Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Uczniowie ZSU na stażu w Anglii

2018-05-16 09:33:21

Uczniowie Zespołu Szkół Usługowych spędzili 2 tygodnie na stażu zawodowym w Wielkiej Brytanii. Od 8 kwietnia realizowali w ten sposób projekt “Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W stażu wzięło udział 16 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie byli zatrudnieni u pracodawców z okolic Bristolu, natomiast mieszkali w angielskich rodzinach.

zdjecie

To doskonały pomysł, rzucający naszych uczniów na głęboką wodę.  Uczniowie do tej pory nie doceniali swoich umiejętności, a doskonale poradzili sobie w trudnych jak dla nich warunkach– twierdzi Hanna Burdosz, nauczyciel języka angielskiego, jeden z opiekunów młodzieży .

Uczniowie co dzień rano musieli dotrzeć do miejsca pracy, mając w ręku jedynie adres, bilet autobusowy i koniec języka za przewodnika. Okazało się, że wszyscy zdali ten trudny egzamin z samodzielności. W miejscu pracy musieli nie tylko wykazać się umiejętnościami zawodowymi, ale również komunikować w języku angielskim- Joanna Sajnaj – nauczyciel przedmiotów zawodowych, opiekun uczestników projektu.

Nie było łatwo. Nagle okazało się, że nasze kompetencje językowe to troszkę za mało. Musieliśmy się przełamać i zacząć mówić po angielsku. Nie ważne jak, ważne, że w ogóle. I zrobiliśmy to. Ponadto dziś już wiemy, że naprawdę warto uczyć się języka- wspomina Manuela Bieberstein, uczennica kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa, uczestniczka projektu.

Uczniowie doskonale radzili sobie z nowymi obowiązkami. Chwaleni byli za sumienność, dokładność i fachowość w codziennej pracy. Sami uczniowie też z wielkim entuzjazmem wypowiadają się o miejscach pracy, nie kryjąc zadowolenia i żałując, że staż trwa jedynie dwa tygodnie. Kilkoro z nich otrzymało od pracodawców propozycję powrotu do pracy na wakacje i rozważają ich przyjęcie.

zdjecie

Wyjazd do Bristolu to nie tylko ciężka praca. W ramach przygotowania kulturowego grupa miała okazję zwiedzenia takich miejsc jak Bristol i jego okolice: Clevedon oraz Bath. Odwiedzili także Londyn. Byli w takich miejscach jak:  Muzeum Historii Naturalnej, Hyde Park, okolice Pałacu Buckingham. Spacerowali brzegiem Tamizy, podziwiając Big Bena i London Eye. Natomiast na zakończenie pobytu przedstawiciele grupy Enso, partnera projektu, zorganizowali uczniom miłą niespodziankę. Podsumowanie stażu odbyło się w parku trampolin.

To niesamowite przeżycie. Pierwszy raz wyjechałam za granicę bez rodziców. Na początku trochę się obawiałam tego, jak sobie poradzę w obcym mieście i kraju. Okazało się, że nie miałam żadnych problemów. Poczułam się pewna siebie i samodzielna. Jednak koniecznie muszę poprawić swój angielski. Gdy to zrobię, świat stanie przede mną otworem- Samanta Wawrzyniak, uczennica kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczka projektu.

zdjecie

To doświadczenie wzbogaciło warsztat pracy zawodowej, podniosło poziom umiejętności językowych.

 4 lipca odbyła się uroczystość wręczenia grantu w wysokości 5.000 zł dla Stowarzyszenia działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.  

2018-07-14 12:51:24

Dla 95 % uczniów tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego zakończyła się powodzeniem tj. przyjęciem do wymarzonej szkoły. O tym, że ostrowska oświata ma swoją markę...

2018-07-10 19:50:17

Brązowy medal i wyróżnienie wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w konkursie „Młody Wynalazca 2018”.

2018-07-04 13:17:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!