Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

"Kryształowe Gwiazdy" dla ostrowskich policjantów

2017-11-29 15:29:11

Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród laureatów byli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.


Ostrowscy Laureaci „Kryształowej Gwiazdy ":

asp. Krzysztof SUCHORZEWSKI, st. sierż. Krystian LITWIN, post. Wojciech CHOLEWA, i post. Natalia AUGUSTYNIAK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - 17 września 2017 roku, policjanci zostali wysłani na interwencję domową w Ostrowie Wlkp., gdzie syn zgłaszającej zamknął się w garażu i groził popełnieniem samobójstwa. Na miejscu znaleziono list pożegnalny. Asp. Suchorzewski pałką typu „Tonfa” wybił szybę w oknie, następnie mundurowi odcięli wiszącego desperata. Sprawdzono funkcję życiowe i udzielono pomocy medycznej. Mężczyzna przeżył dzięki szybkiemu, przemyślanemu i zdecydowanemu działaniu policjantów.

st. post. Patrycja STRUMIŃSKA i sierż. sztab. Maciej SZYMCZAK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - w dniu 20 kwietnia 2017 roku, policjanci udali się na interwencję domową w Ostrowie Wlkp. Na miejscu interwencji zauważyli stojącego w oknie mieszkania mężczyznę, który krzyczał że wyskoczy przez okno. Po dostaniu się do środka, policjantom udało się chwycić desperata i wciągnąć do mieszkania.

mł. asp. Łukasz JUSZCZAK i asp. Paweł STRZYŻ – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - 20 listopada 2016 roku, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dziwnie się zachowywał. Osoba trzymała w rękach plastikową butelkę i widząc mundurowych oblała się substancją znajdującą się w środku, a następnie próbowała się podpalić. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i nie dopuścili do jego podpalenia.Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem...

2017-12-08 12:41:05

W ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci oraz Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili szkolenie...

2017-11-28 10:54:43

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu zatrzymali 35-latka....

2017-10-06 15:05:38

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!