Wynik miał być drugorzędny, ale nie aż tak… /foto/

Wynik miał być drugorzędny,...

W meczu na szczycie 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów zaprezentowała pełnię...
Nowa stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Ostrowskiego...

Od piątku mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z nowej stacji Ostrowskiego...
Remis Ostrovii

Remis Ostrovii

Dotknięta plagą kontuacji i w konsekwencji występująca w nieco...
Harcerze powrócili ze Zlotu w Gdańsku /foto/

Harcerze powrócili ze Zlotu...

Grupa 10 harcerzy z ostrowskiego Hufca ZHP powróciła właśnie z 10-dniowego...
Cenna wygrana Centry

Cenna wygrana Centry

Piłkarze Centry pokonali 3:2 Stainer Polonię Leszno w meczu 4. kolejki IV...
2e280ad5a8b3e0efb5ecefb5402b7b77.png
20
Poniedziałek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bernarda, Sabiny, Samuela
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Klub Senior+ oficjalnie otwarty

2018-02-07 14:47:56

W poniedziałek, 5 lutego, uroczyście otwarty został pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Klub Senior+ przy ul. Piłsudskiego 65. Będzie to miejsce spotkań dla starszych mieszkańców naszego miasta – miejsce, którego dotąd brakowało.

- Nasi seniorzy borykają się z różnymi chorobami, ale najgorszą chorobą XXI wieku jest samotność - mówi prezydent Beata Klimek. - My oddajemy osobom starszym miejsce, gdzie będą mogli spotkać się, poczytać prasę, wspólnie obejrzeć film, wypić kawę czy porozmawiać. Ostrowscy seniorzy mają możliwość wyjść z domu i spotkać drugiego człowieka, a to mam nadzieję, okazja do zawierania nowych znajomości, a może nawet przyjaźni.

Podczas spotkań prezydent miasta z seniorami, starsi mieszkańcy Ostrowa wielokrotnie sygnalizowali potrzebę powstania takiego miejsca. Przez długi czas część użytkowa budynku przy ul. Piłsudskiego była opuszczona. Wcześniej znajdowały się tam punkty handlowo-usługowe. Teraz pomieszczenia zostały wyremontowane. By ułatwić dostęp do Klubu osobom niepełnosprawnym zamontowana została tu także winda.

Inwestycję wykonał Zakład Ogólno-Budowlany MAL-BUD z Ostrzeszowa, który wygrał ogłoszony przez miasto przetarg. Koszt inwestycji to nieco ponad 352 tysiące złotych. Miasto ze swojego budżetu wydało jednak tylko 200 tysięcy, ponieważ na to zadanie pozyskaliśmy blisko 150 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. Pozwoliło to na modernizację, ale także wyposażenie tego miejsca.

Z okazji otwarcia Klubu Senior+ list nadesłała także Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska.

"Pragnę serdecznie podziękować za pamięć i zaproszenie na uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Ostrowie Wielkopolskim – czytamy w liście. – Polityka prorodzinna oznacza troskę o wszystkie pokolenia – także o seniorów. To oni pełnią niezwykle ważną rolę w społeczeństwie, a w szczególności w rodzinie – poprzez życiową wiedzę i doświadczenie  wnoszą olbrzymi wkład w ich rozwój, a swoją radą i mądrością służą młodszym pokoleniom. Dlatego też polityka wobec osób w jesieni życia powinna wzmacniać ich rolę w rodzinie i społeczeństwie, jako osób kształtujących tożsamość rodzinną i narodową. Osób przekazujących historię  swego życia, podtrzymujących kulturę oraz przyczyniających się do pełnego funkcjonowania rodziny."

Miasto powierzyło prowadzenie Klubu Stowarzyszeniu „Ludzie dla Ludzi”. Klub oferuje bogaty program działalności. Zgodnie z ofertą Stowarzyszenia w ciągu roku w ramach działalności Klubu odbywać się będą różnorodne zajęcia dla seniorów, w tym m.in.: informatyczne, językowe, edukacyjne, kulturalne, spotkania z dietetykiem, pielęgniarką, radcą prawnym, spotkania z ciekawymi ludźmi, podróżnikami, zajęcia usprawniające aktywność ruchową. W Klubie seniorzy będą mogli również prowadzić rozmowy, czytać książki, prasę, oglądać wspólnie telewizję przy kawie, herbacie i ciastkach.

Wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ zapraszamy do spędzania wolnego czasu w Klubie codziennie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt przypadających w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 13:00 i 15:00 do 19:00.

Otwarcie Klubu Senior + jest kolejnym elementem polityki senioralnej naszego miasta.

Inf. Karolina Krawczyk

Biuro Prasowe UMKilka tygodni temu informowaliśmy o zablokowaniu należności od kontrahentów dla EKK Wagon przez Agencję Rozwoju Przemysłu, przez co pracownicy firmy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę. O pomoc...

2018-08-14 11:21:56

Ponad 2 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na usługi opiekuńcze.  Dzięki temu pomocą będzie można objąć 80 mieszkańców naszego...

2018-08-16 16:43:03

13 sierpnia ostrowianin, Jan Grzesiak, świętował swoje 101. urodziny. W tym wyjątkowym dniu Jubilata odwiedziła prezydent miasta. Jan Grzesiak jest wielce szanowanym seniorem swojego rodu i...

2018-08-16 16:32:48

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!