Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....
„MASKA” po raz 17

„MASKA” po raz 17

Symboliczna, teatralna maska, za którą można skryć się na chwilę, tym razem...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

"Kryształowe Gwiazdy" dla ostrowskich policjantów

2017-11-29 15:29:11

Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród laureatów byli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.


Ostrowscy Laureaci „Kryształowej Gwiazdy ":

asp. Krzysztof SUCHORZEWSKI, st. sierż. Krystian LITWIN, post. Wojciech CHOLEWA, i post. Natalia AUGUSTYNIAK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - 17 września 2017 roku, policjanci zostali wysłani na interwencję domową w Ostrowie Wlkp., gdzie syn zgłaszającej zamknął się w garażu i groził popełnieniem samobójstwa. Na miejscu znaleziono list pożegnalny. Asp. Suchorzewski pałką typu „Tonfa” wybił szybę w oknie, następnie mundurowi odcięli wiszącego desperata. Sprawdzono funkcję życiowe i udzielono pomocy medycznej. Mężczyzna przeżył dzięki szybkiemu, przemyślanemu i zdecydowanemu działaniu policjantów.

st. post. Patrycja STRUMIŃSKA i sierż. sztab. Maciej SZYMCZAK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - w dniu 20 kwietnia 2017 roku, policjanci udali się na interwencję domową w Ostrowie Wlkp. Na miejscu interwencji zauważyli stojącego w oknie mieszkania mężczyznę, który krzyczał że wyskoczy przez okno. Po dostaniu się do środka, policjantom udało się chwycić desperata i wciągnąć do mieszkania.

mł. asp. Łukasz JUSZCZAK i asp. Paweł STRZYŻ – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - 20 listopada 2016 roku, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dziwnie się zachowywał. Osoba trzymała w rękach plastikową butelkę i widząc mundurowych oblała się substancją znajdującą się w środku, a następnie próbowała się podpalić. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i nie dopuścili do jego podpalenia.W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotra Wilkowskiego.

2018-03-08 10:13:42

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku jest jednym z priorytetów polskiej Policji. Ferie zimowe to czas relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla policjantów to okres...

2018-02-05 15:47:27

Ostrowscy policjanci nie ustają w działalności profilaktyczno - edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży szkolnej z miasta i powiatu ostrowskiego. W tym celu dzielnicowi wraz z Sierżantem...

2018-02-03 11:46:04

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!