Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porażka w Koninie i nadal niepewny ligowy byt

2018-06-09 18:02:53

Nie udała się piłkarzom Centry wyprawa do Górnika Konin. Przegrana 1:2 oznacza, że nadal nie mogą być pewni utrzymania w III lidze, a rozstrzygający mecz rozegrają w ostatniej kolejce z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – Wdą Świecie.

Mecz w Koninie rozpoczął się bardzo dobrze dla Centry, bo już w 5 minucie szybka kontra zakończona celnym strzałem Jakuba Michalskiego dała ostrowianom prowadzenie. To sprawiło, że w kolejnych minutach piłkarze Centry nie forsowali tempa szukając swojej szansy w kontratakach, ale przed przerwą ani jedna ani druga drużyna nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji do zdobycia gola.

Druga połowa rozpoczęła się od huraganowych ataków Górnika, które jednak neutralizowane były przez obronę Centry. Ostrowianie nie ograniczali się do kurczowej obrony, próbując kontrować gospodarzy, ale również ich akcje nie dały efektu bramkowego. W 56 minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego piłkę z trudem obronił koniński bramkarz. W 65 minucie groźną akcję przeprowadzili gospodarze, ale w sytuacji sam na sam bardzo przytomnie zachował się Hubert Bartczak przechwytując piłkę. Trzy minuty później w podobnej sytuacji napastnik Górnika nie dał już szans bramkarzowi Centry doprowadzając do remisu, a chwilę później po stałym fragmencie gry koninianie po raz drugi umieścili piłkę w ostrowskiej bramce. To pobudziło Centrę do śmielszych ataków. W 77 minucie Jakub Michalski huknął z dystansu, ale piłka przeszła obok słupka. Pięć minut później ostrowianie egzekwowali rzut wolny, ale po strzale Kucharskiego piłka ugrzęzła w murze Górnika, co pozwoliło gospodarzom przeprowadzić groźną kontrę. Kolejne ataki Centry również nie przyniosły efektu i po ostatnim gwizdku sędziego to gospodarze mogli świętować utrzymanie w III lidze.

W ostatniej kolejce Centra podejmować będzie Wdę Świecie i mecz ten zadecyduje, która z tych drużyn opuści szeregi trzecioligowców. Ostrowianom do szczęścia wystarczy jeden punkt.

Górnik Konin – Centra Ostrów 2:1  (0:1)

Bramki:

Górnik: Maciej Adamczewski 68’, Paweł Błaszczak 70’

Centra: Jakub Michalski 5’

Zespół żeńskiej Ostrovii 1909 utrzymał przewagę z pierwszego meczu barażowego z Polonią II Poznań i w przyszłym sezonie wróci na drugoligowe boiska.

2018-06-17 19:34:21

Zakończyły się rozgrywki w Kaliskiej Klasie Okręgowej i A-klasie. Przepustkę do gry w Lidze Międzyokręgowej wywalczył Piast Czekanów, do Okręgówki awansował LKS Czarnylas, a LZS Chynowa spadła do...

2018-06-18 11:39:20

Właśnie wystartował Mundial 2018. Tym razem, najlepsze drużyny piłkarskie z całego świata zmierzą się ze sobą w Rosji. Kto zostanie czarnym koniem rozgrywek i do kogo trafi zwycięski puchar? O...