Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Grała Okręgówka, grała A-klasa

2018-06-11 00:08:00

Coraz mniej niewiadomych pozostało w ligach piłkarskich. Jeszcze tylko LKS Czarnylas musi zmobilizować się w ostatniej kolejce by przypieczętować awans do Okręgówki.

W najważniejszym meczu Kaliskiej Klasy Okręgowej Raszkowianka aż 4:2 pokonała na wyjeździe Zielonych Koźminek, choć wygrana ta nie przyszła raszkowianom łatwo. Gospodarze już w 9 minucie objęli prowadzenie i dopiero w 45 minucie do wyrównania doprowadził Hubert Cegła. O losach meczu zadecydowały pierwsze minuty drugiej połowy – prowadzenie dał Raszkowiance gol Patryka Adamskiego, a dwie minuty później na 3:1 podwyższył Dawid Fórmański. W końcówce najpierw czwartego gola zdobyli raszkowianie, później drugiego gospodarze i w ten sposób Raszkowianka zapewniła sobie 7. miejsce dające prawo gry w Lidze Międzyokręgowej.

Wydawało się, że trzy punkty przywiezie również Piast Czekanów z Żerkowa. Czekanowianie już w 6 minucie objęli prowadzenie po golu Sebstiana Smolarka i przez całą pierwszą połowę utrzymywali korzystny wynik. W drugiej połowie żerkowianie zdobyli wyrównującą bramkę i mecz zakończył się remisem 1:1.

Barycz Janków Przygodzki zgodnie z oczekiwaniami nie sprostała wiceliderowi – ekipie Orła Mroczeń. Goście prowadzenie objęli tuż przed przerwą, a dziesięć minut po wznowieniu gry podwyższyli na 2:0 i takim wynikiem zakończył się ten mecz.

W A-klasie w grupie 1 OKS Ostrów został rozgromiony 0:6 na boisku walczącego o utrzymanie Jaskiniowca Rajsko, choć gospodarzom niewiele to dało, gdyż Żaki Taczanów w końcówce sezonu wygrywają mecz za meczem będąc coraz bliżej utrzymania.

W grupie 2 LZS Chynowa mimo ambitnej walki nie dała rady pokonać Strażaka Słupia, a remis 2:2 przypieczętował spadek chynowian do B-klasy. Ciężką walkę stoczyć musiał również LKS Czarnylas by pokonać 3:2 Sulmirczyka Sulmierzyce. Zwycięstwo okazało się bardzo cenne, gdyż w meczu bezpośrednich rywali do awansu padł remis, w związku z czym ekipa z Czarnegolasu potrzebuje już tylko 1 punktu by cieszyć się z awansu.

Za tydzień ostatnie mecze, po których wszystko będzie już jasne.

Zespół żeńskiej Ostrovii 1909 utrzymał przewagę z pierwszego meczu barażowego z Polonią II Poznań i w przyszłym sezonie wróci na drugoligowe boiska.

2018-06-17 19:34:21

Zakończyły się rozgrywki w Kaliskiej Klasie Okręgowej i A-klasie. Przepustkę do gry w Lidze Międzyokręgowej wywalczył Piast Czekanów, do Okręgówki awansował LKS Czarnylas, a LZS Chynowa spadła do...

2018-06-18 11:39:20

Piłkarze Centry przegrali ostatni mecz sezonu, którego stawką było utrzymanie w III lidze. Wda Świecie wygrywając 2:1 na stadionie przy ul. Kusocińskiego uratowała ligowy byt, spychając ostrowian...