Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...

Szkoła bez zadań domowych?

SP 14 podjęła decyzję o niezadawaniu obowiązkowych pisemnych prac domowych. Jaka jest twoja ocena tego pomysłu?

Historia i wyniki »

15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Spotkanie z poezją w Dziewiątce /foto/

2017-12-05 22:32:30

Nastrojowo i ciepło zakończył się listopad w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II. Listopadowe spotkanie poetyckie rozpoczęło tu nowy cykl wieczorów, mających łączyć uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy lubią wiersze i piękną muzykę.

Przy kawiarnianych stolikach, przy blasku zapalonych lampionów, można było spędzić środowy wieczór słuchając lirycznych utworów, które w niezwykły sposób opisywały jesień. Niezliczona rozmaitość barw i uczuć znalazła się w utworach m.in. Tuwima, Wywrockiego, Brzechwy, Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, interpretowanych przez uczniów klas IV, którzy w większości debiutowali w roli recytatorów. Julia Bielarz, Julia Bartusiak, Zofia Chojnacka, Aleksandra Łukasiewicz, Olga Włodarczyk, Maria Michałowska – Rzeźnik i Karol Nieruchalski pomimo ogromnej tremy, unieśli na swych młodych barkach ciężar powierzonego zadania. Nie było jednak łatwo, gdyż na widowni zasiedli nie tylko rodzice i nauczyciele, ale i znane osobistości: Senator RP pan Łukasz Mikołajczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu pani Jolanta Maćkowiak, oraz pani mecenas Anna Stawicka. Bacznie swoim uczniom przyglądała się również Dyrektor Szkoły pani Justyna Uciechowska (pomysłodawczyni przedsięwzięcia). Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem występów młodych mówców. Dopełnieniem całości była niezwykła muzyka wykonana przez utalentowanych nauczycieli: panią Annę Pyszel(skrzypce), panią Katarzynę Kujawską – Meyer (pianino) i pana Roberta Kaczorowskiego (trąbka). Występ uświetniła też swoim śpiewem absolwentka szkoły - Izabela Staroń oraz uczniowie: Nikodem Wilgocki i Marysia Michałowska- Rzeźnik, wykonując utwory klasyków na pianinie.

Nad całością czuwały polonistki SP 9: pani Aleksandra Kędzierska - Cybułka i pani Katarzyna Kujawska- Meyer, które były autorkami scenariusza, a także wcieliły się w role prowadzących. Szczególne podziękowania należą się pani Magdalenie Przegoń, która była autorką niesamowitej scenografii.

Listopadowe spotkanie z poezją sprawiło, że najmniej lubiany przez wszystkich miesiąc ocieplił atmosferę wśród gości, powoli wprowadzając nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Inf. Agnieszka Resler /SP 9/Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała 6 grudnia XXIII  Turniej Mikołajkowy. 

2017-12-13 18:28:01

Wielką atrakcją okazały się warsztaty literacko-plastyczne pt. „Ignaś i Cecylka w domu Świętego Mikołaja”, w ostrowskiej bibliotece przeprowadzone przez uznaną autorkę kilkudziesięciu książek dla...

2017-12-13 18:21:19

W pierwszych dniach grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Mikołajkowy Turniej Minikoszykówki dziewcząt rocznika 2007 i młodszych. 

2017-12-14 12:14:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!