Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wymęczone zwycięstwo w Słupcy

2018-05-19 20:29:34

Ostrovia 1909 pokonała na wyjeździe SKP Słupca 1:0 po bramce Daniela Kaczmarka z rzutu karnego, ale zwycięstwo to nie przyszło biało-czerwonym łatwo.

W pierwszej połowie meczu gospodarze stwarzali sobie groźne sytuacje po stałych fragmentach gry. Z trudnej opresji biało-czerwonych ratowały interwencje Bartosza Jankowskiego. Bramkarz Ostrovii bronił z wielką ofiarnością. W 25 minucie po ostrym starciu z rywalem Jankes potrzebował pomocy masażysty.

Ostrowska drużyna pierwszą groźną akcję stworzyła w 52 minucie. Uderzenie Macieja Kaniewskiego zakończyło się rzutem rożnym. 4 minuty później jeden z obrońców dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym a arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzeutorem rzutu karnego był Daniel Kaczmarek.

Ostrovia wyszła na 1:0. Do końca musiała walczyć o korzystny wynik, bowiem rywale próbowali atakować. Bartosz Jankowski jednak nie dał się w sobotę pokonać. W doliczonym czasie wynik mogli podwyższyć Damian Błaszczyk i Michał Giecz, ale nie wykorzystali dobrych sytuacji.

SKP Słupca – Ostrovia 1909 0:1 (0:0)

Bramka:
0:1 Daniel Kaczmarek (56′)

Ostrovia:
Bartosz Jankowski- Kamil Krawczyk, Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek (64′ Damian Błaszczyk), Jordan Kaczmarek, Krystian Mokrzycki (52′ Maciej Mikulski), Maciej Kaniewski (67’Damian Spaleniak), Daniel Kaczmarek (80′ Kacper Krawczyk), Michał Giecz

Zespół żeńskiej Ostrovii 1909 utrzymał przewagę z pierwszego meczu barażowego z Polonią II Poznań i w przyszłym sezonie wróci na drugoligowe boiska.

2018-06-17 19:34:21

Zakończyły się rozgrywki w Kaliskiej Klasie Okręgowej i A-klasie. Przepustkę do gry w Lidze Międzyokręgowej wywalczył Piast Czekanów, do Okręgówki awansował LKS Czarnylas, a LZS Chynowa spadła do...

2018-06-18 11:39:20

Piłkarze Centry przegrali ostatni mecz sezonu, którego stawką było utrzymanie w III lidze. Wda Świecie wygrywając 2:1 na stadionie przy ul. Kusocińskiego uratowała ligowy byt, spychając ostrowian...