Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....
„MASKA” po raz 17

„MASKA” po raz 17

Symboliczna, teatralna maska, za którą można skryć się na chwilę, tym razem...

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

Alkohol pod chmurką

Czy popierasz wniosek o zezwolenie na spożywanie alkoholu na terenie Piasków-Szczygliczki?

Historia i wyniki »

Sylwester kulturalny

Czy należy organizować sylwestrowe imprezy kulturalne w OCK?

Historia i wyniki »

 • 21
  Środa
  Marzec 2018
  Loading...
  Poprzedni Marzec Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  262728
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  imieniny:
  Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  Wymiana oświadczeń w sprawie hali

  2017-12-06 17:56:17

  W związku z oświadczeniem wydanym przez BM Slam Stal odrodziła się dyskusja na temat rozbudowy hali przy ulicy Kusocińskiego. Po kilku godzinach do komunikatu spółki odniósł się Klub Sportowy Stal.

  Spółka BM Slam Stal wydała następujące oświadczenie:

  OŚWIADCZENIE BM SLAM SP. Z O.O. W SPRAWIE ROZBUDOWY HALI SPORTOWEJ PRZY UL. KUSOCIŃSKIEGO 1 W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

  W związku z wieloma nieprawdziwymi informacjami, które stawiają spółkę BM SLAM sp.z o.o. w złym i niekorzystnym świetle, pragniemy wyjaśnić kilka najistotniejszych kwestii, które dotyczą rozbudowy hali przy ul. Kusocińskiego i prowadzonych rozmów z władzami KS Stal.

  W dniu 29 sierpnia 2017r. BM SLAM sp. z o.o. podpisała z CRK S.A. przedwstępną umowę sprzedaży użytkowania wieczystego gruntu oraz budynków położonych w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Kusocińskiego 1, zobowiązując się jednocześnie między innymi do rozwiązania umowy polegającej na prawie użytkowania hali sportowej przez KS STAL Ostrów Wielkopolski.

  Bezpośrednio po podpisaniu umowy przedwstępnej z CRK S.A., spółka BM SLAM podjęła natychmiastowe rozmowy z KS Stal odnośnie wykupu użytkowania hali sportowej. Kilkukrotne próby negocjacji stron zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ żądania KS Stal były i są absurdalnie wygórowane, nie mają uzasadnienia ekonomicznego i tym samym jako takie nie mogą być zaakceptowane.

  W obliczu tej patowej sytuacji spółka CRK wcieliła się w rolę mediatora pomiędzy stronami (CRK- BM SLAM - KS STAL). Trzykrotne spotkania mediacyjne niestety nie doprowadziły do żadnego konstruktywnego porozumienia, albowiem pomimo starań i proponowanych ustępstw ze strony BM SLAM, KS Stal sprawia wrażenie niezainteresowanej odsprzedaniem w/w użytkowania.
  Jak wynika z postanowień treści aktu notarialnego z maja 2015r., KS Stal do dnia 30 czerwca 2020r. uzyskała prawo użytkowania hali sportowej przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wartość tegoż prawa została wówczas wyceniona na kwotę niewiele ponad milion złotych.

  Pani Prezes Krystiana Drozd żądając w tym momencie za w/w użytkowanie prawie 1 mln. złotych zapomniała o bardzo ważnym aspekcie, iż upłynęła dokładnie połowa okresu użytkowania tej hali, czyli co za tym idzie kwota za użytkowanie wynosić powinna 50 % wartości (ponad pół miliona). Ponadto pominęła również bardzo ważny fakt, iż przez ten okres tzn. 2,5 roku nie zapłaciła spółce za media kwoty w wysokości ok. 130 tys. złotych. Zapomniała również o konieczności poniesienia kosztów uregulowaniu granic dziełek małej sali sportowej, do czego zobowiązała się w akcie notarialnym. Spółka BM SLAM na podstawie wstępnych kosztorysów oraz ofert zakupu gruntu, na których znajduje się mała hala sportowa wyceniała wadę prawną tego obiektu z tego tytułu na ok. 120 tys. złotych.

  Bardzo ważny jest również fakt, że pierwotna oferta KS Stal, która została przedstawiona władzom miasta jednocześnie z propozycję BM SLAM, została zmieniona przez KS Stal, bez jakiegokolwiek racjonalnego i rozsądnego uzasadnienia. W swoich działaniach władze KS Stal wielokrotnie prezentują nieprawdziwe informacje, które nie mają miejsca w rzeczywistości.

  Konkludując -żądania KS Stal kwoty prawie 1 mln. złotych, wynikającej według KS Stal z wielu strat i odszkodowań z powodu rezygnacji użytkowania tej hali w stosunku do należnej, potwierdzonej matematycznie i ekonomicznie kwoty ok. 350 tys. złotych jest zdaniem BM SLAM wysoko nieetyczne, wręcz wskazuje na brak chęci rozwiązania użytkowania.

  Pomimo usilnych starań i mediacji ze strony spółki CRK, KS STAL nadal pozostaje nieugięta widząc słuszność jedynie swojej propozycji. Wierzymy jednak, że KS STAL zrozumie potrzeby sympatyków sportu i wyrazi chęć dalszych rozsądnych negocjacji. Wypracowując tym samym consensus, na którym zależy nie tylko spółce BM SLAM oraz Pani Prezydent Beacie Klimek, ale przede wszystkim mieszkańcom - kibicom ostrowskiego sportu.


  Z poważaniem
  Zarząd BM SLAM

  Paweł Matuszewski
  Marcin Napierała

  Klub Sportowy Stal odniósł się do oświadczenia spółki na oficjalnej stronie na facebook'u:

  W dniu dzisiejszym Spółka BM Slam wydała swoje kolejne mijające się z prawdą oświadczenie w sprawie rozbudowy hali. W związku z powyższym pragniemy uspokoić kibiców informując, że dwa dni temu zostało zaplanowane spotkanie na dzień 7 grudnia 2017 roku pomiędzy BM SLAM, KS STAL i CRK i oświadczenie spółki z 6 grudnia (na dzień przed spotkaniem) traktujemy jako twardy wstęp do negocjacji i element nacisku poprzez media oraz opinię publiczną. Taki scenariusz przewidywaliśmy już dawno.

  Nie zamierzamy ustosunkowywać się do żadnych „faktów” podawanych w oświadczeniu, natomiast pragniemy poinformować, że warunkiem wstępnym postawionym przez KS Stal przed przystąpieniem do negocjacji było i jest nadal wystawienie przez BM SLAM faktury do transakcji dzierżawy hali, która miała miejsce w 2015 roku. Brak faktury o którą upominaliśmy się przez ponad dwa lata, wyrządził KS Stal szkodę, polegającą na braku zwrotu podatku VAT. Zarówno Urząd Skarbowy w Ostrowie jak i Izba Skarbowa w Poznaniu wypowiedziały się jednoznacznie w tej sprawie, nakazując spółce BM SLAM takie rozliczenie tej transakcji.

  Jest to nasz jedyny twardy warunek do tych negocjacji, które trudno uznać za rozpoczęte, ponieważ spółka BM SLAM do tej pory takiej faktury nam nie przekazała.

  Dotychczas strony pokazały po jednej ofercie a cały spór dotyczy przede wszystkim łamania prawa podatkowego przez BM SLAM . Trudno przystąpić do negocjacji w 2017 roku, kiedy brakuje faktury z 2015 roku. Mimo tego chcemy zapewnić wszystkich zainteresowanych, że chcemy rozbudowy hali, jednak nie może się to odbywać ze szkodą dla Klubu.  Bartosz Górski
  W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej pt. „Dramat Człowieka”. Misterium rozpocznie się w Parku Miejskim o godz. 19.30, przejdzie...

  2018-03-19 20:12:43

  Już w najbliższy poniedziałek rusza Jarmark Wielkanocny. Aż do środy 28 marca na ostrowskim Rynku będzie można skorzystać z oferty stoisk handlowych i gastronomicznych oraz food trucków. Oprócz...

  2018-03-16 06:45:47

  Minął już ponad miesiąc od otwarcia Klubu Senior+ prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi”. Głównym celem programu realizowanego podczas zajęć w klubie jest umożliwienie ostrowskim...

  2018-03-16 14:27:13

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!