Weekendowy Rozkład Jazdy Kibica

Weekendowy Rozkład Jazdy...

Weekend sporych emocji w wielu dyscyplinach czeka ostrowskich kibiców, a za...
Harfa laserowa, figury Chladniego i nie tylko… /foto/

Harfa laserowa, figury...

Małgorzata Porczyńska i Kamil Kaliński z ostrowskiego ZST zajęli pierwsze...
Na razie 0:1

Na razie 0:1

Po udanej pierwszej kwarcie, z czasem koszykarze BM Slam Stali oddali...
Premier Mateusz Morawiecki na Góreczniku /foto/

Premier Mateusz Morawiecki...

Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, odwiedził Górecznik, gdzie...
Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym BAZGROŁ 2018

Nagrody w Ogólnopolskim...

Wspaniały sukces odnotowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 7, zajmując II...

Finał EBL

Który zespół będzie lepszym przeciwnikiem dla BM Slam Stali w finale Energa Basket Ligi?

Historia i wyniki »

Na Prima Aprilis

Która z historii z naszego artykułu z 1 kwietnia może najszybciej stać się faktem?

Historia i wyniki »

 • 92acc1b250b920f383ee56225c652a5f.png
  26
  Sobota
  Maj 2018
  Loading...
  Poprzedni Maj Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  123
  imieniny:
  Eweliny, Jana, Pawła
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  Klub Senior+ oficjalnie otwarty

  2018-02-07 14:47:56

  W poniedziałek, 5 lutego, uroczyście otwarty został pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Klub Senior+ przy ul. Piłsudskiego 65. Będzie to miejsce spotkań dla starszych mieszkańców naszego miasta – miejsce, którego dotąd brakowało.

  - Nasi seniorzy borykają się z różnymi chorobami, ale najgorszą chorobą XXI wieku jest samotność - mówi prezydent Beata Klimek. - My oddajemy osobom starszym miejsce, gdzie będą mogli spotkać się, poczytać prasę, wspólnie obejrzeć film, wypić kawę czy porozmawiać. Ostrowscy seniorzy mają możliwość wyjść z domu i spotkać drugiego człowieka, a to mam nadzieję, okazja do zawierania nowych znajomości, a może nawet przyjaźni.

  Podczas spotkań prezydent miasta z seniorami, starsi mieszkańcy Ostrowa wielokrotnie sygnalizowali potrzebę powstania takiego miejsca. Przez długi czas część użytkowa budynku przy ul. Piłsudskiego była opuszczona. Wcześniej znajdowały się tam punkty handlowo-usługowe. Teraz pomieszczenia zostały wyremontowane. By ułatwić dostęp do Klubu osobom niepełnosprawnym zamontowana została tu także winda.

  Inwestycję wykonał Zakład Ogólno-Budowlany MAL-BUD z Ostrzeszowa, który wygrał ogłoszony przez miasto przetarg. Koszt inwestycji to nieco ponad 352 tysiące złotych. Miasto ze swojego budżetu wydało jednak tylko 200 tysięcy, ponieważ na to zadanie pozyskaliśmy blisko 150 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. Pozwoliło to na modernizację, ale także wyposażenie tego miejsca.

  Z okazji otwarcia Klubu Senior+ list nadesłała także Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska.

  "Pragnę serdecznie podziękować za pamięć i zaproszenie na uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Ostrowie Wielkopolskim – czytamy w liście. – Polityka prorodzinna oznacza troskę o wszystkie pokolenia – także o seniorów. To oni pełnią niezwykle ważną rolę w społeczeństwie, a w szczególności w rodzinie – poprzez życiową wiedzę i doświadczenie  wnoszą olbrzymi wkład w ich rozwój, a swoją radą i mądrością służą młodszym pokoleniom. Dlatego też polityka wobec osób w jesieni życia powinna wzmacniać ich rolę w rodzinie i społeczeństwie, jako osób kształtujących tożsamość rodzinną i narodową. Osób przekazujących historię  swego życia, podtrzymujących kulturę oraz przyczyniających się do pełnego funkcjonowania rodziny."

  Miasto powierzyło prowadzenie Klubu Stowarzyszeniu „Ludzie dla Ludzi”. Klub oferuje bogaty program działalności. Zgodnie z ofertą Stowarzyszenia w ciągu roku w ramach działalności Klubu odbywać się będą różnorodne zajęcia dla seniorów, w tym m.in.: informatyczne, językowe, edukacyjne, kulturalne, spotkania z dietetykiem, pielęgniarką, radcą prawnym, spotkania z ciekawymi ludźmi, podróżnikami, zajęcia usprawniające aktywność ruchową. W Klubie seniorzy będą mogli również prowadzić rozmowy, czytać książki, prasę, oglądać wspólnie telewizję przy kawie, herbacie i ciastkach.

  Wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ zapraszamy do spędzania wolnego czasu w Klubie codziennie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt przypadających w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 13:00 i 15:00 do 19:00.

  Otwarcie Klubu Senior + jest kolejnym elementem polityki senioralnej naszego miasta.

  Inf. Karolina Krawczyk

  Biuro Prasowe UM  14 maja 2013 r w Ostrowie Wielkopolskim otwarta została pierwsza w Wielkopolsce jednostka naukowa Uniwersytetu Wrocławskiego. W Forum Synagoga znalazł swą siedzibę Ośrodek Badań nad Historią i...

  2018-05-21 13:26:03

  Ulica Rzemieślnicza została po odbiorach technicznych oddana do użytku. Wybudowano w tym miejscu kanalizację deszczową, a następnie nową nawierzchnię z kostki brukowej. Ulica ta mieści się...

  2018-05-22 19:44:02

  Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania...

  2018-05-21 22:25:28

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!