Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....
„MASKA” po raz 17

„MASKA” po raz 17

Symboliczna, teatralna maska, za którą można skryć się na chwilę, tym razem...

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

Alkohol pod chmurką

Czy popierasz wniosek o zezwolenie na spożywanie alkoholu na terenie Piasków-Szczygliczki?

Historia i wyniki »

Sylwester kulturalny

Czy należy organizować sylwestrowe imprezy kulturalne w OCK?

Historia i wyniki »

 • 21
  Środa
  Marzec 2018
  Loading...
  Poprzedni Marzec Następny
  Po Wt Śr Cz Pt So Nd
  262728
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  imieniny:
  Benedykta, Lubomiry, Lubomira
  Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

  Jeszcze kilka rodzin czeka na Darczyńcę...

  2017-12-06 16:59:38

  Już tylko 3 dni do Finału Szlachetnej Paczki w Ostrowie Wielkopolskim! Paczka po raz XVII dotrze z pomocą do potrzebujących, w weekend 9-10.12. Kilka rodzin nadal czeka na swojego Darczyńcę. Wciąż możesz przygotować Paczkę, wybierając rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl

  Do ostatniego dnia odwiedzaliśmy zgłoszone rodziny – w tym roku otrzymaliśmy ponad 140 zgłoszeń. Blisko 30 osób w ostatnich tygodniach odwiedziło łącznie około 120 rodzin. Finalnie 56 z nich zostało włączonych do Szlachetnej Paczki w duchu mądrej pomocy. Szlachetna Paczka pomaga rodzinom, których bieda jest niezawiniona. Takim, które wykazują bohaterską a nie roszczeniową postawę. Chcemy pomagać tym, dla których Paczka będzie impulsem do zmiany.

  Jak mówi nam lider rejonu w Ostrowie Wielkopolskim Natalia Szymkowiak:

  - Tak jak co roku, odzew jest duży. Darczyńcy znajdowali się bardzo szybko, niekiedy odbieraliśmy telefony z pytaniem, czy pojawią się jeszcze rodziny, które będzie można wybrać. Paczka już na stałe zagościła w sercach wielu ludzi. Kiedy tylko sytuacja rodziny była dla nas w pełni jasna, publikowaliśmy opis na stronie.  Jeszcze wczoraj włączyliśmy kilka rodzin, które czekają na swojego Darczyńcę. Nadal można pomagać! Naszym celem jest, aby każda włączona do projektu rodzina, w weekend cudów 9-10.12 otrzymała pomoc – mówi Natalia Szymkowiak.

  Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki:

  Darczyńcy mogą poczuć swój wpływ i zmienić świat konkretnej rodziny, ale też świat wokół siebie.

  Bycie Darczyńcą to pomoc konkretna – darczyńca pomaga konkretnym osobom, kupując dla nich potrzebne rzeczy.  Darczyńca poznaje także historię rodziny, którą wspiera.Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

  Szlachetna Paczka od lat łączy ze sobą biednych i bogatych. Darczyńcą dla wybranej rodziny może być każdy. Paczkę warto przygotować z bliskimi, przyjaciółmi lub rodziną, dzięki temu łatwiej sprostać potrzebom wskazanym w opisie rodziny. Wszystkie czekające na swoich Darczyńców rodziny są dostępne na www.szlachetnapaczka.pl.

   

  Jak przygotować Paczkę?

  Krok pierwszy. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest baza z historiami rodzin. Po wejściu tam, należy wybrać rejon, a potem rodzinę, której chce się pomóc. Upewnijcie się, że jesteście w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby. Są to potrzeby, które rodzina wskazała jako najważniejsze i najpilniejsze. Jeśli te 3 rzeczy będą przerastać wasze możliwości, warto zastanowić się na wyborem nowej rodziny.

  Krok drugi.Do stworzenia Paczki zaproście znajomych, rodzinę, współpracowników!Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.

  Krok trzeci. Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb. Wskazówkami służy wolontariusz dedykowany do kontaktu, opiekun rodziny.

  Krok czwarty. W weekend finałowy 9-10 grudnia dostarczcie wszystkie paczki do magazynu w Ostrowie Wielkopolskim, przy ulicy Raszkowskiej 39 (dom Katechetyczny Przy Parafii Św. Antoniego).W magazynie będą czekali na Was wolontariusze, którzy następnie zawiozą Paczkę do Rodziny.

  Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie. Jeśli rodzina wyraziła zgodę na kontakt z Darczyńcą, będziesz mógł wraz z wolontariuszem zawieźć Paczkę. 

  Inf. Natalia Szymkowiak  W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej pt. „Dramat Człowieka”. Misterium rozpocznie się w Parku Miejskim o godz. 19.30, przejdzie...

  2018-03-19 20:12:43

  Reakcję wielu mieszkańców naszego miasta wzbudziła akcja przycinania drzew prowadzona na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

  2018-03-15 00:15:29

  W tym roku Polakom udało się wspólnie zebrać 126.373.804,34zł, z czego aż 255.113,20zł uzbierał Sztab w Ostrowie Wielkopolskim.  To kolejny rok, gdy finał WOŚP kończy się rekordem. Tym razem...

  2018-03-18 13:04:49

  NAJNOWSZE OKAZJE

  NAJNOWSZE TUBONY

  NAJNOWSZE GAZETKI

  Dołącz do
  swoich znajomych!