Wiosenna trasa Bovskiej z przystankiem w Ostrowie

Wiosenna trasa Bovskiej z...

Bovska wyrusza w wiosenną trasę koncertową, która odbędzie się pod szyldem...
Operowy wieczór tylko dla Pań

Operowy wieczór tylko dla Pań

Prezydent Miasta Beata Klimek zaprasza ostrowianki na koncert wyłącznie dla...
Zajęcia dla maturzystów w Społecznej Akademii Nauk

Zajęcia dla maturzystów w...

Dnia 15 lutego w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbyły...
Giełda samochodowa przy Witosa

Giełda samochodowa przy Witosa

Od 11 marca, na terenie targowiska przy ul. Witosa, spółka Targowiska...
 Folklorystyczne ferie  zespołu Gorzyczanie

Folklorystyczne ferie...

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas ferii  zawitał...

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

3553cf7102fc19e61453a73cafd91c20.png
20
Wtorek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Senator Mikołajczyk – „Głosowałem ZA”

2018-01-23 11:51:37

Senator Łukasz Mikołajczyk wystosował oświadczenie w sprawie głosowania, w którym senatorowie nie wyrazili zgody na aresztowanie oskarżonego o branie łapówek senatora PiS Stanisława Koguta.

Jak czytamy w oświadczeniu senatora Mikołajczyka:

„We wcześniejszych publikacjach wspomniałem już, że w głosowaniu opowiedziałem się za wyrażeniem zgody przez Senat RP na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta. Moja decyzja podyktowana była głębokim przekonaniem o potrzebie egalitaryzmu prawnego. Nie bez znaczenia był też wydźwięk wniosku prokuratury wraz z jego niejawną częścią oraz stanowisko, jakie na spotkaniu z senatorami PiS wyraził pan Prezes Jarosław Kaczyński, a potwierdził pan Marszałek Stanisław Karczewski.”

 

Przypomnijmy, że według ustaleń prokuratury senator Kogut miał m.in. powoływać się na wpływy w krakowskich instytucjach, by wydały one przychylną decyzję w sprawie przebudowy położonego w centrum miasta hotelu Cracovia. W zamian za to senator miał przyjąć od dewelopera 1 milion zł, z czego połowę oddać miał jako darowiznę Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym działającej w miejscowości Stróże, z której sam pochodzi. W odpowiedzi na postawione zarzuty senator Kogut zrzekł się immunitetu, a prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, na które zgodę musiał wydać Senat. W tajnym głosowaniu stosunkiem głosów 37:32 senatorowie odrzucili wniosek, wbrew zaleceniom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Uruchomiło to akcję publicznego odpytywania senatorów, jak głosowali w przedmiotowej sprawie, a jako jeden z pierwszych oświadczenie wydał właśnie senator Mikołajczyk. Apeluje on też do innych senatorów by uczynili podobnie. Wyrażając przy tym swoje poparcie dla inicjatywy marszałka Senatu by ograniczyć możliwość głosowania tajnego w sprawach personalnych.  

Pojawiają się opinie, że inicjatywa ta może prowadzić do  ograniczania immunitetów w przypadku ścigania z oskarżenia publicznego, a to byłoby sprzeczne z obecnie obowiązującą Konstytucją RP. Można się jednak spodziewać, że jeśli pomysł uzyska akceptację prezesa PiS, to zostanie przez Senat wprowadzony w życie.

Pełną treść oświadczenia senatora Łukasza Mikołajczyka prezentujemy w załączniku poniżej.Darek Potasznik
W piątek 16 lutego 2018 zmarł Jacek Skiba nauczyciel, wychowawca, instruktor harcerski – były komendant ostrowskiego Hufca ZHP, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

2018-02-18 15:32:35

11 lutego w wieku 96 lat druh podharcmistrz Stanisław Augustyniak – harcerz, żołnierz, kolejarz odszedł na wieczną wartę .

2018-02-11 18:21:37

Co roku ubywa Kaliszowi 1 tysiąc mieszkańców, w Ostrowie Wielkopolskim problem jest dużo mniejszy, ale i tak ostrowian z roku na rok jest nieco mniej. Gdzie w takim razie mieszkańców przybywa?

2018-02-08 16:58:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!