Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....
„MASKA” po raz 17

„MASKA” po raz 17

Symboliczna, teatralna maska, za którą można skryć się na chwilę, tym razem...

Powiększenie Kalisza

Władze Kalisza chcą powiększyć miasto o 17 okolicznych miejscowości. Jak oceniasz ten pomysł?

Historia i wyniki »

21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

„Mistrz Karpia 2017” – z Antonina

2017-12-03 16:37:34

Z Danutą Kowalską, właścicielką Restauracji – Pensjonatu „Lido” w Antoninie o wygranej w tegorocznej edycji Mistrza Karpia, potrawach z karpia i historii związanej z tradycją przygotowywania ryb rozmawia Michał Zimniak.

Wygrała Pani najważniejszą nagrodę Mistrza Karpia 2017 przyznawaną przez publiczność. Spodziewała się Pani takiego wyróżnienia?

- Konkurs w tym roku był bardzo wyrównany. Potrawy, które degustowali a następnie oceniali zgromadzeni goście przygotowywało aż osiem restauracji z Doliny Baryczy. Każda restauracja specjalizuje się w serwowaniu konkretnego dania, różnych form dań rybnych. Restauracja „Lido” to jest początek historii karpia. Karp jest tutaj podawany już od lat sześćdziesiątych. Wyróżnienie publiczności nie zaskakuje, staramy się od lat aby nasze potrawy były smaczne. Produkt z Gospodarstwa Rybackiego w Przygodzicach jest bardzo dobry, trzeba go odpowiednio przyrządzić. Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, to znaczy, że nasz trud został dostrzeżony.

 

Potrawa, którą podbiła Pani serca publiczności był karp z sosem z grzybów z lasów radziwiłłowskich. Czy może nam Pani zdradzić sekret przygotowania tego dania rybnego?

- Jak już wspomniałam, najważniejsza jest ryba. Od lat współpracuję i kupuję karpia z Gospodarstwa Rybackiego w Przygodzicach. Sekret więc chyba to po prostu znakomita ryba, którą ja tylko odpowiednio przyrządzam. Warto zaznaczyć, że w konkursie udział wzięły tylko dwie restauracje z Wielkopolski, cała reszta to restauratorzy z Dolnego Śląska. Karp serwowany przez nas, jest przede wszystkim świeży, smażony na tradycyjnej płycie węglowej. Swoją rolę odgrywa też psychologia. Dania rybne serwowane przez moją restaurację są odpowiednio przyprawione, podawane z grzybami zebranymi w antonińskich lasach. Talerz jest odpowiednio udekorowany w tym przypadku jarmużem. Czasami używamy zwrotu, że je się oczami. To chyba cały sekret zwycięskiego dania.

 

Jakich innych dań na co dzień spróbować mogą klienci w Restauracji – Pensjonacie „Lido” w Antoninie?

- Mamy bogatą ofertę potraw z karpia. Serwujemy zupę rybną karpiówkę, mamy roladki z karpia ze szpinakiem, tradycyjne filety z karpia z sosem czosnkowym, karpia z sosem lazurowym i teraz także karpia z sosem z podgrzybków. Moją specjalnością jest także pstrąg oraz sandacz. Jeżeli chodzi o dania mięsne polecam stek z Radziwiłła, przyrządzonego na sposób tradycyjny, tak jak gospodynie przyrządzały tę potrawę Michałowi Radziwiłłowi. Oferujemy naszą tradycyjną polską kuchnię, która spełnia oczekiwania naszych klientów. Nasi goście uwielbiają degustację tych specjałów. Nasze dania posiadają znak jakości „Dolina Baryczy poleca”. Zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie w naszym menu.

 

 

Dużo historii w całej naszej rozmowie. Proszę odpowiedzieć na pytanie: Od kiedy działa Pani restauracja? Od kiedy Pani prowadzi restaurację?

- Restauracja na terenie Antonina działa od lat sześćdziesiątych. Wcześniej pracowałam w Pałacu Książąt Radziwiiłłów w Antoninie. „Lido” przejęłam w dzierżawę ponad dwadzieścia lat temu. Prowadzę biznes do chwili obecnej. Mam nadzieję, że mój potomek przejmie po mnie tę schedę. Pragnę aby kontynuował to co mi udało się do tej pory stworzyć. Wspólnie prowadzimy akcje marketingowe. Jeśli chodzi o zbliżające się święta Bożego Narodzenia mamy zamówione i przygotowane kolacje wigilijne. Przyjmujemy w  tym pięknym okresie w polskiej tradycji dużą rodzinę, która będzie mieszkała w pensjonacie. Mamy pomysł na przyszłość, który się krystalizuje. W przyszłym roku, zaczniemy go tworzyć. Dziękuję za rozmowę. Dziękuję za państwa zaufanie. Składam za pośrednictwem portalu www.tubaostrowa.pl świąteczne życzenia wszystkim mieszkańcom południowej Wielkopolski. Za kilka tygodni Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowskim szpitalu wzbogaci się o nowe funkcjonalne pomieszczenia. Dodatkowe kilkaset merów powierzchni przyda się z pewnością, bo lawinowo rośnie...

2018-03-13 13:23:03

Ponad 150 biegaczy stanęło do sportowo-duchowego wyzwania jakim był udział w nocnym Półmaratonie Stacja Golgota. Trasa biegu licząca 21 kilometrów prowadziła drogami przez okoliczne wsie i lasy,...

2018-03-12 08:00:04

W piątek 2 marca w Restauracji Mleczna Perła odbyło się spotkanie ostrowskich przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Przymysłowo-Handlowej z wicemarszałek Marzeną Wodzińską, poświęcone możliwościom...

2018-03-03 16:27:18

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!