Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

„Exam - First Aid Kit” podsumowuje swoje działania

2018-05-14 15:01:24

Udało im się dotrzeć do ponad 6000 osób, z których większość przygotowywała się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Uczennice II LO podsumowują swoje działania, i opowiadają, jak wyglądała praca z projektem.

„Exam - First Aid Kit” to grupa projektowa stworzona przez ostrowskie licealistki na potrzeby ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Uczennice przez ponad dwa miesiące realizowały przygotowany wcześniej projekt.

– Projekt spełnił nasze oczekiwania. Nowych słówek uczyłyśmy się razem z naszymi beneficjentami. Na początku nawet nie pomyślałyśmy, że realizacja tego projektu sprawi nam tak wielką przyjemność. Z każdym dniem angażowałyśmy się coraz bardziej. Z chęcią powtórzymy ten projekt w przyszłym roku – mówi Oliwia Ciesielska.

Całość rozpoczęła się 8 marca – w Dzień Kobiet, a skończyła w dzień egzaminu maturalnego z języka angielskiego, kiedy to cel projektu został zrealizowany. Projekt uzyskał dobre opinie a nad poprawnością językową czuwała nauczycielka angielskiego - M. Juskowiak.

– Zakończyłyśmy nasz projekt z sukcesem. Udało nam się zdobyć ponad 6000 beneficjentów, co bardzo nasz cieszy, bo nie spodziewałyśmy się tak dużego zainteresowania naszym projektem. Myślimy, że beneficjenci byli zadowoleni. Co ciekawe, według statystyk niektórzy z nich mieszkają poza granicami polski. Pozyskałyśmy aż trzech partnerów w tym szkołę językową w Kobylinie „The Clock Tower”. Osiągnęłyśmy wszystkie obrane przez nas wcześniej cele – mówi Karolina Adamska.

Celem projektu było przygotowanie uczniów do egzaminów, takich jak matura czy egzamin gimnazjalny. Dziewczyny z grupy projektowej realizowały ten pomysł poprzez codzienne dodawanie na swoje media społecznościowe nowych słówek po angielsku. Jak wcześniej zauważyły, wielu uczniów ma bardzo ubogi zasób słownictwa, co nie sprzyja obiecującemu napisaniu egzaminu. Podkreślały też, jak ważna jest sprawna komunikacja w tym języku.

– Projekt spełnił nasze oczekiwania. Nowych słówek uczyłyśmy się razem z naszymi beneficjentami. Na początku nawet nie pomyślałyśmy, że realizacja tego projektu sprawi nam tak wielką przyjemność. Z każdym dniem angażowałyśmy się coraz bardziej. Cieszymy się, że wzięłyśmy udział w olimpiadzie. Było to dla nas wyzwaniem a zarazem przyjemnością. Polecamy to każdemu i z chęcią powtórzymy ten projekt w przyszłym roku – mówi Aleksandra Kowalkowska.

– Uważamy, że realizowanie projektu wiele nas nauczyło. Dowiedziałyśmy się, jak pracować w grupie oraz jak planować swoje cele. Musiałyśmy też nauczyć się odpowiedzialności, co mogłyśmy ćwiczyć poprzez dotrzymywanie terminów. Dodatkowo stałyśmy się bardziej zorganizowane a dzięki projektowi zacieśniłyśmy nasze relacje – o tym, czego uczy projekt opowiada Natalia Patrijas.Julia Latajka
4 lipca odbyła się uroczystość wręczenia grantu w wysokości 5.000 zł dla Stowarzyszenia działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.  

2018-07-14 12:51:24

Dla 95 % uczniów tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego zakończyła się powodzeniem tj. przyjęciem do wymarzonej szkoły. O tym, że ostrowska oświata ma swoją markę...

2018-07-10 19:50:17

Brązowy medal i wyróżnienie wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w konkursie „Młody Wynalazca 2018”.

2018-07-04 13:17:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!