Porażka w Wieluniu

Piłka ręczna

W starciu drużyn środka tabeli I ligi grupy B zespół MKS Wieluń pokonał KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26:25.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. Rozpoczęło się od 2:0 dla gospodarzy, ale w szóstej minucie po trafieniu Jakuba Tomczaka biało-czerwoni wygrywali 3:2. Do przerwy wygrywali gracze MKS-u 14:12. W 42 minucie Ostrovia odrobiła straty i za sprawą celnego rzutu Mariusza Kuśmierczyka wygrywała 20:19. Szczypiorniści z Wielunia odpowiedzieli trzema trafieniami z rzędu. W końcówce spotkania miejscowi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Środowe rozstrzygnięcie sprawiło, że obie ekipy mają teraz na swoim koncie po 26 punktów. Następny mecz, również zaległy Ostrovia rozegra we własnej hali z zespołem KS Uniwersytet Radom w przyszłą środę, 28 lutego o godzinie 19.00.

MKS Wieluń - KPR Ostrovia 26:25 (14:12)

Ostrovia: Piskorski, Foterek - Klara 1, Piosik, Kuśmierczyk 8, Stempniak 3, Marciniak 1, Stachowski, M.Wojciechowski 3, Staniek 5, Sz.Wojciechowski 1, Tomczak 3, Krzywda, Salamon, Brychcy.