Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Grała Okręgówka, A-klasa i B-klasa

2018-05-20 22:59:57

Ogniwo Łąkociny i LKS Czarnylas coraz bliżej awansów, Czarni Wierzbno i Ostrovia II walczą o baraże, a LZS Chynowa o utrzymania - to najważniejsze wydarzenia niższych klas piłkarskich.

Ciekawie było w miniony weekend w Kaliskiej Klasie Okręgowej. O największą niespodziankę pokusili się piłkarze Baryczy Janków Przygodzki pokonując na wyjeździe Stal Pleszew 2:1. Niespodzianka to tym większa, że do 85 minuty przegrywali 0:1. Wówczas wyrównującą bramkę zdobył z rzutu wolnego Piotr Kasprzyk, a w doliczonym czasie gola na wagę trzech punktów strzelił Michał Janoś. Również 2:1 Piast Czekanów pokonał Zielonych Koźminek, a bramki zdobywali w tym meczu Sebastian Smolarek i Eryk Leśnierowski. Raszkowianka dość pechowo przegrała 2:3 z wiceliderem Orłem Mroczeń. Już w 4 minucie raszkowianie stracili bramkę po rzucie karnym, w niespełna kwadrans odrobili jednak straty za sprawą Szymona Nowickiego, a po kolejnym kwadransie już prowadzili 2:1 po golu Piotra Mikuły. Niestety jeszcze przed przerwą sędzia po raz drugi podyktował przeciwko nim rzut karny, a kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 90 minucie goście zdobyli trzecią bramkę i to oni zainkasowali komplet punktów.

W A-klasie, w grupie 1 OKS Ostrów pewnie pokonał Żaki Taczanów 3:0 umacniając się na bezpiecznym miejscu w tabeli. W grupie 2 w meczu na szczycie LKS Czarnylas pokonał 2:1 lidera z Doruchowa i zajął jego miejsce w tabeli, natomiast LZS Chynowa nie dała rady trzeciemu w tabeli GKS-owi Rychtal przegrywając 0:1 i nadal pozostaje w strefie spadkowej.

W B-klasie, w grupie 1 Czarni Wierzbno niespodziewanie zremisowali 2:2 z Sokołem Chwaliszew znacznie komplikując swoją sytuację w perspektywie walki o baraże. W grupie 2 równie niespodziewanie rezerwy Ostrovii zremisowały na wyjeździe 3:3 z Huraganem Szczury. Lider – Ogniwo Łąkociny zaaplikował 9 bramek Wtórkowiance i ma już 5 punktów przewagi nad ostrowianami, których z kolei próbują ścigać Sokoły Droszew.

KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski - Lilia Mikstat 2:0

Przypominamy, że sportowe tabele prezentujemy w PARKU SPORTU.

Przeczytaj również
Mimo niezłej postawy piłkarze Ostrovii 1909 wrócili z Kępna bez punktów. Katem biało-czerwonych okazał Filip Latusek.

2018-08-16 16:08:58

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV ligi. Decydującego gola zdobył w drugiej połowie Jakub Michalski.

2018-08-18 13:57:11

Po dwóch niezbyt udanych meczach, w trzeciej kolejce IV ligi piłkarze Centry pokonali na wyjeździe Victorię Września 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Michalski.