Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...

Szkoła bez zadań domowych?

SP 14 podjęła decyzję o niezadawaniu obowiązkowych pisemnych prac domowych. Jaka jest twoja ocena tego pomysłu?

Historia i wyniki »

15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

"Jedz i żyj zdrowiej" w SP 9 /foto/

2017-12-05 22:02:26

We wtorek 28 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II został podsumowany projekt „Jedz i żyj zdrowiej” realizowany przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” i dofinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Beneficjentami byli uczniowie klas IV ostrowskich szkół podstawowych.  

Projekt „Jedz i żyj zdrowiej” zakładał powiązanie edukacji prozdrowotnej z działaniem praktycznym: spotkania z dietetykiem, warsztaty kulinarne, warsztaty redakcyjne, degustacja zdrowej żywności oraz ruch na świeżym powietrzu. Te działania pozwoliły jeszcze lepiej zrozumieć sens zdrowego stylu życia oraz przekonać uczniów, że zdrowie mamy tylko jedno i to od nas zależy, jakie mamy samopoczucie, a co za tym idzie, również nasze życie.

W czasie ostatniego spotkania przedstawiciele ostrowskich szkół mogli sprawdzić zdobyte wiadomości. Z podanych produktów żywnościowych uczniowie przygotowali zdrowe kanapki. Trudność polegała na tym, że musieli wybierać z bogato zastawionego stołu, na którym znalazły się nie tylko zdrowe produkty. Uczestnicy, wspierani przez specjalistkę do spraw żywienia, doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, po czym z wielkim apetytem skonsumowali swoje „dzieła”.

Uczniowie wykazali się dużą pracowitością, gdy  podczas zajęć z dietetykiem - panią Moniką Lesiak - przygotowali piramidy zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej. W ten sposób wykazali się ogromną wiedzą. Układanie puzzli, tematycznie związanych z piramidami zdrowia, nie sprawiło żadnych problemów czy kłopotów. Okazało się świetną zabawą, która uczy i utrwala to co już wiemy.

Podsumowania dokonała pani Maria Gryczka - koordynator projektu. Ciepłe słowa do uczestników skierowała pani Ewa Matecka - zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Miło nam było również gościć asystentkę senatora RP Łukasza Mikołajczyka - panią Karolinę Winiecką oraz prezesa Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi” panią Teresę Larek.

Ze zdrowego odżywiania wynika wiele rozmaitych korzyści, z których każda ma ogromne znaczenie. To co jemy i ile jemy, wpływa na to jak wyglądamy i jak się czujemy na co dzień. Zdrowa dieta pomaga chronić przed wieloma groźnymi chorobami, pozwala także pozbyć się problemów z cerą i z trawieniem. Istnieje więc wiele ważnych powodów by zacząć zdrowo się odżywiać. Na zakończenie uczestnicy otrzymali, dla siebie i swoich szkolnych kolegów, broszurki „ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA”, przygotowane w czasie projektowych warsztatów redakcyjnych.

Inf. Agnieszka Resler„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Te mądre słowa Ojca Świętego Jana Pawła II mogą stanowić przesłanie kolejnej, dwunastej już edycji konkursu wiedzy o życiu i pontyfikacie papieża...

2017-12-08 11:28:42

Od września w Szkole Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim odbywają się zajęcia dodatkowe z matematyki podczas, których realizowany jest projekt mPotęga pt. „Matematyczne...

2017-12-13 17:19:33

Wieczór 7 grudnia 2017 roku na postanie na długo w pamięci nie tylko uczestników, ale i zaproszonych gości, przybyłych licznie do auli I LO na Pierwszy Przegląd Talentów I LO pt. „Ta nasza...

2017-12-09 12:47:44

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!