Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Grała Okręgówka, grała A-klasa

2018-06-11 00:08:00

Coraz mniej niewiadomych pozostało w ligach piłkarskich. Jeszcze tylko LKS Czarnylas musi zmobilizować się w ostatniej kolejce by przypieczętować awans do Okręgówki.

W najważniejszym meczu Kaliskiej Klasy Okręgowej Raszkowianka aż 4:2 pokonała na wyjeździe Zielonych Koźminek, choć wygrana ta nie przyszła raszkowianom łatwo. Gospodarze już w 9 minucie objęli prowadzenie i dopiero w 45 minucie do wyrównania doprowadził Hubert Cegła. O losach meczu zadecydowały pierwsze minuty drugiej połowy – prowadzenie dał Raszkowiance gol Patryka Adamskiego, a dwie minuty później na 3:1 podwyższył Dawid Fórmański. W końcówce najpierw czwartego gola zdobyli raszkowianie, później drugiego gospodarze i w ten sposób Raszkowianka zapewniła sobie 7. miejsce dające prawo gry w Lidze Międzyokręgowej.

Wydawało się, że trzy punkty przywiezie również Piast Czekanów z Żerkowa. Czekanowianie już w 6 minucie objęli prowadzenie po golu Sebstiana Smolarka i przez całą pierwszą połowę utrzymywali korzystny wynik. W drugiej połowie żerkowianie zdobyli wyrównującą bramkę i mecz zakończył się remisem 1:1.

Barycz Janków Przygodzki zgodnie z oczekiwaniami nie sprostała wiceliderowi – ekipie Orła Mroczeń. Goście prowadzenie objęli tuż przed przerwą, a dziesięć minut po wznowieniu gry podwyższyli na 2:0 i takim wynikiem zakończył się ten mecz.

W A-klasie w grupie 1 OKS Ostrów został rozgromiony 0:6 na boisku walczącego o utrzymanie Jaskiniowca Rajsko, choć gospodarzom niewiele to dało, gdyż Żaki Taczanów w końcówce sezonu wygrywają mecz za meczem będąc coraz bliżej utrzymania.

W grupie 2 LZS Chynowa mimo ambitnej walki nie dała rady pokonać Strażaka Słupia, a remis 2:2 przypieczętował spadek chynowian do B-klasy. Ciężką walkę stoczyć musiał również LKS Czarnylas by pokonać 3:2 Sulmirczyka Sulmierzyce. Zwycięstwo okazało się bardzo cenne, gdyż w meczu bezpośrednich rywali do awansu padł remis, w związku z czym ekipa z Czarnegolasu potrzebuje już tylko 1 punktu by cieszyć się z awansu.

Za tydzień ostatnie mecze, po których wszystko będzie już jasne.

Przeczytaj również
Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV ligi. Decydującego gola zdobył w drugiej połowie Jakub Michalski.

2018-08-18 13:57:11

Po dwóch niezbyt udanych meczach, w trzeciej kolejce IV ligi piłkarze Centry pokonali na wyjeździe Victorię Września 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Michalski.

2018-08-16 16:17:56

Młodzi piłkarze z regionu rywalizowali w turnieju OKS Cup, który odbył się w sobotę na boisku przy ulicy Krotoszyńskiej. Na murawę wybiegło wielu utalentowanych zawodników, którzy już w młodym...