Różnica klas... /foto/

Różnica klas... /foto/

Środowy mecz Ostrovii z Basketem 90 Gdynia pokazał jak wielka różnica dzieli...
Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

Alkohol pod chmurką

Czy popierasz wniosek o zezwolenie na spożywanie alkoholu na terenie Piasków-Szczygliczki?

Historia i wyniki »

Sylwester kulturalny

Czy należy organizować sylwestrowe imprezy kulturalne w OCK?

Historia i wyniki »

 • 21
  Środa
  Marzec 2018
  Loading...
  Poprzedni Marzec Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  262728
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  imieniny:
  Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  VI Ostrowski Festiwal Smaków – „Z jajem” /foto/

  2018-03-05 13:56:17

  Szósta edycja Ostrowskiego Festiwalu Smaków organizowana przez Zespół Szkół Usługowych poświęcona będzie potrawom sporządzonym z wykorzystaniem jaj. Ta największa w regionie impreza branży gastronomicznej odbędzie się w sobotę 17 marca.

  Ostrowski Festiwal Smaków to nie lada gratka dla miłośników dobrego smaku i gastronomii. Na blisko 40 stoiskach miejscowi restauratorzy i cukiernicy prezentować będą swoje dzieła kulinarne, a w tym roku królować będą jajka i dania przyrządzone na ich bazie. Z roku na rok impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem tak wystawców, jak i gości, co najlepiej świadczy o jej prestiżu.

  - Ostrowski Festiwal Smaków to zarówno promocja przedsiębiorczości naszego regionu, mam tu na myśli lokale gastronomiczne, ale również promocja szkolnictwa zawodowego – mówi dyrektor ZSU Dariusz Kaczmarek – trzeci cel jaki nam przyświecał od samego początku to promocja lokalnego produktu. W tym roku będzie to „Festiwal z jajem”, a gościć będziemy blisko 40 wystawców i jest to maksimum jakie możemy zaprosić do udziału w tej imprezie.

  Starosta Paweł Rajski podkreślając rolę Zespołu Szkół Usługowych w organizacji i promocji tego przedsięwzięcia mówił:

  - Powiat ostrowski jest bogaty jeśli chodzi o produkty spożywcze, a dzięki tej imprezie jest okazja by pokazać, że można zrobić z naszych rodzimych produktów wspaniałe potrawy. Cieszę się, że z każdym rokiem rośnie prestiż imprezy i cieszy fakt, że odbywa się ona w szkole bo to jest doskonała promocja szkolnictwa zawodowego. Osoby, które odwiedzą w tym roku tą imprezę będą mogli zobaczyć jak bardzo zmieniło się i wypiękniało otoczenie tej szkoły. Wierzę, że będzie to impreza zakończona sukcesem i że będzie to sukces z jajem.

  Partnerem i sponsorem tegorocznej edycji Festiwalu Smaków będzie Ferma Drobiu Topferm pani Jolanty i Krzysztofa Borowczyków.

  - Nasza ferma działa do 1997 roku i przez cały czas produkujemy jajka spożywcze – mówi Krzysztof Borowczyk – cieszy fakt, ze mity dotyczące szkodliwości jajek udaje się obalać i wierzę, że ta impreza pokaże jak wartościowym produktem spożywczym jest jajko. Polska jest wiodącym producentem w Europie jaj spożywczych, a okres Świąt Wielkanocnych to najlepszy czas na promocję wartości odżywczych jajek.

  O tym jak wartościowym składnikiem diety są jajka mówiła Barbara Jakubowska, kierownik kształcenia praktycznego ZSU:

  - Wartość odżywcza jajek była dotąd nie najlepiej przedstawiana. Tymczasem jajo jest produktem wysokowartościowym i ważne jest by było obecne w naszej diecie. Białko jaja kurzego jest białkiem najwyższej jakości, samo jajko jest źródłem bardzo dużej ilości witamin oraz składników mineralnych i mikroelementów odgrywających ważną rolę w metabolizmie człowieka. Tłuszcz w jajku to tłuszcz łatwoprzyswajalny. To wszystko oznacza, że spożywanie jaj możemy polecać z czystym sumieniem.

  Organizatorzy VI Ostrowskiego Festiwalu Smaków przygotowali w tym roku kilka niespodzianek, a uchylając rąbka tajemnicy wspomnimy tylko, że będzie można obejrzeć pokaz kulinarny przygotowania potrawy meksykańskiej oraz „Wernisaż jaj z czekolady” przygotowany przez Cukiernię Szorski. Publiczność będzie miała okazję przyznać własną nagrodę za najlepsze danie, równolegle zaś swoją nagrodę przyzna jury złożone z wysokiej klasy ekspertów z dziedziny gastronomii.

  Dla czytelników Tuby Ostrowa mamy 5 wejściówek na VI Ostrowski Festiwal Smaków. Prosimy o śledzenie naszego portalu i tubowego Facebooka, gdzie już wkrótce ogłosimy co należy zrobić, by móc je otrzymać.

  Partnerami Festiwalu Smaków oprócz wspomnianych wcześniej firm i instytucji jest Izba Rzemieślnicza w Kaliszu i firma Waza.  Darek Potasznik
  Minął już ponad miesiąc od otwarcia Klubu Senior+ prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”. Głównym celem programu realizowanego podczas zajęć w klubie jest umożliwienie ostrowskim...

  2018-03-16 14:27:13

  Reakcję wielu mieszkańców naszego miasta wzbudziła akcja przycinania drzew prowadzona na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

  2018-03-15 00:15:29

  Do środy 21 marca organizacje sportowe z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie inicjatyw sportowych dla ostrowskich dzieci i młodzieży. To nowy program...

  2018-03-15 11:26:59

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!