Gerwazego, Protazego, Sylwii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Lider (jeszcze) za silny na Stal /foto/

2018-02-14 21:25:35

Po bardzo dobrym widowisku koszykarze KS Stali Kosz musieli uznać wyższość lidera II ligi Górnika Wałbrzych przegrywając 67:74, pokazali się jednak z bardzo dobrej strony, co dobrze wróży na zbliżającą się fazę play-off. W ekipie Górnika zaprezentował się Krzysztof Spała, ale to jego brat Mikołaj brylował na parkiecie zdobywając dla Stali 21 punktów.

Wynik meczu otworzył Mikołaj Spała, a dopiero w trzeciej minucie odpowiedzieli na to trafieniem goście, którzy minutę później objęli dwupunktowe prowadzenie (4:6). Gra obu zespołów mogła się podobać kibicom, gdyż nie brakowało efektownych akcji, tak z jednej jak i z drugiej strony. Kiedy jednak goście zdobyli 5 punktów z rzędu (12:16) o czas poprosił trener Czaja. Na półtorej minuty przed końcem kwarty do remisu doprowadził Mikołaj Spała (18:18). I choć ostrowianie po dwójkowej akcji Spały z Ziółkowskim objęli dwupunktowe prowadzenie, to ostatnie słowo w tej kwarcie należało do gości, którzy po akcji 2+1 ustalili wynik pierwszej odsłony na 20:21.

Również z początkiem kwarty drugiej oba zespoły miały trudności ze zdobywaniem punktów mając po trzech minutach na koncie tylko po jednym trafieniu (22:23). Goście odblokowali się dopiero po czterech minutach przy wyniku 25:23, ale odblokowali się rzutem za trzy, z czego z kolei ostrowianie zupełnie nie korzystali w pierwszej połowie. Okres wyrównanej gry wałbrzyszanie „zakłócili” akcją 3+1, a rzuty wolne w kolejnej akcji dały im 5-punktowe prowadzenie 29:34. Złą passę gospodarzy przerwał Mikołaj Spała, a po akcji 2+1 Patryka Marka, na półtorej minuty przed przerwą na tablicy znów pojawił się remis 36:36. Ponownie jednak ostatnie słowo należało do gości – trafienie Durskiego dało wynik 36:38 po pierwszej połowie meczu.

Trzecią kwartę od trafienia rozpoczęli goście, co pozwoliło im przy wyrównanej grze utrzymywać minimalne prowadzenie. W połowie kwarty mieliśmy wynik 43:46. W siódmej minucie pierwszą trójkę zdobył dla Stali Łukasz Olejnik, ale pozwoliła ona jedynie zredukować straty do 1 punktu (47:48). Chwilę później tym samym zrewanżował się grający dla Górnika Krzysztof Spała, oddalając nadzieje ostrowskich kibiców na doprowadzenie do remisu (49:53). Chwilowy obustronny przestój przerwali goście po rzutach wolnych co dało im 6-punktową przewagę, szybko jednak nadzieje przywrócił Szymon Rosik trafiając trójkę, a że tym razem końcówka należała do gospodarzy, po trzech kwartach mieliśmy wynik 54:55.

Goście dla odmiany bardzo dobrze rozpoczęli kwartę czwartą zdobywając szybko 4 punkty i uciekając z wynikiem na 54:59. Rozgrywający bardzo dobry mecz Mikołaj Spała po raz kolejny dał sygnał do odrabiania strat, a faulowany przy rzucie za trzy Patryk Marek stanął przed szansa doprowadzenia do remisu.  Szanse tą wykorzystał i było 59:59. Sytuacja ta zdeprymowała nieco obie drużyny, gdyż w kolejnych akcjach ani jedni ani drudzy nie potrafili zdobyć punktów. Goście ostatecznie wyszli z opresji obronną ręką, by w szóstej minucie uzyskać rekordowe 7-punktowe prowadzenie (59:66). Czas dla trenera Czai uspokoił grę ostrowskiego zespołu, co od razu znalazło odzwierciedlenie w zdobyczach punktowych. Trafienia Marka i Olejnika dały ostrowianom 4 punkty i znów wróciliśmy do gry kosz za kosz. Kluczowa dla losów meczu okazała się przedostatnia minuta . Przy wyniku 65:68 piłkę stracił Wojciechowski, goście zdobyli 2 punkty, a chwilę później po stracie ostrowian dorzucili 2 kolejne i na minutę przed końcem przy wyniku 65:72 tylko kataklizm mógł pozbawić wałbrzyszan zwycięstwa w tym meczu. Nic takiego w ostatniej minucie się nie wydarzyło i ostrowianie mimo dobrej gry musieli uznać wyższość rywali przegrywając ostatecznie 67:74.

KS Stal Kosz Ostrów – Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:74 (20:21, 16:17, 18:17, 13:19)

Stal: T. Zyber 8, P. Marek 12, Ł. Olejnik 7, M. Spała 21, Ł. Wojciechowski 6, P. Ziółkowski 6, K. Glapa, T. Radzik 2, S. Rosik 5

Górnik: D. Durski 12, H. Kruszczyński 11, T. Krzywdziński 22, M. Wróbel 14, K. Spała 9, M. Frankiewicz, M. Jeziorowski 2, M. Kaczuga, B. Ratajczak 4

Ogromne koszykarskie emocje zagwarantowali w tym sezonie zawodnicy BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Po zeszłorocznym sukcesie - wywalczeniu brązowego medalu, drużyna trenera Emila Rajkovica...

2018-06-06 20:46:18

Nie udało się koszykarzom BM Slam Stali po raz trzeci doprowadzić do remisu w batalii o Mistrzostwo Polski. Szósty mecz po mistrzowsku rozegrał Anwil Włocławek od pierwszych minut narzucając swój...