Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Przedsiębiorcy u Szejnfelda w Brukseli

2017-12-02 17:00:07

Wizytą studyjną w Brukseli zakończyły się obchody jubileuszu 25-lecia istnienia Izby Gospodarczej Wielkopolski Północnej. Na zaproszenie europosła Adama Szejnfelda przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z działalnością instytucji Unii Europejskiej– Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. W Brukseli spotkali się m.in. z Komisarz Elżbietą Bieńkowską oraz z byłym komisarzem, europosłem Januszem Lewandowskim.

- Jestem niezwykle zaszczycony, iż mogę powitać Państwa w stolicy Zjednoczonej Europy w roku, w którym Izba obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. To ostatnie ćwierćwiecze było niezwykle dynamicznym okresem, obfitującym w wielewyzwań dla przedsiębiorców, na czele z budowągospodarkiwolnorynkowej w naszym kraju orazakcesją Polski do Unii Europejskiej.W moim przekonaniu rola organizacji gospodarczychw tych procesachjest nie doprzecenienia. Przekazując na Państwa ręce gratulacje oraz wyrazy uznania, życzę Państwu dalszych sukcesów- podkreślił podczas spotkaniaeurodeputowany z Wielkopolski, który ma związek z Izbą niemalże od początku jej istnienia.

W ramach wizyty goście posła Adama Szejnfelda uczestniczyli w wielu spotkaniach, konferencjachi rozmowach, m. in. z posłem Januszem Lewandowskim, obecnie przewodniczącym delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim, a wczesniej Komisarzem ds. Budżetu UE. Wydarzeniem szczególnym, w którym mieli przyjemność brać udział Wielkopolanie,było spotkanie z ElżbietąBieńkowską, Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP.

Oczywiście członkowie Izby zapoznali się z zasadami działalności PE oraz jego Komisji, brali tez udział w posiedzeniu tzw. malej sesji plenarnej Parlamentu europejskiego w Brukseli („duże sesje” odbywają się w Strasburgu).

W czasie spotkań i rozmów podejmowano sprawy związane nie tylko z funkcjonowaniem Unii Europejskiej i jej instytucji, w szczególności Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ale także dotyczące Brukseli, Belgii oraz szerzej, całej Europy. Jednym z palących tematów, będących przedmiotem wielu rozmów. Nie obyło się także bez rozmowy na temat wykorzystania funduszy unijnych z obecnej perspektywy finansowej. Pytano też jakie są perspektywy na przyszły budżet oraz alokację środków finansowych dla naszego kraju, w tym dla przedsiębiorców, po roku 2020.

***

Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski jest organizacją samorządu gospodarczego i działa od 1992 roku. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Obecnie zrzesza około 110 firm z subregionu Wielkopolski Północnej. Członkami Izby są małe, średnie i duże firmy reprezentujące prawie wszystkie branże gospodarki.Izba jest największą instytucją samorządu gospodarczego w subregionie.

Celem działalności Izby jest wspieranie działań na rzecz rozwoju konkurencyjności gospodarki, reprezentowanie interesów przedsiębiorców w stosunkach z parlamentem, rządem, samorządami lokalnymi. Opiniuje projekty aktów prawnych, reprezentuje grupy przedsiębiorców czy też konkretne firmy przed instytucjami i urzędami występując w roli Rzecznika Przedsiębiorcy. Wspiera przedsiębiorczość opartą na wysokich standardach etycznych i uczciwej konkurencji, promuje produkty markowe, a także organizuje kursy i szkolenia.

Więcej informacji na temat Izby Gospodarczej Wielkopolski Północnej można znaleźć na stronie: http://igpw.pila.pl/.

Inf. Mateusz Grzelczyk
Asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Adama SzejnfeldaInstytut Pamięci Narodowej w ramach akcji „ Zapal światło wolności” zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o godzinie 19:30 symbolicznych świec  w oknach...

2017-12-13 15:09:49

Harcmistrz Dariusz Potasznik został wybrany członkiem Rady Naczelnej ZHP na 40. Zjeździe ZHP, który odbył się w dniach 7-10 grudnia w Warszawie.

2017-12-11 15:54:26

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie przedsiębiorców „Wtorkami z JPK_VAT” akcja będzie kontynuowana i potrwa do końca roku. W każdym urzędzie skarbowym w grudniowe wtorki będzie można uzyskać...

2017-12-04 14:58:19

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!