Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Ogrodnicze i rolnicze święto w Przygodzicach

2018-04-23 21:10:31

Niezbędne do ozdoby każdego ogrodu kwiaty, byliny, tuje, a także dla koneserów ogrodnictwa prawdziwe perełki, rzadkie gatunki jak i okazałe rozmiarami i formą rarytasy. Wszelkiego rodzaju rośliny można było zakupić 22 kwietnia 2018 roku w Przygodzicach. XIX Targi Rolno Ogrodnicze odwiedziła rekordowo duża ilość gości.

Od samego rana tłumy gości odwiedzały tegoroczne XIX Targi Rolno Ogrodnicze w Przygodzicach. Ponad 150 stanowisk, wiele atrakcji dla całych rodzin, dzięki temu impreza plenerowa stała się już jedną z największych i rozpoznawalnych targów ogrodniczych w regionie. Teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach stał się sceną do zaprezentowania ogrodniczych i rolniczych nowości. Przy tak szerokim wachlarzu ofert można było porównać ceny i wybrać najlepszy dla siebie towar, zdecydowanie lepszy i świeższy niż ten z marketowych półek. Goście nie szczędzili złotówek na upatrzone produkty.

zdjecieRolnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami we współczesnym rolnictwie. Wśród wystawców pojawili się producenci maszyn rolniczych, materiałów budowlanych i urządzeń ekologicznych. Można było także skorzystać z fachowych porad.

zdjecie

Ta impreza na stałe wpisała się już w krajobraz naszego Powiatu. To duże przedsięwzięcie, którego organizacją zajmuje się o 19 lat szkoła o wiodącym profilu nauczania związanym z  rolnictwem. To dodatkowy atut, że również uczniowie mają okazję zapoznać się z nowoczesnymi maszynami ale i poznać osobiście wielu fachowców i praktykujących w tym zawodzie fachowców-  powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

zdjecie

Uroczystość oficjalnie rozpoczęła się Polonezem i Mazurem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice . Oprócz stanowisk handlowych targom towarzyszą inne atrakcje. Swoje występy folklorystyczne zaprezentowali także: Kapela Boćki, Zespół Śpiewaczy Baryczanki, Zespół Ludowy Kosynierzy, Zespół Pieśni i Tańca Przygodzice. Odbyły się także pokazy zaprzęgów konnych. W tym roku można było spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym, otwarta została właśnie nowa, szkolna strzelnica.

zdjecie

Co roku stawiamy na imprezę o charakterze festynu rodzinnego, poza wystawcami, którzy są ściśle związani z tematyką targów, czyli firmami, które zaopatrują rolników w maszyny rolnicze, ogrodników, jest także wiele rodzajów innych stoisk i atrakcji.- powiedział Dariusz Sosiński- komisarz wystawy.

Co roku Komisja rozstrzyga konkurs na najlepszy Produkt Targowy i najładniejsze Stoisko Targowe. Biorąc pod uwagę:  innowacyjność rozwiązań technologicznych, użyteczność produktu, przedstawione uzasadnienie, załączone opinie, certyfikaty, świadectwa, ekspertyzy itp., formę promocji produktu przyznała w kategorii najlepszy produkt sześć wyróżnień w formie statuetek.

zdjecie

Statuetki otrzymali:

Nazwa produktu:

- kosiarka samojezdna- Firmy AGRO-EFEKT,

- petunia kaskadowa i wisząca- Piotr Pawelec,

- rozrzutnik obornika- firma Agrisar,

- gzika ostrowska, OSM Ostrów Wielkopolski,

- kirenguszoma- Leszek Kostulski,

- paulownia drzewo szybkorosnące- Hieronim Ratajczak.

Komisja oceniając stoiska brała pod uwagę: wystrój, estetykę i aranżację stoiska, przygotowanie materiałów i folderów reklamowych, sposób prezentacji oferty na stoisku, zaangażowanie firmy i pracowników w prezentację. Przyznane zostały w kategoriinajlepsze stoisko  trzy nagrody w formie pucharów i trzy wyróżnienia w formie statuetek. Nagrody otrzymali:

Stoisko: FIRMA AGRISAR, OGRODNICTWO PANKROS, FIRMA GAŁĄZKA, FIRMA DEFRO, DOROTA STAWICKA, MARIANNA IWAŃSKA.

Organizatorem i gospodarzem wydarzenia jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice .

Źródło: www.powiat-ostrowski.plAgnieszka Adamek, zawodniczka, która rozpoczynała swoją przygodę z siatkówką w Zespole Szkół w Jankowie Przygodzkim i Klubie Sportowym „Barycz” Janków Przygodzki trenując pod okiem trenera Albina...

2018-07-16 12:41:03

Uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz 2 gimnazjum Zespołu Szkół w Dębnicy realizowali projekt edukacyjny „Nie dla smogu” , którego celem było budowanie świadomości na temat stanu powietrza w...

2018-06-28 21:20:32

W Jankowie Przygodzkim odbyła się III edycja biegu na dystansie 10km pod hasłem „Dyszka Pięciu Stawów”. Trasa prowadziła przez malownicze tereny Doliny Baryczy (Janków Przygodzki, Trzcieliny i...

2018-06-19 21:53:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!