Laureaci konkursów uhonorowani

Laureaci konkursów uhonorowani

Prezydent Ostrowa spotkała się we wtorek z laureatami konkursów...
"Daj włos" u Salezjanek /foto/

"Daj włos" u Salezjanek /foto/

Uczniowie Zespole Szkół Sióstr Salezjanek włączyli się w akcję #dajwlos...
Wyjątkowe święto folkloru!

Wyjątkowe święto folkloru!

W niedzielę 24 czerwca o godz. 15.00 rozpoczną się VIII Swojskie Spotkania...
Godło Teraz Polska dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Godło Teraz Polska dla...

Ostrów Wielkopolski w kategorii Gminy Miejskie i Suwałki w kategorii Gminy...
„Taka piosenka, taka ballada” w I LO

„Taka piosenka, taka...

Świadkami niezwykłego koncertu z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie” byli...
aad70df390d7b71a34acaa8f1a6f76b4.jpg
20
Środa
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Bogny, Rafaeli, Rafała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

VI Ostrowski Festiwal Smaków – „Z jajem” /foto/

2018-03-05 13:56:17

Szósta edycja Ostrowskiego Festiwalu Smaków organizowana przez Zespół Szkół Usługowych poświęcona będzie potrawom sporządzonym z wykorzystaniem jaj. Ta największa w regionie impreza branży gastronomicznej odbędzie się w sobotę 17 marca.

Ostrowski Festiwal Smaków to nie lada gratka dla miłośników dobrego smaku i gastronomii. Na blisko 40 stoiskach miejscowi restauratorzy i cukiernicy prezentować będą swoje dzieła kulinarne, a w tym roku królować będą jajka i dania przyrządzone na ich bazie. Z roku na rok impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem tak wystawców, jak i gości, co najlepiej świadczy o jej prestiżu.

- Ostrowski Festiwal Smaków to zarówno promocja przedsiębiorczości naszego regionu, mam tu na myśli lokale gastronomiczne, ale również promocja szkolnictwa zawodowego – mówi dyrektor ZSU Dariusz Kaczmarek – trzeci cel jaki nam przyświecał od samego początku to promocja lokalnego produktu. W tym roku będzie to „Festiwal z jajem”, a gościć będziemy blisko 40 wystawców i jest to maksimum jakie możemy zaprosić do udziału w tej imprezie.

Starosta Paweł Rajski podkreślając rolę Zespołu Szkół Usługowych w organizacji i promocji tego przedsięwzięcia mówił:

- Powiat ostrowski jest bogaty jeśli chodzi o produkty spożywcze, a dzięki tej imprezie jest okazja by pokazać, że można zrobić z naszych rodzimych produktów wspaniałe potrawy. Cieszę się, że z każdym rokiem rośnie prestiż imprezy i cieszy fakt, że odbywa się ona w szkole bo to jest doskonała promocja szkolnictwa zawodowego. Osoby, które odwiedzą w tym roku tą imprezę będą mogli zobaczyć jak bardzo zmieniło się i wypiękniało otoczenie tej szkoły. Wierzę, że będzie to impreza zakończona sukcesem i że będzie to sukces z jajem.

Partnerem i sponsorem tegorocznej edycji Festiwalu Smaków będzie Ferma Drobiu Topferm pani Jolanty i Krzysztofa Borowczyków.

- Nasza ferma działa do 1997 roku i przez cały czas produkujemy jajka spożywcze – mówi Krzysztof Borowczyk – cieszy fakt, ze mity dotyczące szkodliwości jajek udaje się obalać i wierzę, że ta impreza pokaże jak wartościowym produktem spożywczym jest jajko. Polska jest wiodącym producentem w Europie jaj spożywczych, a okres Świąt Wielkanocnych to najlepszy czas na promocję wartości odżywczych jajek.

O tym jak wartościowym składnikiem diety są jajka mówiła Barbara Jakubowska, kierownik kształcenia praktycznego ZSU:

- Wartość odżywcza jajek była dotąd nie najlepiej przedstawiana. Tymczasem jajo jest produktem wysokowartościowym i ważne jest by było obecne w naszej diecie. Białko jaja kurzego jest białkiem najwyższej jakości, samo jajko jest źródłem bardzo dużej ilości witamin oraz składników mineralnych i mikroelementów odgrywających ważną rolę w metabolizmie człowieka. Tłuszcz w jajku to tłuszcz łatwoprzyswajalny. To wszystko oznacza, że spożywanie jaj możemy polecać z czystym sumieniem.

Organizatorzy VI Ostrowskiego Festiwalu Smaków przygotowali w tym roku kilka niespodzianek, a uchylając rąbka tajemnicy wspomnimy tylko, że będzie można obejrzeć pokaz kulinarny przygotowania potrawy meksykańskiej oraz „Wernisaż jaj z czekolady” przygotowany przez Cukiernię Szorski. Publiczność będzie miała okazję przyznać własną nagrodę za najlepsze danie, równolegle zaś swoją nagrodę przyzna jury złożone z wysokiej klasy ekspertów z dziedziny gastronomii.

Dla czytelników Tuby Ostrowa mamy 5 wejściówek na VI Ostrowski Festiwal Smaków. Prosimy o śledzenie naszego portalu i tubowego Facebooka, gdzie już wkrótce ogłosimy co należy zrobić, by móc je otrzymać.

Partnerami Festiwalu Smaków oprócz wspomnianych wcześniej firm i instytucji jest Izba Rzemieślnicza w Kaliszu i firma Waza.Darek Potasznik
Prezydent Ostrowa spotkała się we wtorek z laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich szkół podstawowych i gimnazjów, aby pogratulować uczniom osiągnięć i podziękować za znakomite...

2018-06-20 14:40:53

Zakończyły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni na ulicy Cyprysowej. Inwestycja zrealizowana została w ramach Inicjatywy Lokalnej.

2018-06-13 18:07:19

Po raz drugi w Ostrowie gościł profesor Siergiej Batieczko, znany ze swej aktywnej działalności w zakresie opieki zdrowotnej, profilaktyki i wprowadzania nowych technologii...

2018-06-15 14:09:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!