Różnica klas... /foto/

Różnica klas... /foto/

Środowy mecz Ostrovii z Basketem 90 Gdynia pokazał jak wielka różnica dzieli...
Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Wilkowski oficjalnie Komendantem Policji

2018-03-08 10:13:42

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego.

W tym wyjątkowym spotkaniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Parlamentarzyści, Wicewojewoda, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współpracujących z Policją, policjanci i pracownicy cywilni z ostrowskiej jednostki.

W dniu 2 marca odbyło się uroczyste wręczenie rozkazów o powołaniu na stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim i jego Zastępców. Pełniący dotychczas obowiązki komendanta mł. insp. Piotr Wilkowski oficjalnie stał się szefem Policji w powiecie ostrowskim. Jego I Zastępcą został podkom. Krystian Łapiński, a Zastępcą podkom. Tomasz Mroziński.

zdjecie

Wśród zaproszonych gości byli Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Tomasz Ławniczak i Jarosław Urbaniak. Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Łukasz Mikołajczyk, Wicewojewoda Wielkopolski Pani Marlena Maląg, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Pan insp. Piotra Mąka, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu Pan płk Ryszard Czapracki, Starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski, Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim Pan Paweł Szymanowski, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim Pani Wanda Palczewska.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku insp. Piotrowi Mące Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu. Następnie Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu mł. insp. Jacek Polcyn odczytał rozkaz o powołaniu na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego. Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia przywitania się ze sztandarem. Następnie odczytane zostały rozkazy o powierzeniu obowiązków na stanowisku I Zastępcy i Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie uroczystości wręczono także brązowy medal za zasługi dla Policji Panu Lechowi Topolanowi.

zdjecie

Mł. insp. Piotr Wilkowski podziękował za zaufanie i powołanie na stanowisko Komendanta w ostrowskiej jednostce. Szczególne gratulacje złożył Komendantowi i jego Zastępcom szef wielkopolskich policjantów insp. Piotr Mąka. Do gratulacji przyłączyli się również policjanci i pracownicy cywilni z ostrowskiej komendy oraz zaproszeni goście.

Mł. insp. Piotr Wilkowski służy w Policji od 1991 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Od 2011 piastował stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Odolanowie. W kwietniu 2015 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W czerwcu 2017 roku mł .insp. Piotrowi Wilkowskiemu zostały powierzone obowiązki Komendanta ostrowskiej jednostki.

Źródło: www.powiat-ostrowski.plBezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku jest jednym z priorytetów polskiej Policji. Ferie zimowe to czas relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla policjantów to okres...

2018-02-05 15:47:27

Ostrowscy policjanci nie ustają w działalności profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. W tym celu dzielnicowi wraz z Sierżantem...

2018-02-03 11:46:04

Prezydent Miasta Beata Klimek oficjalnie przekazała funkcjonariuszom z ostrowskiej Komendy Powiatowej Policji samochód Hyundai i20. Miasto wsparło zakup tego pojazdu kwotą 24 tys. złotych....

2018-01-23 15:02:36

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!