Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Derby dla Ostrovii /foto/

2017-12-05 23:40:22

W pierwszym derbowym meczu w tegorocznych rozgrywkach II ligi żeńskiej koszykówki Ostrovia pokonała One Team 85:71.

Przed wtorkowym meczem trudno było wskazać faworyta, gdyż One Team przystępował do derbów z pozycji lidera mającego komplet zwycięstw. Rezerwy Ostrovii mając na koncie jedną porażkę, nie mogły sobie pozwolić w tym spotkaniu na porażkę, stąd zapewne decyzja trenera Główki, by oprócz Sandry Nowickiej, zasilić skład Katarzyną Motyl - obie z powodzeniem występujące na ekstraligowych parkietach.

Po wyrównanym początku meczu z czasem One Team wyszedł na 3-punktowe prowadzenie (8:11), na co bardzo szybko zareagowały gospodynie popisując się 9-punktową serią (17:11) i konćżąc pierwszą kwartę wynikiem 23:17. W drugiej odsłonie gra była jeszcze bardziej wyrównana, a podopieczne trenera Maciejewskiego starały się za wszelką cenę odrobić straty i tuż przed przerwą zbliżyły się do biało-czerwonych na 1 punkt (40:39). Trójka Anny Walczak pozwoliła Ostrovii oddalić zagrożenie i zakończć drugą kwartę przy wyniku 43:39.

Dwie trójki na tuż po przerwie (Motyl i Joks) dały Ostrovii 10-punktową przewagę i choć w połowie kwarty znów zmalało ono do 4 (51:47), to w kolejnych minutach biało-czerwone ponownie uciekły z wynikiem kończąc trzecią kwartę 7-punktowym prowadzeniem 60:53. Kluczowe dla losów meczu okazały sie pierwsze minuty kwarty czwartej. One Team rozpoczął ją nieźle. W trzeciej minucie przy wyniku 63:57 rzuty wolne wykonywała Krygowska. Zamiast dwóch wykorzystała jeden (63:58), a w kolejnych akcjach Ostrovia błysnęła 7-punktową serią (72:58). Była to rozstrzygająca szarża, a uzyskanej w ten sposób dwucyfrowej przewagi biało-czerwone nie oddały już do końca meczu, zwieńczonego rzutem za trzy równo z syreną w wykonaniu Mariki Grzegorowskiej.

Jak udało nam się dowiedzieć - rewanż planowany na 17.12 w hali przy ul. Staroprzygodzkiej odędzie się w innym terminie ze względu na kolizję terminów z meczem ekstraklasowej Ostrovii. O nowym terminie będziemy informować.

TS Ostrovia II Ostrów - One Team Ostrów 85:71 (23:17, 20:22, 17:14, 25:18)

Ostrovia: Joks 26, Szymankiewicz, Mielczarek 6, Nowicka 15, Walczak 5, H. Marciniak 2, Grzegorowska 5, Kowalczyk 11, Parzeńska

One Team: Rybak, Grzesiak, Czaska 13, Głowacka 2, Hałubek 23, Żarnowska 4, Waliszewska 11, Głądysz, Krygowska 18

Koszykarki TS Ostrovii Ostrów przegrały na własnym parkiecie z zespołem ENEA AZS Poznań, 75:79. W artykule prezentujemy pomeczowe wypowiedzi zawodniczek i trenerów obu zespołów.

2017-12-09 22:45:05

Ważny dla obu drużyn mecz czeka w sobotę koszykarki Ostrovii i Enei AZS Poznań. Wygrana biało-czerwonych pozwoli im włączyć się do walki o miejsce w pierwszej ósemce, dla poznanianek zwycięstwo...

2017-12-09 10:45:58

Nie pomógł drużynie Ostrovii zryw w ostatniej kwarcie. Wysoko przegrana kwarta trzecia zadecydowała o niespodziewanej porażce Ostrovii w meczu z Eneą AZS Poznań 75:79.