Leoncjusza, Michała, Renaty
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Grała Okręgówka, A-klasa i B-klasa

2018-05-14 11:23:16

Coraz bliżej finiszu rozgrywek w najniższych ligach piłkarskich. W grze o awanse liczą się zespoły z Raszkowa, Czekanowa, Czarnegolasu, Wierzbna, Łąkocin i rezerwy Ostrovii. Walkę o utrzymanie w ostatnich meczach toczyć musi Chynowa.

W Kaliskiej Klasie Okręgowej, zgodnie z przewidywaniami, Piast Czekanów nie podjął walki z Piastem w Kobylinie, przegrywając gładko 0:3. O ile w pierwszej połowie ekipie z Czekanowa udawało się przez ponad pół godziny utrzymywać bezbramkowy remis, to gola stracony kilka minut przed przerwą i drugi – kilka minut po przerwie, rozstrzygnęły losy tego spotkania. Wydawało się, że również w Jankowie Przygodzkim Barycz będzie tłem dla rozpędzonej Raszkowianki, tymczasem gospodarze bronili się skutecznie, od czasu do czasu próbując akcji ofensywnych i ostatecznie derby powiatu ostrowskiego zakończyły się podziałem punktów. Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek pozycja Raszkowianki jest całkiem dobra – raszkowianie wydostali się ze „strefy okręgowej” i bliscy są zapewnienia sobie występów w Lidze Międzyokręgowej. Dla odmiany Piast Czekanów coraz bliżej jest scenariusza odwrotnego – seria kiepskich występów sprawiła, że czekanowianie spadli na miejsce 7 i jeśli pozwolą się wyprzedzić jeszcze jednej drużynie, to za rok grać będą w zreformowanej Okręgówce. Dylematów takich nie mają w Jankowie Przygodzkim – Barycz nie ma już praktycznie szans na włączenie się do walki o Międzyokręgówkę, a spadek do A-klasy również jej nie grozi.

W A-klasie tymczasem, w grupie 1 pauzował OKS Ostrów, natomiast w grupie 2 w derbach gminy Przygodzice LKS Czarnylas pokonał w Chynowej miejscowy LZS 4:1. Zwycięstwo to okazało się cenne o tyle, że punkty pogubili bezpośredni rywale w walce o awans, dzięki czemu LKS umocnił się na pozycji wicelidera i jest coraz bliżej awansu od Okręgówki. Dla Chynowej porażka oznaczała z kolei spadek na miejsce 12, które nie gwarantuje utrzymania w A-klasie.

W B-klasie, w grupie 1 walka toczy się już tylko o miejsce w barażach, choć walczący o nie Czarni Wierzbno dość niespodziewanie przegrali u siebie 0:1 z Tarchalanką. Na domiar złego równie niespodziewanie rezerwy LKS-u Gołuchów odniosły wyjazdowe zwycięstwo nad liderem i obecnie to ekipa z Gołuchowa jest bliżej baraży. W grupie 2 konsekwentnie po awans zmierza Ogniwo Łąkociny, które pokonało Iskrę-Prosnę Sieroszewice 2:1, natomiast arcyważny mecz odbył się w Ostrowie, gdzie wicelider Ostrovia II podejmowała 3.w tabeli Sokoły Droszew. Biało-czerwoni dwukrotnie obejmowali prowadzenie i dwukrotnie goście doprowadzali do remisu i dopiero rzut karny w 79 minucie zamieniony na gola przez Sebastiana Szeredę dał Ostrovii bezcenne trzy punkty. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Ogniwo ma 3 punkty przewagi nad Ostrovią, a w tej sytuacji mecz ostatniej kolejki między tymi zespołami może być hitem sezonu w B-klasie.

Masovia Kraszewice - KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski 7:0

Sportowe tabele prezentujemy w Parku Sportu.

Mimo ambitnej postawy piłkarzom Centry nie udało się zdobyć punktów w wyjazdowym meczu z rezerwami Lecha Poznań. Gospodarze wygrali 2:1 rewanżując się za porażkę z rundy jesiennej.

2018-05-19 15:04:35

Ogniwo Łąkociny i LKS Czarnylas coraz bliżej awansów, Czarni Wierzbno i Ostrovia II walczą o baraże, a LZS Chynowa o utrzymania - to najważniejsze wydarzenia niższych klas piłkarskich.

2018-05-20 22:59:57

Ostrovia 1909 pokonała na wyjeździe SKP Słupca 1:0 po bramce Daniela Kaczmarka z rzutu karnego, ale zwycięstwo to nie przyszło biało-czerwonym łatwo.