na prezydenta

Łukasz Mikołajczyk...

Łukasz Mikołajczyk kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Ostrowa...
15
Niedziela
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Odwiedzili komendę ostrowskiej policji

2018-06-19 12:29:22

Jak wygląda praca policjantów od wewnątrz, z czym muszą się  mierzyć na służbie, jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają i jak sobie z tym wszystkim radzą- o tym mieli okazję przekonać się podopieczni pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, którzy odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. To druga, największa pod względem obszaru działania jednostka policji w południowej Wielkopolsce.

Policjanci  z ostrowskiej komendy na wizytę   młodzieży z Centrum  przygotowali specjalny program, a gwiazdą spotkania okazał się policyjny pies przeszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych  o imieniu Rexo, którego przewodnikiem jest asp. Mariusz Lis. Owczarek niemiecki wspólnie z funkcjonariuszem demonstrowali swoje umiejętności, które okazują się niezbędne m.in. przy ochronie dużych imprez masowych, obiektów użyteczności publicznej czy wizyt tzw. VIP-ów.

-To była wyjątkowa wizyta dla naszej młodzieży. Nie każdy i nie zawsze ma możliwość podejrzenia z bliska pracy służb mundurowych, więc kiedy pojawiła się taka okazja- musieliśmy z niej skorzystać. -uważa Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Gości z Pleszewa po ostrowskiej komendzie oprowadzał naczelnik wydziału prewencji nadkom. Dariusz Jakuszkowiak i  dzięki niemu  uczniowie  mieli też okazję zobaczyć, jak  pracują wszystkie wydziały, łącznie z technikiem kryminalistyki. Ten  pokazywał między innymi, jak pobierane są odciski palców.

 - Jeśli jest taka możliwość, zawsze chętnie gościmy u siebie młodzież  nie tylko  z ostrowskich  szkół, ale i  tych z  sąsiednich powiatów. Staramy się pokazać jej, jak pracuje się w policji  od tej drugiej strony. Myślę, że to bardzo ciekawe dla osób, które na co dzień na ulicach widzą tylko umundurowanych funkcjonariuszy w radiowozach lub pieszych patrolach, a nie wiedzą jak wygląda wewnętrzna organizacja  w jednostce. Poza tym  chcieliśmy też pokazać uczniom techniczne strony zawodu policjanta – wyjaśnia mł. insp. Piotr Wilkowski, komendant KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Dzięki uprzejmości ostrowskiej policji podopieczni Centrum mogli też przez chwilę poczuć się, jak prawdziwi funkcjonariusze.

 - Młodzież miała również okazję zobaczyć pomieszczenia przeznaczone do tymczasowego zatrzymania czy  włożyć na siebie umundurowanie grupy realizacyjnej w postaci kamizelki kamienioodpornej, ochraniaczy, hełmu i pałki szturmowej oraz tarczy. To ostatnie zadanie nadzorował st. asp. Grzegorz Kuroszczyk, na co dzień policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji, a prywatnie mistrz sztuk walki – dodaje Patrycja Lichtarowicz,9529c2b1add17f86ede8206c9aaf3e61.png
Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu...

2018-06-01 11:11:24

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ostatnich dwóch tygodniach zatrzymali 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Skuteczne rozpoznanie kryminalnych i...

2018-05-07 12:01:12

Policja prowadzi na terenie kraju działania pn. PASY polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików...

2018-05-07 11:32:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!