Wnioski na mieszkania do 4 czerwca

Wnioski na mieszkania do 4...

Powstają kolejne 32 mieszkania w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu...

Finał EBL

Który zespół będzie lepszym przeciwnikiem dla BM Slam Stali w finale Energa Basket Ligi?

2018-05-12 22:32:14

Niesamowity Marc Carter w decydującym momencie drugiego półfinału z Polskim Cukrem Toruń odwrócił losy meczu najpierw zdobywając niezwykle ważne punkty, a w ostatniej akcji blokując rzut rywali, co dało BM Slam Stali wygraną 82:81 i do upragnionego finału ostrowianie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Wynik meczu rzutem za trzy otworzył Łukasz Majewski dając ostrowianom prowadzenie, które utrzymywało się przez blisko cztery minuty. Wtedy to po akcji 2+1 torunian na tablicy pojawił się wynik 7:7. Stalowcy z prowadzenia cieszyliby się dłużej gdyby skuteczniej wykonywali rzuty wolne. Tymczasem trafiając ledwie co drugi, pozwolili w połowie kwarty rywalom na objęcie prowadzenia (8:9). Przez kolejne minuty toczyła się wyrównana gra, w końcówce jednak przy wyniku 14:14 piłkę dwukrotnie przechwycili goście i odjechali z wynikiem na 14:18. Później dwóch rzutów wolnych nie trafił Marković, a po drugiej stronie dwukrotnie osobiste trafił Śnieg, zaś udaną kwartę torunianie zwieńczyli rzutem równo z syreną ustalając jej wynik na 14:22.

Na początku kwarty drugiej przewaga gości urosła do 10 punktów i choć w kolejnych akcjach udało się Stalowcom zredukować ją do trzech oczek (21:24), to później torunianie odpowiedzieli identyczną serią i po czterech minutach mieliśmy wynik 21:31. Ostrowianie jednak opanowali nerwy, uporządkowali grę i przypuścili kolejny szturm, który trójką rozpoczął Holt, a zwieńczył Kostrzewski wyprowadzając BM Slam Stal na jednopunktowe prowadzenie (34:33) na dwie minuty przed przerwą. Torunianie potrafili się odgryźć za sprawą świetnie dysponowanego Newbilla, który najpierw przeprowadził akcję 2+1, a później trafił za trzy (36:39) czym sprowokował Johnsona , który również popisał się skutecznym rzutem z dystansu. Wydawało się, że było to rzut za trzy, ale sędziowie zaliczyli Amerykaninowi 2 punkty. Tym razem jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy – dwa rzuty wolne wykorzystane przez Kostrzewskiego pozwoliły Stali zejść na przerwę przy prowadzeniu 40:39.

Marc Carter od trójki rozpoczął trzecią kwartę (43:39) i choć szansę na podwyższenie prowadzenia miał Johnson, to skuteczny blok, kontra i trójka torunian przywróciła 1-punktową różnicę. Nie zrobiło to wrażenia na zawodnikach Stali, którzy wyraźnie złapali wiatr w żagle najpierw podwyższając prowadzenie do 5 punktów (47:42), a później po serii trzypunktowych akcji uciekli rywalom na 56:46 po pięciu minutach gry. Nie podłamało to przyjezdnych, którzy wyhamowali nieco impet Stali starając się nie pozwolić gospodarzom na utrzymanie dwucyfrowej przewagi. Rzut za trzy Holta nieco im w tym przeszkodził (61:49), ale później goście konsekwentnie wykorzystywali rzuty wolne zdobywając w ten sposób 5 punktów z rzędu, a dokładając dwójkę z akcji zbliżyli się na 5 oczek (61:56) na minutę przed końcem kwarty. Przerwa dla trenera Rajkovića  nie przełamała impasu gospodarzy, a kolejne dwa punkty po rzutach wolnych zdobyli goście (61:58). Faulowany Marković w końcu trafił do kosza rywali, ale tylko raz, torunianie zaś dołożyli dwa punkty i po trzech kwartach Stal prowadziła 62:60.

Od początku czwartej kwarty goście konsekwentnie grali swoje i po dwóch pierwszych akcjach objęli prowadzenie (62:64). To otrzeźwiło w Stalowców, którzy zaczęli w końcu trafiać, ale w tym momencie zespół z Torunia potrafił kolejne trzy akcje zakończyć rzutami za trzy co dało mu w połowie kwarty 4-punktową przewagę (69:73). Tymczasem ostrowscy kibice na celny rzut swojej drużyny czekali długi e trzy minuty, aż w końcu jeden z rzutów wolnych wykorzystał Łapeta. Jak się okazało był to ostatni jego punkt, gdyż chwilę później musiał opuścić parkiet po piątym faulu.  Przy wyniku 72:76 swój wielki show rozpoczął od pięciopunktowej serii Marc Carter, wyprowadzając Stal na prowadzenie 77:76. Po trafieniu gości, raz jeszcze wydarł im prowadzenie trafiając dwa rzuty wolne, a za trzecim razem zdecydował na rzut za trzy wywołując euforię na trybunach (82:80). Okazało się jednak, że decydującą o losach meczu piłkę w rękach mieli torunianie, a konkretnie zdobywca 34 punktów Newbill. Tym razem, nie kto inny jak Carter popisał się skuteczną akcją w obronie i piłka zamiast do ostrowskiego kosza trafiła w ręce Johnsona, a to oznaczało zwycięstwo w meczu i 2:0 w walce o finał.

BM Slam Stal Ostrów – Polski Cukier Toruń 82:81 (14:22, 26:17, 22:21, 20:21)

Stal: A. Johnson 8, A. Łapeta 9, Ł. Majewski 3, J. Škifić 7, S. Holt 8, N. Marković 1, M. Chyliński, M. Kostrzewski 23, S. Łukasiak 2, T. Ochońko, G. Surmacz, M. Carter 21

Polski Cukier: A. Cel 2, G. Cosey 13, K. Gruszecki, C. Mbodj 9, Ł. Wiśniewski 2, P. Krefft, B. Diduszko 6, A. Perka 7, K. Sulima 2, T. Śnieg 6, D. Jeszke, D. Newbill 34

Przeczytaj również
Anwil Włocławek będzie rywalem BM Slam Stali w finale Energa Basket Ligi. Włocławianie dopiero w piątym półfinałowym meczu przechylili szalę na swoją korzyść w dramatycznych okolicznościach...

2018-05-21 21:53:12

Po profesorsku rozegrali koszykarze BM Slam Stali czwarty mecz półfinałowy. Pokonując po raz trzeci Polski Cukier Toruń uzyskali historyczny sukces awansując do finału Energa Basket Ligi.

2018-05-17 19:35:12

Po wyrównanym i zaciętym boju w trzecim meczu półfinałowym tym razem górą byli torunianie, którzy w końcówce meczu przechylili szalę na swoją korzyść wygrywając 84:78. Wynik ten oznacza, że...