Centra wraca do IV ligi /foto/

Piłkarze Centry przegrali ostatni mecz sezonu, którego stawką było utrzymanie w III lidze. Wda Świecie wygrywając 2:1 na stadionie przy ul. Kusocińskiego uratowała ligowy byt, spychając ostrowian na miejsce 15, a to oznacza powrót Centry do IV ligi.

Sobotni mecz nie ułożył się po myśli ostrowian. Nie potrafili oni narzucić rywalom swojego stylu gry, a mimo że wydawali się faworytem tego meczu, mając przewagę psychologiczną oraz atut własnego boiska, to goście jako pierwsi potrafili przeprowadzić skuteczną akcję i w 33 minucie objęli prowadzenie.

Nie zmieniło to obrazu gry i choć piłkarze Centry próbowali doprowadzić do remisu, to ich akcje kończyły się niepowodzeniem. Losy meczu przesądził rzut karny podyktowany w 85 minucie, zamieniony przez świecian na bramkę numer 2 i choć chwilę później udało się wreszcie ostrowianom strzelić gola, to zabrakło już czasu by doprowadzić do remisu.

Spadek Centry przesądził o tym, że z IV ligi spadnie dodatkowo Tur Turek, "robiąc miejsce" ostrowianom, a niepewna swego losu stała się Polonia Leszno, której ligowy byt zależy od wyniku barażu o awans do III ligi. Niezagrożona pozostaje Pogoń Nowe Skalmierzyce, która rozgrywki zakończyła o jedno miejsce wyżej od leszczynian.

Centra Ostrów - Wda Świecie 1:2 (0:1)