Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
101 lat pana Jana!

101 lat pana Jana!

13 sierpnia ostrowianin, Jan Grzesiak, świętował swoje 101. urodziny. W tym...
Policjanci przypominają o bezpieczeństwie nad wodą

Policjanci przypominają o...

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ostrowscy policjanci...
Mecz ze Stalą Rzeszów jednak w niedzielę!

Mecz ze Stalą Rzeszów...

Niedzielny mecz ze Stalą Rzeszów jednak się odbędzie. Według oświadczenia...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
19
Niedziela
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Rusza miejski program leczenia niepłodności

2018-05-20 19:28:22

Na przełomie maja i czerwca br. ruszy program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2017-2019. W toku postępowania konkursowego wyłoniono realizatora działań, którym została Klinika INVICTA we Wrocławiu. Osoby zamieszkujące na terenie Ostrowa Wielkopolskiego będą mogły skorzystać z dofinansowania zabiegu in vitro w tej placówce.  

- Bardzo się cieszę, że władze Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowały się pomóc niepłodnym parom w realizacji ich pragnień. Dla ok. 15-20% naszych pacjentów metoda in vitro to jedyna szansa na poczęcie potomstwa. Jednocześnie jest to procedura specjalistyczna, zatem kosztowna. Część par ze względów finansowych ma ograniczony dostęp do takiej terapii, dlatego możliwość uzyskania dopłaty do zabiegu może okazać się bezcenna. – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA.

Udział w programie będzie wymagał spełnienia kryteriów formalnych i kwalifikacji medycznej. Propozycja kierowana jest do par bezskutecznie starających się o dziecko, mieszkających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Warunkiem udziału w programie jest stwierdzona przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie. Kobieta może mieć maksymalnie 40 lat, choć dopuszcza się warunkowo kwalifikację pacjentek w wieku do 45 lat – w przypadku dobrze rokującej tzw. rezerwy jajnikowej, biorstwa komórek jajowych lub biorstwa zarodków. Istotne jest też potwierdzenie wskazań do leczenia metodą in vitro – jest to rozwiązanie zalecane w przypadku, gdy zastosowanie innych metod nie przynosi skutku lub nie daje dobrych rokowań.

Ostrowski projekt przewiduje dofinansowanie w wysokości 5.000 zł do pojedynczej procedury in vitro z własnych komórek rozrodczych partnerów, a także programów z zastosowaniem komórek rozrodczych lub zarodków od anonimowych dawców.  Oznacza to, że pacjenci finansować będą jedynie różnicę między dopłatą z miasta a całkowitym kosztem leczenia. To rozwiązanie o tyle korzystne, że umożliwia spersonalizowanie terapii. Możemy uzupełnić podstawowy proces leczenia o badania czy procedury, które zmaksymalizują szanse na uzyskanie ciąży u danej pary. – ocenia prof. Łukaszuk

Rekrutacja do programu rozpocznie się po 25 maja br. Pacjenci zainteresowani udziałem w nim powinni skontaktować się z personelem Kliniki INVICTA (telefonicznie: 58 58 58 801 lub przez formularz na stronie: www.klinikainvicta.pl). Po wykonaniu odpowiednich badań i wizycie kwalifikacyjnej, w Urzędzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wymagane będzie złożenie wniosku kierującego do Programu, celem formalnego zatwierdzenia dofinansowania. Następnie pacjenci będą mogli rozpocząć leczenie. W pierwszym roku z dopłat skorzystać będzie mogło 10 par, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Już teraz można spodziewać się dużego zainteresowania. I widocznych efektów w przyszłości. Skuteczność leczenia metodą in vitro w doświadczonych ośrodkach sięga ok. 40-50%. Sporej grupie par będziemy mogli zatem pomóc.. W wyniku realizowanego między 2013 a 2016 rokiem programu rządowego wiele rodzin może teraz cieszyć się szczęściem z posiadania swoich dzieci, poczętych dzięki wsparciu budżetu państwa. Wierzę, że program lokalny w Ostrowie Wielkopolskim, powtórzy jego sukces. – podsumowuje specjalista z INVICTA.

 

Inf. Agata Panas /Invictia/Od momentu wystąpienia pierwszych objawów do postawienia prawidłowej diagnozy mija średnio od 5 do 10 lat. Najpierw bagatelizowanie objawów przez samych pacjentów, potem wielomiesięczna wędrówka...

2018-08-05 14:31:41

Ostrowski szpital otrzymał certyfikat akredytacyjny. To dokument przyznany przez Ministerstwo Zdrowia na podstawie Centrum Monitorowania Jakości, które wcześniej oceniało warunki pobytu oraz...

2018-06-07 13:05:31

Od lipca do ostrowskiego szpitala wraca okulistyka! Na razie zostanie uruchomiony tzw. Oddział Okulistyki Jednego Dnia, a to oznacza, że w Ostrowie wykonywane będą m.in. operacje usuwania zaćmy. 

2018-05-31 00:14:07

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!