Godło Teraz Polska dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Godło Teraz Polska dla...

Ostrów Wielkopolski w kategorii Gminy Miejskie i Suwałki w kategorii Gminy...
„Taka piosenka, taka ballada” w I LO

„Taka piosenka, taka...

Świadkami niezwykłego koncertu z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie” byli...
Damian Grzeszczyk kandydatem na prezydenta

Damian Grzeszczyk...

Adwokat Damian Grzeszczyk jest kandydatem Paltformy Obywatelskiej i...
Była walka, są trzy punkty! /foto/

Była walka, są trzy punkty!...

Żużlowcy TŻ Ostrovii pokonali Kolejarza Rawicz 51:39, ale zwycięstwo...
Reggae na Piaskach

Reggae na Piaskach

Muzyka, prelekcje, wystawy, taniec, kuchnia – wszystko to znajdziemy 20...
aad70df390d7b71a34acaa8f1a6f76b4.jpg
19
Wtorek
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Mistrzostwie Polski Kibiców Sportowych!

2018-06-07 12:42:05

Podwójnym sukcesem uczniów ostrowskiego Technikum Nr 3 im. Ernesta Malinowskiego w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych zakończył się start w Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych w kategorii młodzieżowej przeprowadzonych w sobotę, 2 czerwca w Dzierżoniowie. Po zaciętej walce rozstrzygniętej dopiero w dogrywce zwyciężył tegoroczny maturzysta Adam Szlachta z klasy E4 przed Boguszem Gajdą z ET3.    

Dla obu występ w MPKS stanowił debiut w tych zmaganiach. Mimo jednak braku doświadczenia w tej imprezie świetnie poradzili sobie z pytaniami pisemnymi. Na możliwych do zdobycia 50 punktów uzyskali identyczny wynik po 41. W efekcie o tym, który z nich ostatecznie zwyciężył musiała zadecydować dogrywka, a dokładnie jej czwarte pytanie dotyczące nazwisk polskich bokserów złotych medalistów Mistrzostw Europy przed II wojną światową. Z pytaniem tym lepiej poradził sobie Adam Szlachta i to on zdobył tytuł mistrzowski.

– Przed wyjazdem do Dzierżoniowa przed chłopakami postawiłem jasny cel w postaci wywalczenia pierwszego i drugiego miejsca – mówi nauczyciel ZSB-E Jarosław Maląg – w związku z tym starannie starałem się ich przygotować. Szanowaliśmy przeciwników, ale znaliśmy też swoją wiedzę i możliwości. Mocno wierzyłem w podwójne zwycięstwo. Gdyby to ode mnie zależało to obu przyznałbym tytuł mistrzowski. W moim bowiem odczuciu zaprezentowali zresztą nie po raz pierwszy identyczny, wysoki poziom wiedzy. Warto odnotować, że Adam Szlachta sięgając to tytuł mistrzowski stał się jednocześnie pierwszym przedstawicielem Wielkopolski, który dokonał tej sztuki. Ponadto dla obu był to kolejny sukces w konkursach sportowych w wymiarze krajowym. Poprzednie bowiem odnosili z wiedzy dotyczącej dziejów i dokonań polskiego ruch olimpijskiego w Bielawie we wrześniu 2016 r. i w Białymstoku w czerwcu 2017 r.

O wartości sukcesu najlepiej świadczy fakt, że na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Nazarkiewicz z Kluczborka, którą przygotowywał sam Adam Sokołowski – wielokrotny Mistrz Polski Kibiców Sportowych w kategorii seniorów. Co trzeba odnotować, w tym roku w Dzierżoniowie okazał się on najlepszy już po raz 21 nie dając żadnych szans konkurentom.

Adam Szlachta i Bogusz Gajda za uplasowanie się na dwóch najwyższych miejscach w nagrodę dostali okazałe puchary i wartościowe nagrody rzeczowe. Organizatorem imprezy było tradycyjnie Stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren w Dzierżoniowie”. Wszystkie pytania ułożył prezes tej organizacji Stanisław Sienkiewicz. Zmagania zorganizowano przy wsparciu: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Działu Sportowego Telegazety Programu 1 TVP, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Starostwa Dzierżoniowskiego, Urzędu Miasta Dzierżoniów, portalu sportowego: www.sportowetempo.pl. Gościem specjalnym zmagań był Paweł Sibik – były reprezentant Polski w piłce nożnej m.in. uczestnik Finałów Mistrzostw Świata w 2002 r. w Japonii i Korei Południowej.

 

Jarosław Maląg /ZSB-E/W dniu 8 czerwca 2018 r. po raz dwudziesty szósty rozstrzygnięto Kaliski Konkurs Informatyczny. Organizatorem Konkursu było IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu...

2018-06-14 20:47:08

Schola  „Iskierki Ducha św.” i przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek pod kierunkiem s. Lucyny Bieńkowskiej i p. Emilii Nowackej zajęły drugie miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu...

2018-06-18 19:47:39

Natalia Pokrywa i Alicja Tyra uczennice klasy szóstej  ze  Szkoły Podstawowej nr 7 zostały wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony las”. 

2018-06-15 23:18:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!