Godło Teraz Polska dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Godło Teraz Polska dla...

Ostrów Wielkopolski w kategorii Gminy Miejskie i Suwałki w kategorii Gminy...
„Taka piosenka, taka ballada” w I LO

„Taka piosenka, taka...

Świadkami niezwykłego koncertu z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie” byli...
Damian Grzeszczyk kandydatem na prezydenta

Damian Grzeszczyk...

Adwokat Damian Grzeszczyk jest kandydatem Paltformy Obywatelskiej i...
Była walka, są trzy punkty! /foto/

Była walka, są trzy punkty!...

Żużlowcy TŻ Ostrovii pokonali Kolejarza Rawicz 51:39, ale zwycięstwo...
Reggae na Piaskach

Reggae na Piaskach

Muzyka, prelekcje, wystawy, taniec, kuchnia – wszystko to znajdziemy 20...
aad70df390d7b71a34acaa8f1a6f76b4.jpg
19
Wtorek
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Zgłoś pomysł do OBO!

2018-06-12 13:04:29

Ruszył nabór wniosków do czwartej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycje zadań można składać do 13 lipca 2018 roku. Podobnie, jak w ubiegłym roku zagłosować będzie można na dwa „zadania duże” (o wartości nie przekraczającej 250 000 zł brutto) oraz dwa „zadania małe” (o wartości nie przekraczającej 25 000 zł brutto). 

Jest to jedna z bardziej znaczących zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to na „zadania małe” można było oddać tylko jeden głos. O potrzebie wprowadzenia ewentualnych zmian rozmawiano z mieszkańcami podczas spotkań konsultacyjnych przed startem kolejnej edycji.

- Jednym z wniosków, które wspólnie udało się wypracować była potrzeba zwiększenia ogólnodostępności poszczególnych inwestycji realizowanych w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o to, by obiekty wykonane na przykład na terenie szkół były dostępne dla wszystkich w jak największym wymiarze czasu. W regulaminie powstał zatem zapis, że oczywiście każdy z mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego będzie mógł z nich korzystać bezpłatnie, jednak dane obiekty będą udostępniane przez cały czas eksploatacji obiektu co najmniej 50 godzin w tygodniu - minimum 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku - oraz w weekendy – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Miasta.

Zmianie nie uległ formularz wniosku, który sprawdza się już od trzech poprzednich edycji. Osoba zgłaszająca propozycję zadania określa we wniosku tytuł, który powinien być krótki i jasno nawiązujący do rodzaju proponowanego przedsięwzięcia, następnie opis zadania, rodzaj działań, ich uzasadnienie oraz sposób realizacji.

Istotne z punktu widzenia składania wniosku jest precyzyjne wskazanie lokalizacji zadania poprzez podanie nazwy ulicy, numeru porządkowego nieruchomości lub numeru działki czy innych danych umożliwiających weryfikację danego terenu.

- Musimy pamiętać, że zadania inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na terenach znajdujących się we władaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski lub komunalnych osób prawnych. W przypadku zadań społecznych realizowanych poza miejskimi terenami i obiektami wymagana jest pisemna zgoda właściciela lub administratora obiektu – przypomina prezydent Ostrowa.

We wniosku należy określić grupę beneficjentów zadania, do której skierowany jest projekt. Ważnym elementem jest również opracowanie szacunkowego kosztorysu, który powinien zawierać wycenę poszczególnych elementów i całkowity koszt brutto proponowanego przedsięwzięcia.

- Propozycję zadania może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Do wniosku należy dołączyć podpisy co najmniej 15 mieszkańców miasta, którzy popierają dane zadanie. Co roku mieszkańcy niezwykle pozytywnie zaskakują swoimi pomysłami na miasto, dlatego zachęcam wszystkich ostrowian do składania wniosków – dodaje Beata Klimek.

W przypadku wnioskodawców, którzy nie ukończyli 18. roku życia wymagany jest jednak podpis rodzica lub opiekuna prawnego.

Więcej informacji na temat naboru wniosków do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego dostępnych jest na stronie internetowej www.umostrow.pl w zakładce OBO.

 

 

Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UMOstrów Wielkopolski w kategorii Gminy Miejskie i Suwałki w kategorii Gminy Miejskie zostały wyróżnione godłem "Teraz Polska".

2018-06-18 21:48:31

Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna odwiedzą w poniedziałek Ostrów Wielkopolski by ogłosić nazwisko wspólnego kandydata obu partii na prezydenta miasta.

2018-06-15 14:16:33

Po raz drugi w Ostrowie gościł profesor Siergiej Batieczko, znany ze swej aktywnej działalności w zakresie opieki zdrowotnej, profilaktyki i wprowadzania nowych technologii...

2018-06-15 14:09:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!