Premier Mateusz Morawiecki na Góreczniku /foto/

Premier Mateusz Morawiecki...

Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, odwiedził Górecznik, gdzie...
Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym BAZGROŁ 2018

Nagrody w Ogólnopolskim...

Wspaniały sukces odnotowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 7, zajmując II...
Rowerem przez Wańkowicza

Rowerem przez Wańkowicza

Trwają intensywne prace związane z budową ścieżki rowerowej na ulicy...
Maraton Uśmiechu - po raz czwarty!

Maraton Uśmiechu - po raz...

Czwarty  Maraton Uśmiechu „Uśmiech podaj dalej" był rekordowy pod względem...
Wnioski na mieszkania do 4 czerwca

Wnioski na mieszkania do 4...

Powstają kolejne 32 mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu...
92acc1b250b920f383ee56225c652a5f.png
23
Środa
Maj 2018
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Leoncjusza, Michała, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

„Exam - First Aid Kit” podsumowuje swoje działania

2018-05-14 15:01:24

Udało im się dotrzeć do ponad 6000 osób, z których większość przygotowywała się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Uczennice II LO podsumowują swoje działania, i opowiadają, jak wyglądała praca z projektem.

„Exam - First Aid Kit” to grupa projektowa stworzona przez ostrowskie licealistki na potrzeby ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Uczennice przez ponad dwa miesiące realizowały przygotowany wcześniej projekt.

– Projekt spełnił nasze oczekiwania. Nowych słówek uczyłyśmy się razem z naszymi beneficjentami. Na początku nawet nie pomyślałyśmy, że realizacja tego projektu sprawi nam tak wielką przyjemność. Z każdym dniem angażowałyśmy się coraz bardziej. Z chęcią powtórzymy ten projekt w przyszłym roku – mówi Oliwia Ciesielska.

Całość rozpoczęła się 8 marca – w Dzień Kobiet, a skończyła w dzień egzaminu maturalnego z języka angielskiego, kiedy to cel projektu został zrealizowany. Projekt uzyskał dobre opinie a nad poprawnością językową czuwała nauczycielka angielskiego - M. Juskowiak.

– Zakończyłyśmy nasz projekt z sukcesem. Udało nam się zdobyć ponad 6000 beneficjentów, co bardzo nasz cieszy, bo nie spodziewałyśmy się tak dużego zainteresowania naszym projektem. Myślimy, że beneficjenci byli zadowoleni. Co ciekawe, według statystyk niektórzy z nich mieszkają poza granicami polski. Pozyskałyśmy aż trzech partnerów w tym szkołę językową w Kobylinie „The Clock Tower”. Osiągnęłyśmy wszystkie obrane przez nas wcześniej cele – mówi Karolina Adamska.

Celem projektu było przygotowanie uczniów do egzaminów, takich jak matura czy egzamin gimnazjalny. Dziewczyny z grupy projektowej realizowały ten pomysł poprzez codzienne dodawanie na swoje media społecznościowe nowych słówek po angielsku. Jak wcześniej zauważyły, wielu uczniów ma bardzo ubogi zasób słownictwa, co nie sprzyja obiecującemu napisaniu egzaminu. Podkreślały też, jak ważna jest sprawna komunikacja w tym języku.

– Projekt spełnił nasze oczekiwania. Nowych słówek uczyłyśmy się razem z naszymi beneficjentami. Na początku nawet nie pomyślałyśmy, że realizacja tego projektu sprawi nam tak wielką przyjemność. Z każdym dniem angażowałyśmy się coraz bardziej. Cieszymy się, że wzięłyśmy udział w olimpiadzie. Było to dla nas wyzwaniem a zarazem przyjemnością. Polecamy to każdemu i z chęcią powtórzymy ten projekt w przyszłym roku – mówi Aleksandra Kowalkowska.

– Uważamy, że realizowanie projektu wiele nas nauczyło. Dowiedziałyśmy się, jak pracować w grupie oraz jak planować swoje cele. Musiałyśmy też nauczyć się odpowiedzialności, co mogłyśmy ćwiczyć poprzez dotrzymywanie terminów. Dodatkowo stałyśmy się bardziej zorganizowane a dzięki projektowi zacieśniłyśmy nasze relacje – o tym, czego uczy projekt opowiada Natalia Patrijas.Julia Latajka
We wtorek 8 maja  w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim już po raz kolejny odbył się koncert edukacyjny z cyklu „Lekcja z filharmonią”. 

2018-05-19 22:19:16

Trzydniowe warsztaty koszykówki dla 200 dzieci z ostrowskich przedszkoli zainaugurowały sportowy program grantowy Centrum Rozwoju Komunalnego. To pierwsza z 28 inicjatyw sportowych dofinansowana...

2018-05-21 13:04:27

„Złoty Wiolinek” Nagroda Starosty Ostrowskiego dla utalentowanych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego trafiła w ręce 24 muzykujących dzieci i młodzieży.

2018-05-20 20:00:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!