Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
101 lat pana Jana!

101 lat pana Jana!

13 sierpnia ostrowianin, Jan Grzesiak, świętował swoje 101. urodziny. W tym...
Policjanci przypominają o bezpieczeństwie nad wodą

Policjanci przypominają o...

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ostrowscy policjanci...
Mecz ze Stalą Rzeszów jednak w niedzielę!

Mecz ze Stalą Rzeszów...

Niedzielny mecz ze Stalą Rzeszów jednak się odbędzie. Według oświadczenia...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
19
Niedziela
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

5. Test Coopera podsumowany! /foto/

2018-06-06 13:56:36

1.374 kilometry, 640 uczestników w wieku od 7 do 70 lat i „Apetyt na Życie” – to najkrótsze podsumowanie zorganizowanego po raz piąty Ostrowskiego Testu Coopera.

W poniedziałek 28 maja na bieżni boiska Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się V Ostrowski Test Coopera wraz z towarzyszącym mu piknikiem, „Apetyt na Życie”, promującym zdrowy styl życia, a przede wszystkim transplantologię. W tegorocznym teście wzięło udział 640 biegaczy i jest to aż o 161 osób więcej niż w roku ubiegłym.

Impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 we współpracy z Klubem Sportowym ICE MAT TEAM objęta była Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Beaty Klimek.

 

V Ostrowski Test Coopera w liczbach:

- liczba uczestników- 640 osób

- łączny dystans pokonany przez wszystkich uczestników-   1.374km 594m

- najmłodszy uczestnik - 7 lat - Weronika Doma - 1462 m - SP 2

- najstarszy uczestnik - 70 lat - Wiesław Rzepczyński - 2744 m

- najlepszy wynik wśród kobiet - 2895  m Sandra Płomińska (18 lat)

- najlepszy wynik wśród mężczyzn - 3277 m -  Dawid Szych (28 lat)

- najlepszy wynik na poziomie szkół podstawowych- dziewczęta 2724  m Wiktoria Konieczna (16 lat)- SP 14

- najlepszy wynik na poziomie szkół podstawowych- chłopcy 3106  m Igor Gaweł (15 lat)- SP 2

- najlepszy wynik na poziomie szkół ponadgimnazjalnych- dziewczęta 2814  m Joanna Michowska (17 lat)- Zespół Szkół Usługowych

- najlepszy wynik na poziomie szkół ponadgimnazjalnych – chłopcy 3156  m Karol Pacyna (18 lat)- Zespół Szkół Technicznych

 

Klasyfikacja:

- 10 najlepszych wyników z każdej szkoły, biorąc pod uwagę wyniki 5 dziewcząt i 5 chłopców

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - SP 2

II miejsce - SP 1,

III miejsce - SP 7,

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce - Zespół Szkół Usługowych

II miejsce - Zespół Szkół Technicznych

III miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych                           

 Puchary dla szkół ufundowała Prezydent Miasta- Beata Klimek. Nagrody niespodzianki dla najlepszych „10” w poszczególnych kategoriach ufundowali: AVIVA, Decathlon- Sklep Kalisz, MZO S.A. Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim, Galeria Ostrovia, SPORTIMED- Ośrodek Wspomagania Sportowego, Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

 

- Największa liczba osób reprezentujących daną szkołę (tutaj mogli wziąć udział nie tylko uczniowie, ale również ich rodziny i nauczyciele, sympatycy szkoły) 

 I miejsce - SP 2, którą reprezentowało 160 zawodników

II miejsce- SP 1 - 101 osób

III miejsce- SP 5 - 43 osoby

Puchary dla najliczniej reprezentowanych  szkół/ grup/ klubów ufundowała pani Beata Klimek- Prezydent Miasta. Fundatorem nagród w tej klasyfikacji był DECATHLON Kalisz, który ufundował drobny sprzęt sportowy o łącznej wartości 500 zł. Nagrody specjalne ufundował JJ Park Trampolin

 

Tradycyjnie już, w ramach V Ostrowskiego Testu Coopera odbywał się piknik "Apetyt na życie". W ramach pikniku we współpracy z Fundację DKMS, przeprowadzana była REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU.
Dzięki uprzejmości SKN "Punkreas" Chirurgia Gastroenterologiczna i Transplantologia CSK MSW w Warszawie przeprowadzano "misiowe transplantacje"- pod okiem Wojciecha Kaźmierczaka, który dzielił się swoją wiedzą.

TEB Edukacja - wraz ze swoimi słuchaczami i wykładowcami,  instruowali, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Ponadto wraz z Harcerskim Klubem Ratowniczym udzielali instrukcji udzielania pierwszej pomocy oraz przeprowadzali pomiary poziomu glukozy, w czym wspierały ich: pielęgniarka szkolna p. Mariola Zagórska oraz p. Maria Nowak- edukator w cukrzycy.  Trenerzy personalni z Let’s Fitness pani Karolina Krzywda i pan Sebastian Puk udzielali porad w zakresie treningu personalnego, jak i prawidłowej diety. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prezentowali alko gogle- każdy mógł sprawdzić jak reaguje i zachowuje się organizm ludzki po spożyciu alkoholu.
Na każdego uczestnika V Ostrowskiego Testu Coopera oraz przybyłych gości czekały: woda z Firmy Woda BONART, a także przepyszne soki serwowane przez kawiarnię Italiano Vero, smakołyki przygotowane przez Boską Karmę oraz pożywne, zdrowe danie przygotowane przez Restaurację Stylowa.

Można też było skosztować wykwintnych przekąsek z wszelakimi pastami, kolorowych kanapek oraz przepysznego chłodnika i koktajlu truskawkowego przygotowanych przez uczniów SP 2 w ramach projektu kulinarnego pod okiem nauczycieli SP 2: Danutę Janiak, Izabelę Matczak- Duży.

Serwowanie tych wszystkich potraw, napojów możliwe było dzięki uprzejmości Państwa Grzegorowskich z firmy Mozzi Sernice (hurtownią opakowań jednorazowych, chemii gospodarczej).

A zbiórka i segregowanie odpadów ułatwił nam Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A.

Ponadto uczniowie z Zespołu Szkół Usługowych, pod kierunkiem pani Katarzyny Stawickiej przygotowali stanowisko do badania struktury włosa

Nad właściwym przygotowaniem uczestników do biegu czuwała podczas rozgrzewki Olga Kaźmierczak- studentka Tańca Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi.
O bezpieczeństwo uczestników V Ostrowskiego Testu Coopera &Pikniku „Apetyt na Życie” przez cały dzień dbali RATOWNICY z Pogotowia Ratunkowego
W imieniu organizatorów dziękujemy tym, dzięki którym było możliwe to wszystko - sponsorom i wolontariuszom, pracownikom Referatu Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miasta Ostrów Wielkopolski, nauczycielom i uczniom SP 2, którzy w jakimkolwiek stopniu włączyli się do organizacji V Ostrowskiego Testu Coopera & Pikniku „Apetyt na Życie”!

Patronat medialny nad V Ostrowskim Testem Coopera sprawowała Tuba Ostrowa.Kilka tygodni temu informowaliśmy o zablokowaniu należności od kontrahentów dla EKK Wagon przez Agencję Rozwoju Przemysłu, przez co pracownicy firmy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę. O pomoc...

2018-08-14 11:21:56

Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych 2018. Do urn wyborczych pójdziemy 21 październia, natomiast druga tura odbędzie się dwa tygodnie później 4 listopada 2018r. 

2018-08-14 12:26:49

Ponad 2 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na usługi opiekuńcze.  Dzięki temu pomocą będzie można objąć 80 mieszkańców naszego...

2018-08-16 16:43:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!