Bogny, Rafaeli, Rafała
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

W sparingu Ostrovia lepsza od Pogoni /foto/

2018-02-17 17:45:08

Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo w kolejnej grze kontrolnej zanotowali piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni pokonali w sobotę drużynę Pogoni Nowe Skalmierzyce 6:1.

Czołowa ekipa IV ligi grupy południowej w ostatnich sezonach jest zawsze trudnym przeciwnikiem dla ostrowskiego zespołu. W sobotnim sprawdzianie nie wystąpili przebywający na testach w Rakowie Częstochowa Maciej Mikulski i Krystian Mokrzycki. W ich miejsce szansę zaprezentowanie się na tle czołowej drużyny IV ligi dostali inni młodzieżowcy. W pierwszy składzie na boisko wyszedł Maksymilian Gawarecki, a w dalszej fazie spotkania na placu gry pojawili się Mateusz Płóciennik, Patryk Kaźmierczak i Mariusz Poślednik (rocznik 2001).

Spotkanie pechowo rozpoczęło się dla Macieja Kaniewskiego u którego odezwał się uraz mięśniowy. Jego miejsce na środku pola zajął Mikołaj Lewandowski. Popularny „Mikser” w 12 minucie po podaniu Damiana Błaszczyka otworzył wynik meczu. Gea Ostrovii mogła się podobać, ale kolejne bramki oglądaliśmy po przerwie. W Pogoni najgroźniejszy był Jakub Jóźwiak, ale skutecznie między słupkami interweniował Jakub Błaszczyk.

W drugiej części biało-czerwoni wyprowadzali skuteczne kontry i pokazali swoją siłę po stałych fragmentach gry. Na 2:0 podwyższył Tomasz Kempiński po asyście Daniela Kaczmarka. „Kaka” asysty notował przy kolejnych trafieniach biało-czerwonych bardzo dobrze wykonując rzuty rożne. Napierw w 68 minucie najlepiej w polu karnym znalazł się Łukasz Wiącek i tym razem nogą skierował futbolówkę do sieci. 5 minut później bramkarza Pogoni uderzeniem piłki głową pokonał Michał Giecz. Biało-czerwoni nadal nie zwalniali. Na tle rywala dobrze zaprezentowali się teź najmłodsi gracze. Formalności dopełnili jednak Tomasz Kempiński (asysta Marek Szymanowski) i Daniel Kaczmarek (asysta Damian Błaszczyk). Druzyna ze Skalmierzyc jedynego gola zdobyła w 65 minucie. W ostatniej minucie po dyskusyjnym faulu w polu karnym Łukasza Wiącka szczęście dopisało Jakubowi Błaszczykowi. Pilkarz Pogoni wykonując rzut karny trafił w słupek a przy dobitce w poprzeczkę.

Ostrovia 1909 – Pogoń Nowe Skalmierzyce 6:1 (1:0)

Ostrovia:

Jakub Błaszczyk – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Kamil Dutkowski (70′ Mateusz Płóciennik), Damian Błaszczyk Maciej Kaniewski (6′ Mikołaj Lewandowski) Michał Giecz (75′ Patryk Kaźmierczak), Damian Spaleniak (65′ Mariusz Poślednik), Marek Szymanowski Daniel Kaczmarek Maksymilian Gawarecki (46′ Tomasz Kempiński).

Inf. Dawid Bilski

Właśnie wystartował Mundial 2018. Tym razem, najlepsze drużyny piłkarskie z całego świata zmierzą się ze sobą w Rosji. Kto zostanie czarnym koniem rozgrywek i do kogo trafi zwycięski puchar? O...

2018-06-14 18:50:29

Zespół żeńskiej Ostrovii 1909 utrzymał przewagę z pierwszego meczu barażowego z Polonią II Poznań i w przyszłym sezonie wróci na drugoligowe boiska.