Godło Teraz Polska dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Godło Teraz Polska dla...

Ostrów Wielkopolski w kategorii Gminy Miejskie i Suwałki w kategorii Gminy...
„Taka piosenka, taka ballada” w I LO

„Taka piosenka, taka...

Świadkami niezwykłego koncertu z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie” byli...
Damian Grzeszczyk kandydatem na prezydenta

Damian Grzeszczyk...

Adwokat Damian Grzeszczyk jest kandydatem Paltformy Obywatelskiej i...
Była walka, są trzy punkty! /foto/

Była walka, są trzy punkty!...

Żużlowcy TŻ Ostrovii pokonali Kolejarza Rawicz 51:39, ale zwycięstwo...
Reggae na Piaskach

Reggae na Piaskach

Muzyka, prelekcje, wystawy, taniec, kuchnia – wszystko to znajdziemy 20...
aad70df390d7b71a34acaa8f1a6f76b4.jpg
19
Wtorek
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne /foto/

2018-03-11 23:12:58

W piątek 9 marca w Forum Synagoga odbyło się VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne zorganizowane przez Wielkopolskie Centrum Onkologii i Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Witając uczestników Sympozjum prof. dr hab. Wojciech Golusiński zwrócił uwagę, że wybór Ostrowa Wielkopolskiego na miejsce jego organizacji nie jest przypadkowy. Przypomniał, że Ostrów jest ważnym punktem na wielkopolskiej mapie lecznictwa i może się poszczycić na tym polu wieloma sukcesami.

Szerzej na ten temat mówił starosta Paweł Rajski, przybliżając słuchaczom kolejne etapy rozbudowy i rozwoju ostrowskiego szpitala, a przede wszystkim prezentując liczby, wskazujące jak w ciągu kilku lat ostrowska palcówka ta stała się jednym wiodących ośrodków leczenia pacjentów w Wielkopolsce.

- To wszystko, czym dzisiaj może się poszczycić ostrowski szpital nie byłoby możliwe gdyby nie ludzie – mówił starosta Paweł Rajski – a mamy tutaj wspaniałych ludzi, zarówno w samym szpitalu, jak i tych, którzy szpital wspierają. Przez 8 lat nie zdarzyło się, by którykolwiek radny zagłosował „przeciw” przy podejmowaniu trudnych decyzji dotyczących szpitala. Wszyscy tutaj nad szpitalem się pochylamy i są tego wymierne efekty  Mamy sympatyczną panią prezydent która w swoim zakresie też dużo robi żeby zmieniać oblicze Ostrowa, a ja mam tą jedną dewizę, że „zgoda buduje” i wypełniam tą dewizę konkretną treścią. Wtedy jest sukces!

Prezydent Beata Klimek witając przybyłych gości przybliżyła politykę społeczną miasta, poczynając od „miejskiego becikowego” i rozbudowy żłobków, a na opiece nad seniorami kończywszy.

- Dziękuję, za to że państwo wybraliście nasze miasto do tego żeby zorganizować tutaj jakże ważną konferencją – mówiła prezydent Klimek – będziecie tutaj mówili o ważnych sprawach i cieszę się, że na tak ważnym wydarzeniu możemy was w Ostrowie gościć. Cieszę się też, że dostrzegacie iż rzeczy ważne dzieją się nie tylko w metropoliach, ale że rzeczy ważne dzieją się także w takich miastach jak Ostrów Wielkopolski.

Ogółem w ostrowskim sympozjum w 5 sesjach i 13 panelach wystąpiło ponad 20 prelegentów i moderatorów – osób o bogatym dorobku w dziedzinie onkologii, prezentując zarówno dane statystyczne dotyczące diagnostyki i leczenia nowotworów, jak i nowoczesne metody i kierunki walki z tą chorobą.

Jak można było usłyszeć, jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed współczesną onkologią jest zbyt późne zgłaszanie się chorych i związany z tym problem skutecznej terapii. Organizowane przez Wielkopolskie Centrum Onkologii od kilku lat Sympozja mają na celu walkę z tym zjawiskiem i systematyczną poprawę wyników leczenia i przeżycia chorych.Darek Potasznik
Ostrowski szpital otrzymał certyfikat akredytacyjny. To dokument przyznany przez Ministerstwo Zdrowia na podstawie Centrum Monitorowania Jakości, które wcześniej oceniało warunki pobytu oraz...

2018-06-07 13:05:31

Od lipca do ostrowskiego szpitala wraca okulistyka! Na razie zostanie uruchomiony tzw. Oddział Okulistyki Jednego Dnia, a to oznacza, że w Ostrowie wykonywane będą m.in. operacje usuwania zaćmy. 

2018-05-31 00:14:07

Ruszył właśnie drugi etap programu bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. W tym roku zgłaszać można dzieci urodzone w 2016 roku.

2018-05-27 13:45:34

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!