Premier Mateusz Morawiecki na Góreczniku /foto/

Premier Mateusz Morawiecki...

Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, odwiedził Górecznik, gdzie...
Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym BAZGROŁ 2018

Nagrody w Ogólnopolskim...

Wspaniały sukces odnotowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 7, zajmując II...
Rowerem przez Wańkowicza

Rowerem przez Wańkowicza

Trwają intensywne prace związane z budową ścieżki rowerowej na ulicy...
Maraton Uśmiechu - po raz czwarty!

Maraton Uśmiechu - po raz...

Czwarty  Maraton Uśmiechu „Uśmiech podaj dalej" był rekordowy pod względem...
Wnioski na mieszkania do 4 czerwca

Wnioski na mieszkania do 4...

Powstają kolejne 32 mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu...

Finał EBL

Który zespół będzie lepszym przeciwnikiem dla BM Slam Stali w finale Energa Basket Ligi?

Historia i wyniki »

Na Prima Aprilis

Która z historii z naszego artykułu z 1 kwietnia może najszybciej stać się faktem?

Historia i wyniki »

 • 92acc1b250b920f383ee56225c652a5f.png
  23
  Środa
  Maj 2018
  Loading...
  Poprzedni Maj Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  123
  imieniny:
  Leoncjusza, Michała, Renaty
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  Bronisław Komorowski w Ostrowie /foto/

  2018-05-16 15:13:57

  We wtorek 15 maja na zaproszenie Klubu Obywatelskiego gościł w Ostrowie prezydent Bronisław Komorowski, który spotkał się z mieszkańcami naszego miasta w nKlubie.

  Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie wypełnili salę ostrowskiego nKlubu. Prowadzący spotkanie Damian Grzeszczyk i poseł Jarosław Urbaniak witając prezydenta przypomnieli poprzednie jego wizyty, wspominając, że odbywały się w ważnych chwilach dla kraju i naszego miasta.

  Bronisław Komorowski podziękował za zaproszenie, zaś nawiązując do głównego tematu spotkania „Jakiej Polski chcemy” przedstawił swój punkt widzenia, podkreślając że kluczem do wszelkich zmian są demokratyczne wybory i liczny w nich udział mieszkańców. Krytycznie wypowiadał się na temat rządów obecnej władzy.

  - Widać, że z pochopnego rozdawania pieniędzy obecny rząd już teraz zaczyna mieć kłopoty. Wiele środowisk oczekuje od rządu, że skoro ten ma jak mówi „pieniędzy jak lodu” to powinien spełnić ich słuszne postulaty. W mojej ocenie te niezrealizowane lub zrealizowane oszukańczo obietnice zaczną ten rząd coraz więcej politycznie kosztować – mówił B. Komorowski.

  Zwrócił też uwagę, że podnoszenie podatków, którego doświadczamy obecnie uświadomi wielu Polakom, że obietnice bez pokrycia, muszą być finansowane z kieszeni podatnika.

  Bronisław Komorowski dużo czasu poświęcił kwestii praworządności i konstytucji. Podkreślił, że największe zastrzeżenia w tym obszarze ma do prezydenta Andrzeja Dudy, który z tytułu pełnionego urzędu powinien być strażnikiem konstytucji, a zamiast tego, w jego opinii w sposób świadomy wielokrotnie dopuścił się jej łamania.

  Większość spotkania przeznaczono na pytania od mieszkańców, które były bardzo zróżnicowane i dotyczyły m.in. planów osobistych, oceny działań opozycji, społeczeństwa obywatelskiego.

  Na zakończenie prezydent Komorowski od wszystkich zgromadzonych otrzymał gromkie brawa, zaś od Jarosława Urbaniaka – symboliczny kosz jabłek.   Darek Potasznik
  14 maja 2013 r w Ostrowie Wielkopolskim otwarta została pierwsza w Wielkopolsce jednostka naukowa Uniwersytetu Wrocławskiego. W Forum Synagoga znalazł swą siedzibę Ośrodek Badań nad Historią i...

  2018-05-21 13:26:03

  33 kosze na psie odchody wyposażone w specjalne woreczki zostaną zainstalowane w centrum Ostrowa. Dzięki nim Śródmieście ma być czystsze, a chodniki pozbawione „przykrych niespodzianek”.

  2018-05-23 12:45:25

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się napełnianie wodą basenowych niecek. Wcześniej wykonano prace porządkowe po zimie. Na początku czerwca rusza nowy sezon. W poprzednim na ostrowskim basenie...

  2018-05-17 13:32:57

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!