Różnica klas... /foto/

Różnica klas... /foto/

Środowy mecz Ostrovii z Basketem 90 Gdynia pokazał jak wielka różnica dzieli...
Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

Alkohol pod chmurką

Czy popierasz wniosek o zezwolenie na spożywanie alkoholu na terenie Piasków-Szczygliczki?

Historia i wyniki »

Sylwester kulturalny

Czy należy organizować sylwestrowe imprezy kulturalne w OCK?

Historia i wyniki »

 • 21
  Środa
  Marzec 2018
  Loading...
  Poprzedni Marzec Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  262728
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  imieniny:
  Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  100 salw Bractwa Kurkowego na 100-lecie /foto/

  2018-03-12 22:03:30

  Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP zaplanowało organizację w Ostrowie Wielkopolskim Centralnych Obchody Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego.

  W sobotę 10 marca w Restauracji Borowianka odbyło się spotkanie Zarządu Zjednoczonych Bractw Kurkowych RP z przedstawicielami władz samorządowych i policji, poświęcone planowanym przez braci kurkowych na wrzesień bieżącego roku Centralnym Obchodom Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego.

  Uczestników spotkania przywitał Król Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Ostrowie Wielkopolskim Piotr Sitarz, prezentując gościom przybyłym z różnych regionów Polski plan uroczystości, których kulminacja nastąpi 15 września. Wstępem do obchodów ma być wystawa obrazów Leona Prauzińskiego – malarza Powstania Wielkopolskiego, którego prace zostaną zaprezentowane w Muzeum Miasta Ostrowa już w maju. W czerwcu na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Raszkowie odbędzie się Międzypowiatowy Turniej Strzelecki Województwa Wielkopolskiego, natomiast na początku września na ostrowskim Rynku pojawić się ma wystawa zewnętrzna pt. „Polsce, Ojczyźnie mojej i sprawie całego narodu polskiego”poświęcona pierwszej przysiędze Żołnierzy Wielkopolskich na Rynku w Poznaniu.

  Główne obchody odbędą się w sobotę 15 września, a rozpoczną się na Pisakach, skąd wyruszy orszak złożony z orkiestry i Królów Kurkowych w asyście 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Na Rynku nastąpi uroczyste “Ogłoszenie kurendy do społeczeństwa ostrowskiego”. W dalszej części zaplanowano śpiew pieśni patriotycznych, mszę polową, uroczystość intronizacji Króla Kurkowego, a także pokaz umiejętności bojowych i musztry 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Zwieńczeniem uroczystości będzie kanonada artylerii Bractwa Kurkowego RP „100 salw na 100-lecie”. Imprezami towarzyszącymi ma być m.in. pokaz sprzętu militarnego i umundurowania z okresu Powstania Wielkopolskiego oraz inscenizacja grup rekonstrukcji historycznych.

  W sobotnim spotkaniu w Borowiance udział wzięli wicewojewoda Marlena Maląg, wiceprezdent Ewa Matecka , przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk  oraz przedstawiciele ostrowskiej policji z komendantem Piotrem Wilkowskim na czele.

  W trakcie spotkania Król Bractwa Kurkowego z Krakowa Piotr Mikosz wręczył wicewojewodzie Marlenie Maląg i wiceprezydent Ewie Mateckiej specjalny Medal Królewski. Wręczono również wyróżnienia przybyłym na spotkanie braciom kurkowym.  Darek Potasznik
  To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w tym roku. Prezydent Beata Klimek podpisała umowę na wykonanie modernizacji ulicy Zębcowskiej na odcinku od ronda do ul. Siewnej. Inwestycja warta...

  2018-03-20 15:42:55

  Reakcję wielu mieszkańców naszego miasta wzbudziła akcja przycinania drzew prowadzona na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

  2018-03-15 00:15:29

  W tym roku Polakom udało się wspólnie zebrać 126.373.804,34zł, z czego aż 255.113,20zł uzbierał Sztab w Ostrowie Wielkopolskim.  To kolejny rok, gdy finał WOŚP kończy się rekordem. Tym razem...

  2018-03-18 13:04:49

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!