Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Grała Okręgówka, A-klasa i B-klasa

2018-05-20 22:59:57

Ogniwo Łąkociny i LKS Czarnylas coraz bliżej awansów, Czarni Wierzbno i Ostrovia II walczą o baraże, a LZS Chynowa o utrzymania - to najważniejsze wydarzenia niższych klas piłkarskich.

Ciekawie było w miniony weekend w Kaliskiej Klasie Okręgowej. O największą niespodziankę pokusili się piłkarze Baryczy Janków Przygodzki pokonując na wyjeździe Stal Pleszew 2:1. Niespodzianka to tym większa, że do 85 minuty przegrywali 0:1. Wówczas wyrównującą bramkę zdobył z rzutu wolnego Piotr Kasprzyk, a w doliczonym czasie gola na wagę trzech punktów strzelił Michał Janoś. Również 2:1 Piast Czekanów pokonał Zielonych Koźminek, a bramki zdobywali w tym meczu Sebastian Smolarek i Eryk Leśnierowski. Raszkowianka dość pechowo przegrała 2:3 z wiceliderem Orłem Mroczeń. Już w 4 minucie raszkowianie stracili bramkę po rzucie karnym, w niespełna kwadrans odrobili jednak straty za sprawą Szymona Nowickiego, a po kolejnym kwadransie już prowadzili 2:1 po golu Piotra Mikuły. Niestety jeszcze przed przerwą sędzia po raz drugi podyktował przeciwko nim rzut karny, a kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 90 minucie goście zdobyli trzecią bramkę i to oni zainkasowali komplet punktów.

W A-klasie, w grupie 1 OKS Ostrów pewnie pokonał Żaki Taczanów 3:0 umacniając się na bezpiecznym miejscu w tabeli. W grupie 2 w meczu na szczycie LKS Czarnylas pokonał 2:1 lidera z Doruchowa i zajął jego miejsce w tabeli, natomiast LZS Chynowa nie dała rady trzeciemu w tabeli GKS-owi Rychtal przegrywając 0:1 i nadal pozostaje w strefie spadkowej.

W B-klasie, w grupie 1 Czarni Wierzbno niespodziewanie zremisowali 2:2 z Sokołem Chwaliszew znacznie komplikując swoją sytuację w perspektywie walki o baraże. W grupie 2 równie niespodziewanie rezerwy Ostrovii zremisowały na wyjeździe 3:3 z Huraganem Szczury. Lider – Ogniwo Łąkociny zaaplikował 9 bramek Wtórkowiance i ma już 5 punktów przewagi nad ostrowianami, których z kolei próbują ścigać Sokoły Droszew.

KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski - Lilia Mikstat 2:0

Przypominamy, że sportowe tabele prezentujemy w PARKU SPORTU.

Piłkarze Centry przegrali ostatni mecz sezonu, którego stawką było utrzymanie w III lidze. Wda Świecie wygrywając 2:1 na stadionie przy ul. Kusocińskiego uratowała ligowy byt, spychając ostrowian...

2018-06-16 18:02:06

Zespół żeńskiej Ostrovii 1909 utrzymał przewagę z pierwszego meczu barażowego z Polonią II Poznań i w przyszłym sezonie wróci na drugoligowe boiska.

2018-06-17 19:34:21

Właśnie wystartował Mundial 2018. Tym razem, najlepsze drużyny piłkarskie z całego świata zmierzą się ze sobą w Rosji. Kto zostanie czarnym koniem rozgrywek i do kogo trafi zwycięski puchar? O...