Godło Teraz Polska dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Godło Teraz Polska dla...

Ostrów Wielkopolski w kategorii Gminy Miejskie i Suwałki w kategorii Gminy...
„Taka piosenka, taka ballada” w I LO

„Taka piosenka, taka...

Świadkami niezwykłego koncertu z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie” byli...
Damian Grzeszczyk kandydatem na prezydenta

Damian Grzeszczyk...

Adwokat Damian Grzeszczyk jest kandydatem Paltformy Obywatelskiej i...
Była walka, są trzy punkty! /foto/

Była walka, są trzy punkty!...

Żużlowcy TŻ Ostrovii pokonali Kolejarza Rawicz 51:39, ale zwycięstwo...
Reggae na Piaskach

Reggae na Piaskach

Muzyka, prelekcje, wystawy, taniec, kuchnia – wszystko to znajdziemy 20...
aad70df390d7b71a34acaa8f1a6f76b4.jpg
19
Wtorek
Czerwiec 2018
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Urząd Marszałkowski wspiera lokalny biznes /foto/

2018-03-03 16:27:18

W piątek 2 marca w Restauracji Mleczna Perła odbyło się spotkanie ostrowskich przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Przymysłowo-Handlowej z wicemarszałek Marzeną Wodzińską, poświęcone możliwościom współpracy lokalnego biznesu z samorządem wojewódzkim.

W trakcie spotkania wicemarszałek Marzena Wodzińska przedstawiła możliwości współpracy i wsparcia dla przedsiębiorców z terenu Wielkopolski jakie oferuje Urząd Marszałkowski, a które skupione są w trzech obszarach: internacjonalizacja, innowacyjność i przedsiębiorczość.

Pierwszy z obszarów dotyczy wymiany międzynarodowej, a w szczególności promocji gospodarczej i inwestycyjnej  np. poprzez udział w międzynarodowych imprezach targowych, czy elektroniczną bazę ofert inwestycyjnych oraz projekty takie jak Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, czy Wielkopolski Fundusz Rozwoju.

W obszarze innowacyjności M. Wodzińska zwróciła uwagę na takie projekty jak konkurs „i-Wielkopolska”, „Proces przedsiębiorczego odkrywania” czy dofinansowania w ramach WRPO na rok 2018. Duże zainteresowanie słuchaczy wzbudziły informacje na temat inicjatyw w obszarze przedsiębiorczości, takie jak certyfikacja inicjatyw klastrowych, projekt „Współpraca IOB – Biznes – Nauka”, czy warsztaty dla studentów i innych osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej.

- Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość, zarówno biznesowa, samorządowa, ale i edukacyjna powoduje , że wszystkie te płaszczyzny społeczne powinny się przenikać i współpracować ze sobą na zasadzie wygrany-wygrany – mówiła wicemarszałek Wodzińska – wymiana doświadczeń, informacji i budowanie partnerskiej współpracy jest szczególnie istotne i do tego właśnie Samorząd Województwa Wielkopolskiego intensywnie dąży.

Dla przedsiębiorców borykających się z problemem braku wykwalifikowanych pracowników z pewnością dobrą wiadomością jest powołanie w Kaliszu Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego – instytucji mającej na celu profilowanie szkolnictwa zawodowego pod kątem potrzeb lokalnego rynku pracy.

- Chcemy wpływać na to jak będzie się kształtował rynek absolwentów w przyszłych w latach. W pierwszej kolejności chcemy oddziaływać na obecnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych aby poprzez odpowiednie testy predyspozycji zawodowych ukierunkować ich pod kątem rynku pracy. Docelowo takie działanie będą prowadzone już na poziomie szkół podstawowych – mówi dyrektor CWRKDiZ Magdalena Sekura-Nowicka – posiadamy kompetentną kadrę, która może bezpośrednio świadczyć usługi doradztwa, ale i wspierać innych doradców pracujących z młodzieżą.

Dla ostrowskich przedsiębiorców, jak sami podkreślali, piątkowe spotkanie okazało się nader ciekawe, a jak podkreślał jego inicjator Ryszard Chmielina:

- Dla lokalnego biznesu tego typu informacje, „z pierwszej ręki” są bardzo istotne, gdyż pozwalają na większe zaangażowane w projekty dedykowane przedsiębiorcom. Możliwość udziału w targach, czy pomoc w budowaniu rynków zbytu za granicą, to pomoc nie do przecenienia.

Organizatorem spotkania była Izba Przemysłowo-Handlowa Południeowej Wielkopolski oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowegow Kaliszu. Kolejną okazją do zaprezentowania oferty Urzędu Marszałkowskiego dedykowanej przedsiębiorcom ma być Śniadanie Klubu Biznesu TŻ Ostrovia zaplanowane na 4 kwietnia.Darek Potasznik
Zarząd Powiatu Ostrowskiego otrzymał jednogłośnie absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 r. – To jest efekt działania całej drużyny, która pracuje na ten sukces i patrząc wstecz możemy...

2018-06-14 18:38:07

Już po raz czwarty wręczone zostały nagrody dla ludzi sportu ,,Sportowe Wawrzyny Starosty Ostrowskiego’’. Uroczysta gala odbyła się 6 czerwca 2018 r. w restauracji Górecznik.

2018-06-07 14:34:51

W auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego "Wojciechy 2018".

2018-05-27 13:55:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!