Wiosenna trasa Bovskiej z przystankiem w Ostrowie

Wiosenna trasa Bovskiej z...

Bovska wyrusza w wiosenną trasę koncertową, która odbędzie się pod szyldem...
Operowy wieczór tylko dla Pań

Operowy wieczór tylko dla Pań

Prezydent Miasta Beata Klimek zaprasza ostrowianki na koncert wyłącznie dla...
Zajęcia dla maturzystów w Społecznej Akademii Nauk

Zajęcia dla maturzystów w...

Dnia 15 lutego w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbyły...
Giełda samochodowa przy Witosa

Giełda samochodowa przy Witosa

Od 11 marca, na terenie targowiska przy ul. Witosa, spółka Targowiska...
 Folklorystyczne ferie zespołu Gorzyczanie

Folklorystyczne ferie...

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas ferii  zawitał...

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

Alkohol pod chmurką

Czy popierasz wniosek o zezwolenie na spożywanie alkoholu na terenie Piasków-Szczygliczki?

Historia i wyniki »

Sylwester kulturalny

Czy należy organizować sylwestrowe imprezy kulturalne w OCK?

Historia i wyniki »

 • 3553cf7102fc19e61453a73cafd91c20.png
  20
  Wtorek
  Luty 2018
  Loading...
  Poprzedni Luty Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  293031
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  1234
  imieniny:
  Anety, Lehca, Leona
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  Klub Senior+ oficjalnie otwarty

  2018-02-07 14:47:56

  W poniedziałek, 5 lutego, uroczyście otwarty został pierwszy w Ostrowie Wielkopolskim Klub Senior+ przy ul. Piłsudskiego 65. Będzie to miejsce spotkań dla starszych mieszkańców naszego miasta – miejsce, którego dotąd brakowało.

  - Nasi seniorzy borykają się z różnymi chorobami, ale najgorszą chorobą XXI wieku jest samotność - mówi prezydent Beata Klimek. - My oddajemy osobom starszym miejsce, gdzie będą mogli spotkać się, poczytać prasę, wspólnie obejrzeć film, wypić kawę czy porozmawiać. Ostrowscy seniorzy mają możliwość wyjść z domu i spotkać drugiego człowieka, a to mam nadzieję, okazja do zawierania nowych znajomości, a może nawet przyjaźni.

  Podczas spotkań prezydent miasta z seniorami, starsi mieszkańcy Ostrowa wielokrotnie sygnalizowali potrzebę powstania takiego miejsca. Przez długi czas część użytkowa budynku przy ul. Piłsudskiego była opuszczona. Wcześniej znajdowały się tam punkty handlowo-usługowe. Teraz pomieszczenia zostały wyremontowane. By ułatwić dostęp do Klubu osobom niepełnosprawnym zamontowana została tu także winda.

  Inwestycję wykonał Zakład Ogólno-Budowlany MAL-BUD z Ostrzeszowa, który wygrał ogłoszony przez miasto przetarg. Koszt inwestycji to nieco ponad 352 tysiące złotych. Miasto ze swojego budżetu wydało jednak tylko 200 tysięcy, ponieważ na to zadanie pozyskaliśmy blisko 150 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. Pozwoliło to na modernizację, ale także wyposażenie tego miejsca.

  Z okazji otwarcia Klubu Senior+ list nadesłała także Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska.

  "Pragnę serdecznie podziękować za pamięć i zaproszenie na uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Ostrowie Wielkopolskim – czytamy w liście. – Polityka prorodzinna oznacza troskę o wszystkie pokolenia – także o seniorów. To oni pełnią niezwykle ważną rolę w społeczeństwie, a w szczególności w rodzinie – poprzez życiową wiedzę i doświadczenie  wnoszą olbrzymi wkład w ich rozwój, a swoją radą i mądrością służą młodszym pokoleniom. Dlatego też polityka wobec osób w jesieni życia powinna wzmacniać ich rolę w rodzinie i społeczeństwie, jako osób kształtujących tożsamość rodzinną i narodową. Osób przekazujących historię  swego życia, podtrzymujących kulturę oraz przyczyniających się do pełnego funkcjonowania rodziny."

  Miasto powierzyło prowadzenie Klubu Stowarzyszeniu „Ludzie dla Ludzi”. Klub oferuje bogaty program działalności. Zgodnie z ofertą Stowarzyszenia w ciągu roku w ramach działalności Klubu odbywać się będą różnorodne zajęcia dla seniorów, w tym m.in.: informatyczne, językowe, edukacyjne, kulturalne, spotkania z dietetykiem, pielęgniarką, radcą prawnym, spotkania z ciekawymi ludźmi, podróżnikami, zajęcia usprawniające aktywność ruchową. W Klubie seniorzy będą mogli również prowadzić rozmowy, czytać książki, prasę, oglądać wspólnie telewizję przy kawie, herbacie i ciastkach.

  Wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ zapraszamy do spędzania wolnego czasu w Klubie codziennie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt przypadających w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 13:00 i 15:00 do 19:00.

  Otwarcie Klubu Senior + jest kolejnym elementem polityki senioralnej naszego miasta.

  Inf. Karolina Krawczyk

  Biuro Prasowe UM  Firma Hełka Katering została najemcą Starej Biblioteki. Po wielu miesiącach poszukiwań i rozmów udało się znaleźć najemcę dla tego obiektu.

  2018-02-13 11:40:50

  Zima w pełni a temperatury w ciągu dnia i nocy nadal ujemne. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy naszego miasta intensywnie ogrzewają swoje mieszkania i domy. Duża liczba dymiących kominów oraz...

  2018-02-15 16:12:21

  Dwa czujniki powietrza działające w systemie Airly, pozyskane za pośrednictwem Fundacji Aviva, dołączyły do 12 zakupionych przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy i monitorują w systemie ciągłym...

  2018-02-17 15:22:31

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!