Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Niełatwe zwycięstwa w II lidze koszykarek

2017-12-03 21:49:41

Zarówno One Team jak i rezerwy Ostrovii "zgodnie z planem" pokonały w niedzielnych meczach swoje rywalki, zwycięstwa nad Maximusem Kąty Wrocławskie oraz Stalą Brzeg nie przyszły jednak łatwo.

Niedzielne mecze ostrowskich drużyn z zespołami zamykającymi drugoligową stawkę miały być przetarciem przed wtorkowymi "derbami na szczycie", tymczasem zarówno Maximus, jak i Stal Brzeg wysoko zawiesiły poprzeczkę zmuszając nasze zespoły do sporego wysiłku.

Dwa tygodnie temu niepokonany One Team zwyciężył kilkunastoma punktami w Kątach Wrocławskich, tymczasem w niedzielnym meczu "Maximuski" przeszły same siebie zdobywając aż 72 punkty i tylko dobrej skuteczności własnej ostrowianki zawdzięczają, że zachowały miano niepokonanych, wygrywając 78:72.

Sporo dramaturgii było również w meczu Ostrovii ze Stalą Brzeg. Przyjezdne od początku narzuciły ostre tempo, wygrywając pierwszą kwartę 19:13, a w drugiej uciekając na 12 punktów. I choć biało-czerwone jeszcze przed przerwą odrobiły straty z nawiązką, to w ostatniej kwarcie zrobiło się nerwowo przy wyniku 55:55. Ostatecznie Ostrovia wygrała 66:58 i z jedną porażką zajmuje drugie miejsce.

A już we wtorek o 16:30 w hali przy ul. Waryńskiego dojdzie do derbów Ostrowa, które mogą rozstrzygnąć o losach tegorocznej rywalizacji w II lidze. Tak się stanie jeśli One Team zachowa miano niepokonanych. Jeżeli tak się nie stanie, to oba zespoły zrównają się w tabeli i całkiem prawdopodobne, że ostrowską rywalizację o fotel lidera rozstrzygnie mecz rewanżowy zaplanowany na niedzielę 17 grudnia w hali przy ul. Staroprzygodzkiej.

KS One Team Ostrów - Maximus Kąty Wrocławskie 78:72

TS Ostrovia II Ostrów - KSK Stal Brzeg 66:58 (13:19, 21:13, 19:12, 13:14)

Czas na mecz. Pora na emocję. W sobotę we własnej hali podejmujemy zespół Kinga Szczecin. Zapowiada się kolejne ciekawe widowisko. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19.30. Zapraszamy do hali...

2017-12-09 10:52:06

Koszykarki TS Ostrovii Ostrów przegrały na własnym parkiecie z zespołem ENEA AZS Poznań, 75:79. W artykule prezentujemy pomeczowe wypowiedzi zawodniczek i trenerów obu zespołów.

2017-12-09 22:45:05

Mecz BM Slam Stali Ostrów z Kingiem Szczecin, który rozegrany został w minioną sobotę, dostarczył wszystkim ogromną dawkę emocji. Niestety w trakcie spotkania doszło do nieregulaminowych zachowań...