Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

XII Rajdo-Biwak „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”

2018-02-08 15:52:51

Prawdziwie powstańczy weekend przeżyli mieszkańcy Nowych Skalmierzyc, za sprawą uczestników 12. edycji harcerskiego Rajdo-Biwaku „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”.

W dniach 2-4 lutego na terenie Nowych Skalmierzyc odbyła się impreza upamiętniająca wydarzenia z Powstania Wielkopolskiego. Z różnych zakątków Polski przyjechali harcerze aby zmierzyć się zarówno ze swoimi słabościami, jak i z trudem zadań, ale przede wszystkim by przeżyć niesamowitą przygodę na szlaku rajdu. W imprezie udział wzięło 21 patroli: z Wielkopolski, a także województwa pomorskiego, oraz małopolskiego. Zadania do wykonania wymagały od uczestników sprytu, podstępu, sprawności fizycznej, dobrej gry aktorskiej, ale przede wszystkim kooperacji w grupie. Znalazło się również sporo czasu na integrację między środowiskami.

Zmagania ekip powstańczych zwieńczyła Gala „Profil Paderewskiego”, która odbyła się na stadionie miejskim w Nowych Skalmierzycach. Nagrody oraz statuetki „Profil Paderewskiego” zostały przyznane w następujących kategoriach:

I. Mistrzowie współpracy – „7 DW i inne mniejszości narodowe” z Ostrowa Wielkopolskiego

II. Najchytrzejsi z chytrych – „Oryginalne Feniksy” z Kalisza

III. Najlepszy strój – „I Pluton Jarocińskich Kompanii Lotnych” z Jarocina

IV. Znakomite aktorstwo – „Stokrotki” ze Złotowa

V. Zwycięzcy XII edycji – „I Pluton Jarocińskich Kompanii Lotnych” z Jarocina

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom Rajdo-Biwaku, bo już sam udział w rajdzie był wielkim sukcesem i wysiłkiem. Prócz nagród głównych każdy patrol otrzymał zestaw upominków i gadżetów: identyfikatory, smycze z logiem Rajdo-Biwaku, gry planszowe oraz… powstańcze skarpetki przygotowane specjalnie na tę imprezę.

Galę „Profil Paderewskiego” zwieńczył koncert znanego zespołu „Cisza jak ta”.

W imieniu organizatorów Rajdo-Biwaku przekazujemy podziękowania wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. W szczególności pani burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenie Budzik, która po raz 12-sty objęła imprezę swoim patronatem honorowym oraz wsparciem finansowym, komendantowi Chorągwi Wielkopolskiej hm. Tomaszowi Kujaczyńskiemu, delegacjom chorągwianym, posłowi Tomaszowi Ławniczakowi, dyrekcji i kadrze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, dyrekcji Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, zaprzyjaźnionym firmom, harcerzom i przyjaciołom zaangażowanym w organizację całego projektu oraz mieszkańcom, którzy przyjęli od harcerzy flagi powstańcze i wywiesili je na swoich domach, a także całej obsłudze sceny i stadionu. 

Inf. Jakub NowakDarek Potasznik
Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego Zlotu ZHP, który odbywał się w Gdańsku z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. 

2018-08-17 11:27:14

Stanica Harcerska „Zielona Polana” gości harcerzy z Hufca ZHP Rawicz, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na miejsce swojego letniego obozu.

2018-08-04 16:35:48

W piątkowy wieczór 3 sierpnia 52 śmiałków wyruszyło z miejscowości Pinerolo koło Turynu, u podnóża włoskich Alp na trasę prestiżowego ultra maratonu 20K ULTRATRIAL. W gronie tym znalazło się...

2018-08-04 13:10:03

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!