Wiosenna trasa Bovskiej z przystankiem w Ostrowie

Wiosenna trasa Bovskiej z...

Bovska wyrusza w wiosenną trasę koncertową, która odbędzie się pod szyldem...
Operowy wieczór tylko dla Pań

Operowy wieczór tylko dla Pań

Prezydent Miasta Beata Klimek zaprasza ostrowianki na koncert wyłącznie dla...
Zajęcia dla maturzystów w Społecznej Akademii Nauk

Zajęcia dla maturzystów w...

Dnia 15 lutego w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbyły...
Giełda samochodowa przy Witosa

Giełda samochodowa przy Witosa

Od 11 marca, na terenie targowiska przy ul. Witosa, spółka Targowiska...
 Folklorystyczne ferie  zespołu Gorzyczanie

Folklorystyczne ferie...

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas ferii  zawitał...
3553cf7102fc19e61453a73cafd91c20.png
20
Wtorek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

XII Rajdo-Biwak „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”

2018-02-08 15:52:51

Prawdziwie powstańczy weekend przeżyli mieszkańcy Nowych Skalmierzyc, za sprawą uczestników 12. edycji harcerskiego Rajdo-Biwaku „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”.

W dniach 2-4 lutego na terenie Nowych Skalmierzyc odbyła się impreza upamiętniająca wydarzenia z Powstania Wielkopolskiego. Z różnych zakątków Polski przyjechali harcerze aby zmierzyć się zarówno ze swoimi słabościami, jak i z trudem zadań, ale przede wszystkim by przeżyć niesamowitą przygodę na szlaku rajdu. W imprezie udział wzięło 21 patroli: z Wielkopolski, a także województwa pomorskiego, oraz małopolskiego. Zadania do wykonania wymagały od uczestników sprytu, podstępu, sprawności fizycznej, dobrej gry aktorskiej, ale przede wszystkim kooperacji w grupie. Znalazło się również sporo czasu na integrację między środowiskami.

Zmagania ekip powstańczych zwieńczyła Gala „Profil Paderewskiego”, która odbyła się na stadionie miejskim w Nowych Skalmierzycach. Nagrody oraz statuetki „Profil Paderewskiego” zostały przyznane w następujących kategoriach:

I. Mistrzowie współpracy – „7 DW i inne mniejszości narodowe” z Ostrowa Wielkopolskiego

II. Najchytrzejsi z chytrych – „Oryginalne Feniksy” z Kalisza

III. Najlepszy strój – „I Pluton Jarocińskich Kompanii Lotnych” z Jarocina

IV. Znakomite aktorstwo – „Stokrotki” ze Złotowa

V. Zwycięzcy XII edycji – „I Pluton Jarocińskich Kompanii Lotnych” z Jarocina

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom Rajdo-Biwaku, bo już sam udział w rajdzie był wielkim sukcesem i wysiłkiem. Prócz nagród głównych każdy patrol otrzymał zestaw upominków i gadżetów: identyfikatory, smycze z logiem Rajdo-Biwaku, gry planszowe oraz… powstańcze skarpetki przygotowane specjalnie na tę imprezę.

Galę „Profil Paderewskiego” zwieńczył koncert znanego zespołu „Cisza jak ta”.

W imieniu organizatorów Rajdo-Biwaku przekazujemy podziękowania wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. W szczególności pani burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenie Budzik, która po raz 12-sty objęła imprezę swoim patronatem honorowym oraz wsparciem finansowym, komendantowi Chorągwi Wielkopolskiej hm. Tomaszowi Kujaczyńskiemu, delegacjom chorągwianym, posłowi Tomaszowi Ławniczakowi, dyrekcji i kadrze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, dyrekcji Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, zaprzyjaźnionym firmom, harcerzom i przyjaciołom zaangażowanym w organizację całego projektu oraz mieszkańcom, którzy przyjęli od harcerzy flagi powstańcze i wywiesili je na swoich domach, a także całej obsłudze sceny i stadionu. 

Inf. Jakub NowakDarek Potasznik
Podczas następnego spotkania z podróżniczego cyklu Śladami Ostrowskich Globtroterów uczestnicy wyruszą w rowerową podróż do Nepalu, razem z Damianem Radomskim – rozmowę poprowadzi pomysłodawczyni...

2018-02-12 20:17:00

Polska Organizacja Turystyczna po raz kolejny organizuje akcję "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny!". Tym razem będzie ona realizowana w weekend 9-11 marca br. Zachęcamy przedsiębiorców...

2018-02-03 11:21:11

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Śladami Ostrowskich Globtroterów uczestnicy wyruszą w podróż, by zdobyć Koronę Ziemi (najwyższe szczyty kontynentów). Przewodnikiem będzie Mariusz Szczuraszek,...

2018-01-16 09:04:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!