80-letnia mieszkanka Ostrowa poszukiwana

80-letnia mieszkanka...

Trwają poszukiwania 80-letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Osoby...
Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie zakończone /foto/

Szybowcowe Mistrzostwa...

Przez ostatnie dwa tygodnie w Michałkowie mogliśmy podziwiać najlepszych...
Kobieta, która wywołała alarm bombowy została zatrzymana

Kobieta, która wywołała...

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego ustalili i zatrzymali kobietę, która...
„Wakacje z Uśmiechem” na Stanicy Harcerskiej /foto/

„Wakacje z Uśmiechem” na...

Półkolonie organizowane na Stanicy Harcerskiej przez ostrowskich harcerzy...
Szlachetna Paczka - ruszyła rekrutacja wolontariuszy!

Szlachetna Paczka - ruszyła...

Szlachetna Paczka z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi docierając z...
23
Poniedziałek
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

"Kryształowe Gwiazdy" dla ostrowskich policjantów

2017-11-29 15:29:11

Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13 zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród laureatów byli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.


Ostrowscy Laureaci „Kryształowej Gwiazdy ":

asp. Krzysztof SUCHORZEWSKI, st. sierż. Krystian LITWIN, post. Wojciech CHOLEWA, i post. Natalia AUGUSTYNIAK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - 17 września 2017 roku, policjanci zostali wysłani na interwencję domową w Ostrowie Wlkp., gdzie syn zgłaszającej zamknął się w garażu i groził popełnieniem samobójstwa. Na miejscu znaleziono list pożegnalny. Asp. Suchorzewski pałką typu „Tonfa” wybił szybę w oknie, następnie mundurowi odcięli wiszącego desperata. Sprawdzono funkcję życiowe i udzielono pomocy medycznej. Mężczyzna przeżył dzięki szybkiemu, przemyślanemu i zdecydowanemu działaniu policjantów.

st. post. Patrycja STRUMIŃSKA i sierż. sztab. Maciej SZYMCZAK – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - w dniu 20 kwietnia 2017 roku, policjanci udali się na interwencję domową w Ostrowie Wlkp. Na miejscu interwencji zauważyli stojącego w oknie mieszkania mężczyznę, który krzyczał że wyskoczy przez okno. Po dostaniu się do środka, policjantom udało się chwycić desperata i wciągnąć do mieszkania.

mł. asp. Łukasz JUSZCZAK i asp. Paweł STRZYŻ – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. - 20 listopada 2016 roku, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dziwnie się zachowywał. Osoba trzymała w rękach plastikową butelkę i widząc mundurowych oblała się substancją znajdującą się w środku, a następnie próbowała się podpalić. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i nie dopuścili do jego podpalenia.Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego ustalili i zatrzymali kobietę, która zadzwoniła na numer alarmowy z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku ostrowskiej Policji. Po dokładnym...

2018-07-23 12:52:29

Rower to nie tylko beztroska przyjemność. Poruszając się nim nie chroni nas karoseria, ani poduszki powietrzne. Podobnie z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego. W sposób szczególny te dwie...

2018-07-20 12:53:59

Jak wygląda praca policjantów od wewnątrz, z czym muszą się  mierzyć na służbie, jakie niebezpieczeństwa na nich czyhają i jak sobie z tym wszystkim radzą- o tym mieli okazję przekonać się...

2018-06-19 12:29:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!