Różnica klas... /foto/

Różnica klas... /foto/

Środowy mecz Ostrovii z Basketem 90 Gdynia pokazał jak wielka różnica dzieli...
Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne /foto/

2018-03-11 23:12:58

W piątek 9 marca w Forum Synagoga odbyło się VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne zorganizowane przez Wielkopolskie Centrum Onkologii i Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Witając uczestników Sympozjum prof. dr hab. Wojciech Golusiński zwrócił uwagę, że wybór Ostrowa Wielkopolskiego na miejsce jego organizacji nie jest przypadkowy. Przypomniał, że Ostrów jest ważnym punktem na wielkopolskiej mapie lecznictwa i może się poszczycić na tym polu wieloma sukcesami.

Szerzej na ten temat mówił starosta Paweł Rajski, przybliżając słuchaczom kolejne etapy rozbudowy i rozwoju ostrowskiego szpitala, a przede wszystkim prezentując liczby, wskazujące jak w ciągu kilku lat ostrowska palcówka ta stała się jednym wiodących ośrodków leczenia pacjentów w Wielkopolsce.

- To wszystko, czym dzisiaj może się poszczycić ostrowski szpital nie byłoby możliwe gdyby nie ludzie – mówił starosta Paweł Rajski – a mamy tutaj wspaniałych ludzi, zarówno w samym szpitalu, jak i tych, którzy szpital wspierają. Przez 8 lat nie zdarzyło się, by którykolwiek radny zagłosował „przeciw” przy podejmowaniu trudnych decyzji dotyczących szpitala. Wszyscy tutaj nad szpitalem się pochylamy i są tego wymierne efekty  Mamy sympatyczną panią prezydent która w swoim zakresie też dużo robi żeby zmieniać oblicze Ostrowa, a ja mam tą jedną dewizę, że „zgoda buduje” i wypełniam tą dewizę konkretną treścią. Wtedy jest sukces!

Prezydent Beata Klimek witając przybyłych gości przybliżyła politykę społeczną miasta, poczynając od „miejskiego becikowego” i rozbudowy żłobków, a na opiece nad seniorami kończywszy.

- Dziękuję, za to że państwo wybraliście nasze miasto do tego żeby zorganizować tutaj jakże ważną konferencją – mówiła prezydent Klimek – będziecie tutaj mówili o ważnych sprawach i cieszę się, że na tak ważnym wydarzeniu możemy was w Ostrowie gościć. Cieszę się też, że dostrzegacie iż rzeczy ważne dzieją się nie tylko w metropoliach, ale że rzeczy ważne dzieją się także w takich miastach jak Ostrów Wielkopolski.

Ogółem w ostrowskim sympozjum w 5 sesjach i 13 panelach wystąpiło ponad 20 prelegentów i moderatorów – osób o bogatym dorobku w dziedzinie onkologii, prezentując zarówno dane statystyczne dotyczące diagnostyki i leczenia nowotworów, jak i nowoczesne metody i kierunki walki z tą chorobą.

Jak można było usłyszeć, jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed współczesną onkologią jest zbyt późne zgłaszanie się chorych i związany z tym problem skutecznej terapii. Organizowane przez Wielkopolskie Centrum Onkologii od kilku lat Sympozja mają na celu walkę z tym zjawiskiem i systematyczną poprawę wyników leczenia i przeżycia chorych.Darek Potasznik
Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry od 11 do 17 marca, w wybranych gabinetach okulistycznych w całym kraju, bez wymaganego skierowania, będzie można całkowicie bezpłatnie zbadać wzrok pod kątem...

2018-03-09 21:34:46

9 marca 2018 r. Wielkopolskie Centrum Onkologii wraz z Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej organizuje VI Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne (WSO) w Ostrowie Wielkopolskim w Forum Synagoga, ul....

2018-03-08 10:00:10

Ruszyła rejestracja gabinetów okulistycznych chcących wziąć udział w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”, która w tym roku odbędzie się w dniach 11-17 marca. 

2018-02-19 23:02:02

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!