Motoryzacyjne perły na ostrowskim Rynku /foto/

Motoryzacyjne perły na...

W sobotę 14 lipca ostrowski Rynek stał się parkingiem dla wyjątkowych...
BM Slam Stal zgłosiła się do gry w lidze

BM Slam Stal zgłosiła się...

Pierwszy krok do gry w Energa Basket Lidze w kolejnym sezonie wykonany. Klub...
Powstanie boisko sportowe przy „budowlance”

Powstanie boisko sportowe...

Przy Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie powstanie nowoczesne...
90- lecie OSP Sulisław /foto/

90- lecie OSP Sulisław /foto/

W dniu 1 lipca 2018 roku OSP Sulisław obchodziła jubileusz 90- lecie...
Łukasz Mikołajczyk oficjalnie kandydatem na prezydenta

Łukasz Mikołajczyk...

Łukasz Mikołajczyk kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Ostrowa...
15
Niedziela
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wymiana oświadczeń w sprawie hali

2017-12-06 17:56:17

W związku z oświadczeniem wydanym przez BM Slam Stal odrodziła się dyskusja na temat rozbudowy hali przy ulicy Kusocińskiego. Po kilku godzinach do komunikatu spółki odniósł się Klub Sportowy Stal.

Spółka BM Slam Stal wydała następujące oświadczenie:

OŚWIADCZENIE BM SLAM SP. Z O.O. W SPRAWIE ROZBUDOWY HALI SPORTOWEJ PRZY UL. KUSOCIŃSKIEGO 1 W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

W związku z wieloma nieprawdziwymi informacjami, które stawiają spółkę BM SLAM sp.z o.o. w złym i niekorzystnym świetle, pragniemy wyjaśnić kilka najistotniejszych kwestii, które dotyczą rozbudowy hali przy ul. Kusocińskiego i prowadzonych rozmów z władzami KS Stal.

W dniu 29 sierpnia 2017r. BM SLAM sp. z o.o. podpisała z CRK S.A. przedwstępną umowę sprzedaży użytkowania wieczystego gruntu oraz budynków położonych w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Kusocińskiego 1, zobowiązując się jednocześnie między innymi do rozwiązania umowy polegającej na prawie użytkowania hali sportowej przez KS STAL Ostrów Wielkopolski.

Bezpośrednio po podpisaniu umowy przedwstępnej z CRK S.A., spółka BM SLAM podjęła natychmiastowe rozmowy z KS Stal odnośnie wykupu użytkowania hali sportowej. Kilkukrotne próby negocjacji stron zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ żądania KS Stal były i są absurdalnie wygórowane, nie mają uzasadnienia ekonomicznego i tym samym jako takie nie mogą być zaakceptowane.

W obliczu tej patowej sytuacji spółka CRK wcieliła się w rolę mediatora pomiędzy stronami (CRK- BM SLAM - KS STAL). Trzykrotne spotkania mediacyjne niestety nie doprowadziły do żadnego konstruktywnego porozumienia, albowiem pomimo starań i proponowanych ustępstw ze strony BM SLAM, KS Stal sprawia wrażenie niezainteresowanej odsprzedaniem w/w użytkowania.
Jak wynika z postanowień treści aktu notarialnego z maja 2015r., KS Stal do dnia 30 czerwca 2020r. uzyskała prawo użytkowania hali sportowej przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wartość tegoż prawa została wówczas wyceniona na kwotę niewiele ponad milion złotych.

Pani Prezes Krystiana Drozd żądając w tym momencie za w/w użytkowanie prawie 1 mln. złotych zapomniała o bardzo ważnym aspekcie, iż upłynęła dokładnie połowa okresu użytkowania tej hali, czyli co za tym idzie kwota za użytkowanie wynosić powinna 50 % wartości (ponad pół miliona). Ponadto pominęła również bardzo ważny fakt, iż przez ten okres tzn. 2,5 roku nie zapłaciła spółce za media kwoty w wysokości ok. 130 tys. złotych. Zapomniała również o konieczności poniesienia kosztów uregulowaniu granic dziełek małej sali sportowej, do czego zobowiązała się w akcie notarialnym. Spółka BM SLAM na podstawie wstępnych kosztorysów oraz ofert zakupu gruntu, na których znajduje się mała hala sportowa wyceniała wadę prawną tego obiektu z tego tytułu na ok. 120 tys. złotych.

Bardzo ważny jest również fakt, że pierwotna oferta KS Stal, która została przedstawiona władzom miasta jednocześnie z propozycję BM SLAM, została zmieniona przez KS Stal, bez jakiegokolwiek racjonalnego i rozsądnego uzasadnienia. W swoich działaniach władze KS Stal wielokrotnie prezentują nieprawdziwe informacje, które nie mają miejsca w rzeczywistości.

Konkludując -żądania KS Stal kwoty prawie 1 mln. złotych, wynikającej według KS Stal z wielu strat i odszkodowań z powodu rezygnacji użytkowania tej hali w stosunku do należnej, potwierdzonej matematycznie i ekonomicznie kwoty ok. 350 tys. złotych jest zdaniem BM SLAM wysoko nieetyczne, wręcz wskazuje na brak chęci rozwiązania użytkowania.

Pomimo usilnych starań i mediacji ze strony spółki CRK, KS STAL nadal pozostaje nieugięta widząc słuszność jedynie swojej propozycji. Wierzymy jednak, że KS STAL zrozumie potrzeby sympatyków sportu i wyrazi chęć dalszych rozsądnych negocjacji. Wypracowując tym samym consensus, na którym zależy nie tylko spółce BM SLAM oraz Pani Prezydent Beacie Klimek, ale przede wszystkim mieszkańcom - kibicom ostrowskiego sportu.


Z poważaniem
Zarząd BM SLAM

Paweł Matuszewski
Marcin Napierała

Klub Sportowy Stal odniósł się do oświadczenia spółki na oficjalnej stronie na facebook'u:

W dniu dzisiejszym Spółka BM Slam wydała swoje kolejne mijające się z prawdą oświadczenie w sprawie rozbudowy hali. W związku z powyższym pragniemy uspokoić kibiców informując, że dwa dni temu zostało zaplanowane spotkanie na dzień 7 grudnia 2017 roku pomiędzy BM SLAM, KS STAL i CRK i oświadczenie spółki z 6 grudnia (na dzień przed spotkaniem) traktujemy jako twardy wstęp do negocjacji i element nacisku poprzez media oraz opinię publiczną. Taki scenariusz przewidywaliśmy już dawno.

Nie zamierzamy ustosunkowywać się do żadnych „faktów” podawanych w oświadczeniu, natomiast pragniemy poinformować, że warunkiem wstępnym postawionym przez KS Stal przed przystąpieniem do negocjacji było i jest nadal wystawienie przez BM SLAM faktury do transakcji dzierżawy hali, która miała miejsce w 2015 roku. Brak faktury o którą upominaliśmy się przez ponad dwa lata, wyrządził KS Stal szkodę, polegającą na braku zwrotu podatku VAT. Zarówno Urząd Skarbowy w Ostrowie jak i Izba Skarbowa w Poznaniu wypowiedziały się jednoznacznie w tej sprawie, nakazując spółce BM SLAM takie rozliczenie tej transakcji.

Jest to nasz jedyny twardy warunek do tych negocjacji, które trudno uznać za rozpoczęte, ponieważ spółka BM SLAM do tej pory takiej faktury nam nie przekazała.

Dotychczas strony pokazały po jednej ofercie a cały spór dotyczy przede wszystkim łamania prawa podatkowego przez BM SLAM . Trudno przystąpić do negocjacji w 2017 roku, kiedy brakuje faktury z 2015 roku. Mimo tego chcemy zapewnić wszystkich zainteresowanych, że chcemy rozbudowy hali, jednak nie może się to odbywać ze szkodą dla Klubu.Bartosz Górski
9529c2b1add17f86ede8206c9aaf3e61.png
Damian Grzeszczyk, kandydat na urząd Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej w ramach Koalicji Obywatelskiej, zaprezentował kierunki, w których...

2018-07-12 08:43:19

Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej X Europejskim Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin w grupie miast od 40 do 100 tysięcy zajął Ostrów Wielkopolski.

2018-07-09 08:11:08

Łukasz Mikołajczyk kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Senator przybliżył ogólne założenia programu, który zostanie zaprezentowany po ogłoszeniu terminu wyborów...

2018-07-12 16:30:47

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!