Godło Teraz Polska dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Godło Teraz Polska dla...

Ostrów Wielkopolski w kategorii Gminy Miejskie i Suwałki w kategorii Gminy...
„Taka piosenka, taka ballada” w I LO

„Taka piosenka, taka...

Świadkami niezwykłego koncertu z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie” byli...
Damian Grzeszczyk kandydatem na prezydenta

Damian Grzeszczyk...

Adwokat Damian Grzeszczyk jest kandydatem Paltformy Obywatelskiej i...
Była walka, są trzy punkty! /foto/

Była walka, są trzy punkty!...

Żużlowcy TŻ Ostrovii pokonali Kolejarza Rawicz 51:39, ale zwycięstwo...
Reggae na Piaskach

Reggae na Piaskach

Muzyka, prelekcje, wystawy, taniec, kuchnia – wszystko to znajdziemy 20...
aad70df390d7b71a34acaa8f1a6f76b4.jpg
19
Wtorek
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Wilkowski oficjalnie Komendantem Policji

2018-03-08 10:13:42

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego.

W tym wyjątkowym spotkaniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Parlamentarzyści, Wicewojewoda, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących z Policją, policjanci i pracownicy cywilni z ostrowskiej jednostki.

W dniu 2 marca odbyło się uroczyste wręczenie rozkazów o powołaniu na stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim i jego Zastępców. Pełniący dotychczas obowiązki komendanta mł. insp. Piotr Wilkowski oficjalnie stał się szefem Policji w powiecie ostrowskim. Jego I Zastępcą został podkom. Krystian Łapiński, a Zastępcą podkom. Tomasz Mroziński.

zdjecie

Wśród zaproszonych gości byli Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Tomasz Ławniczak i Jarosław Urbaniak. Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Łukasz Mikołajczyk, Wicewojewoda Wielkopolski Pani Marlena Maląg, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Pan insp. Piotra Mąka, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu Pan płk Ryszard Czapracki, Starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski, Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim Pan Paweł Szymanowski, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim Pani Wanda Palczewska.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku insp. Piotrowi Mące Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu. Następnie Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu mł. insp. Jacek Polcyn odczytał rozkaz o powołaniu na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego. Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia przywitania się ze sztandarem. Następnie odczytane zostały rozkazy o powierzeniu obowiązków na stanowisku I Zastępcy i Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie uroczystości wręczono także brązowy medal za zasługi dla Policji Panu Lechowi Topolanowi.

zdjecie

Mł. insp. Piotr Wilkowski podziękował za zaufanie i powołanie na stanowisko Komendanta w ostrowskiej jednostce. Szczególne gratulacje złożył Komendantowi i jego Zastępcom szef wielkopolskich policjantów insp. Piotr Mąka. Do gratulacji przyłączyli się również policjanci i pracownicy cywilni z ostrowskiej komendy oraz zaproszeni goście.

Mł. insp. Piotr Wilkowski służy w Policji od 1991 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Od 2011 piastował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Odolanowie. W kwietniu 2015 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W czerwcu 2017 roku mł .insp. Piotrowi Wilkowskiemu zostały powierzone obowiązki Komendanta ostrowskiej jednostki.

Źródło: www.powiat-ostrowski.plZbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu...

2018-06-01 11:11:24

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ostatnich dwóch tygodniach zatrzymali 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Skuteczne rozpoznanie kryminalnych i...

2018-05-07 12:01:12

Policja prowadzi na terenie kraju działania pn. PASY polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików...

2018-05-07 11:32:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!