Wiosenna trasa Bovskiej z przystankiem w Ostrowie

Wiosenna trasa Bovskiej z...

Bovska wyrusza w wiosenną trasę koncertową, która odbędzie się pod szyldem...
Operowy wieczór tylko dla Pań

Operowy wieczór tylko dla Pań

Prezydent Miasta Beata Klimek zaprasza ostrowianki na koncert wyłącznie dla...
Zajęcia dla maturzystów w Społecznej Akademii Nauk

Zajęcia dla maturzystów w...

Dnia 15 lutego w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim odbyły...
Giełda samochodowa przy Witosa

Giełda samochodowa przy Witosa

Od 11 marca, na terenie targowiska przy ul. Witosa, spółka Targowiska...
 Folklorystyczne ferie zespołu Gorzyczanie

Folklorystyczne ferie...

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podczas ferii  zawitał...

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

Alkohol pod chmurką

Czy popierasz wniosek o zezwolenie na spożywanie alkoholu na terenie Piasków-Szczygliczki?

Historia i wyniki »

Sylwester kulturalny

Czy należy organizować sylwestrowe imprezy kulturalne w OCK?

Historia i wyniki »

 • 3553cf7102fc19e61453a73cafd91c20.png
  20
  Wtorek
  Luty 2018
  Loading...
  Poprzedni Luty Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  293031
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  1234
  imieniny:
  Anety, Lehca, Leona
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  Rekordowy finał WOŚP w Ostrowie!

  2018-01-15 16:34:28

  26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się pod wieloma względami rekordowy. Przede wszystkim pod względem zebranej kwoty  - ponad 255 tysiące złotych zebrane w całym Ostrowie, z czego ponad 203 tys. w sztabie miejskim. Rekordowa była również liczba osób zaangażowanych w imprezy towarzyszące.

  Na początek - szkoły
  W Ostrowie Orkiestra rozpoczęła granie już w piątek 12 stycznia, kiedy to w Zespole Szkół Technicznych tradycyjnie już ruszyły koncerty, licytacje i wiele innych atrakcji. Działania sztabu przy ZST dały rekordową kwotę zebranych pieniędzy, która wyniosła 50.282,31 zł., choć jak zastrzegają organizatorzy, nie jest ona jeszcze kwotą ostateczną.
  Również Zespół Szkół Specjalnych podobnie jak w poprzednich latach zorganizował swoje działania wspierające WOŚP, zbierając kwotę 1.474 zł.

  Od soboty OLPNA i Piwiarnia „U Bosmana”
  Wzorem lat ubiegłych, Ostrowska Liga Piłki Nożnej Amatorów zorganizowała dwudniowy turniej, w której udział wzięła rekordowa liczba 37 zespołów. Organizacja turnieju pozwoliła zebrać kwotę 8,5 tys. zł., a jego zwycięzcą została ekipa „FC Znajomi”.

  Również Piwiarnia „U Bosmana” już po raz trzeci zorganizowała WOŚP-owe granie w klimatach charakterystycznych dla tego miejsca. Zorganizowane licytacje i przeprowadzone zbiórki pozwoliły zebrać blisko 10 tys. zł.

  Prawie 20 litrów krwi
  W niedzielę najwcześniej, bo już o godzinie 8:00 ruszyła akcja ostrowskich krwiodawców. Dzięki 44 osobom, które zjawiły się w ostrowskim szpitalu, udało się zebrać blisko 20 litrów krwi, a każdy z przybyłych prócz tradycyjnego serduszka otrzymał pamiątkowy dyplom i pakiet czekolady.

  Biegli, grali i tańczyli…
  Druga edycja biegu „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie” przerosła oczekiwania organizatorów. Musieli oni zwiększyć pulę miejsc z planowanych 300 do 350. Było to prawie trzykrotnie więcej niż przed rokiem, a samo wpisowe zasiliło WOŚP kwotą 7 tys. zł.

  W hali SP 2 przy ul. Wrocławskiej Otwarty Turniej Badmintona dedykowany Orkiestrze zorganizowało OTBL „Lotka”. W grach podwójnych rodzin i kategorii open wzięło udział aż 78 osób!

  Po południu miłośnicy zumby i salsy spotkali się w Starej Przepompowni, by tanecznym krokiem uczcić 26. finał. I tym razem chętnych nie zabrakło, a gorące rytmy porwały wszystkich do wspólnej zabawy.

  Licytowali zawzięcie
  Tak emocjonujących licytacji chyba jeszcze w Ostrowie nie było! Na dużej scenie OCK niesamowity Szymon Matyśkiewicz dokonywał cudów, dzięki czemu 70 licytowanych przedmiotów lub atrakcji przysporzyło Orkiestrze aż 63 tys. złotych! Najwyżej zalicytowano piłkę z autografem piłkarza Barcelony Andresa Iniesty – 4.002 zł., ale np. wośp-ową podkładkę prowadzącego spieniężono za 3.550 zł.!

  Wolontariusze
  Od samego początku wolontariusze byli siłą napędową WOŚP. Nie inaczej było w tym roku. Ponad 200 osób: harcerzy, uczniów, ludzi starszych i całkiem młodych ruszyło na ulice Ostrowa, by każdemu z mieszkańców naszego miasta dać okazję dołączenia do jednej wielkiej rodziny jakim stała się tego dnia cała Polska. I to właśnie datki składane do puszek w największym stopniu zasilają fundusz Orkiestry.

  Światełko do nieba
  Tradycyjnie imprezy towarzyszące WOŚP wieńczy rokrocznie „Światełko do nieba”, wysyłane na wiele sposobów. W Ostrowie uczynili to członkowie ostrowskiego Teatru Ognia „Hana hi” prezentując efektowny fire show.

  Liczymy…
  Kiedy na dużej i małej scenie OCK grupy taneczne i zespoły muzyczne prezentowały ostatnie takty i akordy, w ostrowskim sztabie trwało już podliczanie zebranych pieniędzy. Meldunki ze sztabu prezentowaliśmy na bieżąco na naszym Facebook-u. Już o 19 podliczona kwota przekroczyła 50 tys. zł. Kilka minut po 21 „pękła setka”, a godzinę później mogliśmy ogłosić, że rekord z poprzedniego roku (146 tys.) został pobity! Jeszcze przed północą dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej mamy fantastyczny rekord „z dwójką z przodu”. Sztab musiał raz jeszcze przeliczyć wszystkie pieniądze by móc ogłosić oficjalny wynik i dopiero około 5 nad ranem mogliśmy poinformować, że nowy oficjalny rekord sztabu miejskiego WOŚP wynosi 203.356,89 zł. To o blisko 40% więcej niż przed rokiem. Jeśli dodamy do tego kwoty zebrane przez ZST i ZSS otrzymamy kwotę 255.113,20 zł. Warto przypomnieć, że w roku 2017 Ostrów zebrał 192 tys. zł., a w roku 2016 po raz pierwszy przekroczyliśmy „100” zbierając 140 tys. zł.

  Fot. WOŚP Ostrów Wlkp.  Darek Potasznik
  Przeczytaj również
  Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim to Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla 22 gmin z 4 powiatów – w sumie to około 80 tys. ton odpadów...

  2018-02-15 11:03:32

  W piątek 16 lutego zmarł Jacek Skiba nauczyciel, wychowawca, instruktor harcerski – były komendant ostrowskiego Hufca ZHP, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

  2018-02-16 14:27:30

  W miniony piątek do użytku oddana została zmodernizowana ścieżka rowerowa biegnąca od ulicy Poznańskiej do Strumykowej. To ponad 700-metrowy odcinek, który rozbudowany został o część dla pieszych....

  2018-02-19 16:10:43

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!