Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Piłkarki jedną nogą w II lidze!

2018-06-09 16:16:19

Piłkarki TP Ostrovii zrobiły duży krok w kierunku awansu do II ligi pokonując na wyjeździe 3:0 rezerwy Polonii Poznań w pierwszym meczu barażowym.

Biało-czerwone rozpoczęły niedzielny mecz mając świadomość jak ważne to spotkanie. Po kadłubowych rozgrywkach w swojej grupie i meczach kończonych wynikami 10:0 lub walkowerami, przyszło im się zmierzyć ze zwycięzcą grupy 1, gdzie rozgrywki toczyły się pełną parą, a losy pierwszego miejsca ważyły się prawie do końca rozgrywek.

Już początek meczu pokazał jednak, że "nie taki diabeł straszny". Ostrowianki od pierwszych minut narzuciły rywalkom swój styl gry, konstruując akcje ofensywne i jedyne czego brakowało, to celnego strzału na bramkę Polonii. W 22 minucie biało-czerwone przeprowadziły kolejną akcję, a po celnym dośrodkowaniu piłka trafiła do Angeliki Kamińskiej, która skierowała ją do bramki rywalek. Jednobramkowe prowadzenie uspokoiło nieco grę, choć nie zniechęciło Ostrovii do szukania kolejnych okazji na gola. Swoje okazje miały Małgorzata Knuła i Patrycja Czerniejewska, ale dopiero w 37 minucie udało się podwyższyć na 2:0, po rzucie karnym wykorzystanym przez Weronikę Kowalską.

Po przerwie pozostało już tylko pilnować korzystnego wyniku i ewentualnie szukać okazji na kolejną bramkę. Gospodynie rozpoczęły drugą połowę z dużą determinacją, mając świadomość, że muszą zdobyć bramkę, by podtrzymać nadzieje na awans. Udało im się przeprowadzić kilka akcji, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Tymczasem w 56 minucie dwójkowa akcja ostrowianek zakończona celnym strzałem Patrycji Czerniejewskiej dała biało-czerwonym trzecią bramkę, a wynik 3:0 utrzymał się do końca meczu.

Okazałe zwycięstwo daje Ostrovii duży komfort w obliczu meczu rewanżowego, który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca na boisku w Jankowie Przygodzkim.

Polonia II Poznań – Ostrovia 1909 0:3 (0:2)

bramki:
Angelika Kamińska 22′, Weronika Kowalska 37′(k), Patrycja Czerniejewska 56′

skład: Brucheiser, Świerblewska, Marczak, Napieralska(70' Grajaszek), Wdowczyk, Kamińska, Czerniejewska(55' Kukuła), Kowalska, Krawiec(80' Witczak), Knuła, Gościniak.
Rezerwa: Judasz, Michalak, Paluch, Durska

Przeczytaj również
Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV ligi. Decydującego gola zdobył w drugiej połowie Jakub Michalski.

2018-08-18 13:57:11

Po dwóch niezbyt udanych meczach, w trzeciej kolejce IV ligi piłkarze Centry pokonali na wyjeździe Victorię Września 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Michalski.