Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Drzwi otwarte w „Dziewiątce”

2018-02-12 18:18:38

Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II to szczególne wydarzenie dla odwiedzających mury tej szkoły. Tuż przed feriami, 9 lutego na przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców czekało wiele atrakcji. 

Dyrektor szkoły Justyna Uciechowska powitała wszystkich gości na hali sportowej, po czym zaprosiła na część artystyczną. Przedszkolacy mieli okazję  obejrzeć niecodzienną, "zdrową” wersję „Czerwonego Kapturka”. W bohaterów tego wyjątkowego przedstawienia wcielili się uczniowie kl. IIa. Występ uświetnił również zespół taneczny.  Po części oficjalnej przyszli pierwszoklasiści razem z rodzicami zwiedzili szkolne sale. W rolach gospodarzy wystąpili nauczyciele i uczniowie ostrowskiej „Dziewiątki”.

Jak co roku przybyli goście mogli poczuć niezwykłą atmosferę szkoły, zwiedzić wszystkie nowoczesne pracownie przedmiotowe, poznać przyszłych nauczycieli, a także uczestniczyć w zajęciach specjalnie przygotowanych dla najmłodszych. Przedszkolacy wzięli udział między innymi w: zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zajęciach twórczych, zabawach językowych i matematycznych. Czwartoklasiści na tę okazję przygotowali specjalny spektakl w języku angielskim. Dzieci miały również okazję zagrać na „Bum Bum Rurkach” i innych instrumentach, a także usłyszeć znane piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu. Mała sala gimnastyczna w tym dniu zmieniła swoje oblicze – na przedszkolaków czekała sala rozświetlona kolorowymi światłami oraz głośna muzyka, zachęcająca do dołączenia do szkolnych „zumbowiczów”. Szczególną uwagę dzieci i rodziców przykuwały nowoczesne technologie. Dzieci mogły samodzielnie narysować drogę dla „Ozobotów” , które na co dzień pomagają wdrożyć uczniów „Dziewiątki” w świat programowania. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły również roboty edukacyjne „Photon”, które odpowiednio zaprogramowane, jeździły po wyznaczonej trasie, wydawały różne dźwięki i zmieniały kolor świateł. Podczas spaceru po szkole można było również zaobserwować treningi piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej, a także zobaczyć step aerobic odbywający się w sali fitness.

Celem teg cyklicznego wydarzenia jest adaptacja dzieci, a także oswojenie z perspektywą rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej. Dla rodziców Drzwi Otwarte są z pewnością świetną okazją do rozmowy przy filiżance kawy z dyrekcją szkoły, a tym samym do zapoznania się z głównymi założeniami, planami szkoły, jak również do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących przebiegu edukacji.

Każdy, kto 9 lutego odwiedził ostrowską „Dziewiątkę – szkołę na czasie”, mógł się przekonać, że jest to placówka nowoczesna, przyjazna i nastawiona na wszechstronny rozwój ucznia.4 lipca odbyła się uroczystość wręczenia grantu w wysokości 5.000 zł dla Stowarzyszenia działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.  

2018-07-14 12:51:24

Dla 95 % uczniów tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego zakończyła się powodzeniem tj. przyjęciem do wymarzonej szkoły. O tym, że ostrowska oświata ma swoją markę...

2018-07-10 19:50:17

Brązowy medal i wyróżnienie wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w konkursie „Młody Wynalazca 2018”.

2018-07-04 13:17:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!