Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...

Szkoła bez zadań domowych?

SP 14 podjęła decyzję o niezadawaniu obowiązkowych pisemnych prac domowych. Jaka jest twoja ocena tego pomysłu?

Historia i wyniki »

15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jeszcze kilka rodzin czeka na Darczyńcę...

2017-12-06 16:59:38

Już tylko 3 dni do Finału Szlachetnej Paczki w Ostrowie Wielkopolskim! Paczka po raz XVII dotrze z pomocą do potrzebujących, w weekend 9-10.12. Kilka rodzin nadal czeka na swojego Darczyńcę. Wciąż możesz przygotować Paczkę, wybierając rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl

Do ostatniego dnia odwiedzaliśmy zgłoszone rodziny – w tym roku otrzymaliśmy ponad 140 zgłoszeń. Blisko 30 osób w ostatnich tygodniach odwiedziło łącznie około 120 rodzin. Finalnie 56 z nich zostało włączonych do Szlachetnej Paczki w duchu mądrej pomocy. Szlachetna Paczka pomaga rodzinom, których bieda jest niezawiniona. Takim, które wykazują bohaterską a nie roszczeniową postawę. Chcemy pomagać tym, dla których Paczka będzie impulsem do zmiany.

Jak mówi nam lider rejonu w Ostrowie Wielkopolskim Natalia Szymkowiak:

- Tak jak co roku, odzew jest duży. Darczyńcy znajdowali się bardzo szybko, niekiedy odbieraliśmy telefony z pytaniem, czy pojawią się jeszcze rodziny, które będzie można wybrać. Paczka już na stałe zagościła w sercach wielu ludzi. Kiedy tylko sytuacja rodziny była dla nas w pełni jasna, publikowaliśmy opis na stronie.  Jeszcze wczoraj włączyliśmy kilka rodzin, które czekają na swojego Darczyńcę. Nadal można pomagać! Naszym celem jest, aby każda włączona do projektu rodzina, w weekend cudów 9-10.12 otrzymała pomoc – mówi Natalia Szymkowiak.

Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki:

Darczyńcy mogą poczuć swój wpływ i zmienić świat konkretnej rodziny, ale też świat wokół siebie.

Bycie Darczyńcą to pomoc konkretna – darczyńca pomaga konkretnym osobom, kupując dla nich potrzebne rzeczy.  Darczyńca poznaje także historię rodziny, którą wspiera.Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

Szlachetna Paczka od lat łączy ze sobą biednych i bogatych. Darczyńcą dla wybranej rodziny może być każdy. Paczkę warto przygotować z bliskimi, przyjaciółmi lub rodziną, dzięki temu łatwiej sprostać potrzebom wskazanym w opisie rodziny. Wszystkie czekające na swoich Darczyńców rodziny są dostępne na www.szlachetnapaczka.pl.

 

Jak przygotować Paczkę?

Krok pierwszy. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest baza z historiami rodzin. Po wejściu tam, należy wybrać rejon, a potem rodzinę, której chce się pomóc. Upewnijcie się, że jesteście w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby. Są to potrzeby, które rodzina wskazała jako najważniejsze i najpilniejsze. Jeśli te 3 rzeczy będą przerastać wasze możliwości, warto zastanowić się na wyborem nowej rodziny.

Krok drugi.Do stworzenia Paczki zaproście znajomych, rodzinę, współpracowników!Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.

Krok trzeci. Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb. Wskazówkami służy wolontariusz dedykowany do kontaktu, opiekun rodziny.

Krok czwarty. W weekend finałowy 9-10 grudnia dostarczcie wszystkie paczki do magazynu w Ostrowie Wielkopolskim, przy ulicy Raszkowskiej 39 (dom Katechetyczny Przy Parafii Św. Antoniego).W magazynie będą czekali na Was wolontariusze, którzy następnie zawiozą Paczkę do Rodziny.

Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie. Jeśli rodzina wyraziła zgodę na kontakt z Darczyńcą, będziesz mógł wraz z wolontariuszem zawieźć Paczkę. 

Inf. Natalia SzymkowiakBeata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, znalazła się w gronie 80. finalistów z 15. krajów z całej Europy w konkursie „Innowacje w Polityce”  – Doceniono nasze działania z zakresu opieki...

2017-12-13 17:15:10

9 grudnia 2014 roku, Beata Klimek została oficjalnie zaprzysiężona na urząd prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W piątek w Forum synagoga odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasowe 3...

2017-12-09 17:02:29

Był to niezmiernie ważny dzień dla wielu ostrowskich rodzin. 11 grudnia oficjalnie otwarto zmodernizowany, nowoczesny Oddział Żłobka Miejskiego przy ulicy Waryńskiego. – Bardzo mnie cieszy, że od...

2017-12-11 18:31:17

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!