Wiosenna trasa Bovskiej z przystankiem w Ostrowie

Wiosenna trasa Bovskiej z...

Bovska wyrusza w wiosenną trasę koncertową, która odbędzie się pod szyldem...
Operowy wieczór tylko dla Pań

Operowy wieczór tylko dla Pań

Prezydent Miasta Beata Klimek zaprasza ostrowianki na koncert wyłącznie dla...
Zajęcia dla maturzystów w Społecznej Akademii Nauk

Zajęcia dla maturzystów w...

Dnia 15 lutego w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbyły...
Giełda samochodowa przy Witosa

Giełda samochodowa przy Witosa

Od 11 marca, na terenie targowiska przy ul. Witosa, spółka Targowiska...
 Folklorystyczne ferie  zespołu Gorzyczanie

Folklorystyczne ferie...

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas ferii  zawitał...

Szkoła bez zadań domowych?

SP 14 podjęła decyzję o niezadawaniu obowiązkowych pisemnych prac domowych. Jaka jest twoja ocena tego pomysłu?

Historia i wyniki »

3553cf7102fc19e61453a73cafd91c20.png
20
Wtorek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Drzwi otwarte w „Dziewiątce”

2018-02-12 18:18:38

Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II to szczególne wydarzenie dla odwiedzających mury tej szkoły. Tuż przed feriami, 9 lutego na przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców czekało wiele atrakcji. 

Dyrektor szkoły Justyna Uciechowska powitała wszystkich gości na hali sportowej, po czym zaprosiła na część artystyczną. Przedszkolacy mieli okazję  obejrzeć niecodzienną, "zdrową” wersję „Czerwonego Kapturka”. W bohaterów tego wyjątkowego przedstawienia wcielili się uczniowie kl. IIa. Występ uświetnił również zespół taneczny.  Po części oficjalnej przyszli pierwszoklasiści razem z rodzicami zwiedzili szkolne sale. W rolach gospodarzy wystąpili nauczyciele i uczniowie ostrowskiej „Dziewiątki”.

Jak co roku przybyli goście mogli poczuć niezwykłą atmosferę szkoły, zwiedzić wszystkie nowoczesne pracownie przedmiotowe, poznać przyszłych nauczycieli, a także uczestniczyć w zajęciach specjalnie przygotowanych dla najmłodszych. Przedszkolacy wzięli udział między innymi w: zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zajęciach twórczych, zabawach językowych i matematycznych. Czwartoklasiści na tę okazję przygotowali specjalny spektakl w języku angielskim. Dzieci miały również okazję zagrać na „Bum Bum Rurkach” i innych instrumentach, a także usłyszeć znane piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu. Mała sala gimnastyczna w tym dniu zmieniła swoje oblicze – na przedszkolaków czekała sala rozświetlona kolorowymi światłami oraz głośna muzyka, zachęcająca do dołączenia do szkolnych „zumbowiczów”. Szczególną uwagę dzieci i rodziców przykuwały nowoczesne technologie. Dzieci mogły samodzielnie narysować drogę dla „Ozobotów” , które na co dzień pomagają wdrożyć uczniów „Dziewiątki” w świat programowania. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły również roboty edukacyjne „Photon”, które odpowiednio zaprogramowane, jeździły po wyznaczonej trasie, wydawały różne dźwięki i zmieniały kolor świateł. Podczas spaceru po szkole można było również zaobserwować treningi piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej, a także zobaczyć step aerobic odbywający się w sali fitness.

Celem teg cyklicznego wydarzenia jest adaptacja dzieci, a także oswojenie z perspektywą rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej. Dla rodziców Drzwi Otwarte są z pewnością świetną okazją do rozmowy przy filiżance kawy z dyrekcją szkoły, a tym samym do zapoznania się z głównymi założeniami, planami szkoły, jak również do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących przebiegu edukacji.

Każdy, kto 9 lutego odwiedził ostrowską „Dziewiątkę – szkołę na czasie”, mógł się przekonać, że jest to placówka nowoczesna, przyjazna i nastawiona na wszechstronny rozwój ucznia.Dnia 15 lutego w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się bezpłatne zajęcia z matematyki dla maturzystów.

2018-02-19 22:48:33

Instytut Nowych Technologii w Łodzi oraz Społeczna Akademia Nauk zapraszają uczniów i szkoły do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, której głównym celem...

2018-02-16 16:57:06

Zapraszamy młodych kandydatów na piłkarzy na spędzenie wolnego czasu i spożytkowanie energii podczas „Ferii na sportowo” w Akademii Piłkarskiej Reissa. Klub zaprasza do jedynej takiej promocji!...

2018-02-13 10:41:16

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!