Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

"Gwiazda" u boku The Royal Moscow Ballet

2017-11-28 21:35:58

Cztery dziewczynki z Grupy Baletowej „Gwiazda” z Ostrowa Wlkp. wystąpiły w spektaklu „Jezioro łabędzie” wystawionym w Poznaniu przez The Royal Moscow Ballet. Mimo tremy, poradziły sobie znakomicie, choć emocje, jak same przyznały, były ogromne.

Propozycja występu początkujących baletnic u boku tak renomowanych mistrzów, jakimi są tancerze z The Royal Moscow Ballet, wypłynęła od kierownictwa samego zespołu, co nie jest to wcale takie oczywiste. Jako, że promotor baletu, agencja Prestige MJM mieści się w Ostrowie Wlkp., postanowiono więc tutejszej szkole zaproponować uczestnictwo w baletowym projekcie. Patrycja Stendera, szefowa „Gwiazdy” z Ostrowa Wlkp. wytypowała cztery dziewczynki, które kilka tygodni temu rozpoczęły próby do przesłanego przez management układu choreograficznego. Były to: Lena Stefańska i Weronika Rychlewska z grupy V i uczęszczające do zespołu od dwóch lat oraz Aleksandra Lewek i Iga Lewińska z grupy IV ćwiczące już od czterech lat. Co ciekawe, przygotowania objęły także takie elementy, jak pobranie miary i uszycie specjalnych strojów na jeden wieczór dla młodych baletnic. Zwiewne sukienki przywieziono zostały z Moskwy.

 


Na trzy godziny przez rozpoczęciem przedstawienia w Sali Ziemi młode baletnice przyjechały do Poznania, gdzie odbyły kilkunastominutową próbę z udziałem profesjonalistów. Poinstruowane przez Anatolija Emelianowa – głównego tancerza, choreografa i dyrektora generalnego The Royal Moscow Ballet - zastosowały się idealnie do jego wskazówek. W pierwszym  akcie zadaniem dziewczynek było przejście po scenie, w drugim natomiast zatańczyły z balowymi maseczkami w dłoniach wraz z głównym baletmistrzem. Poradziły sobie znakomicie, choć cała czwórka przyznawała się do ogromnych emocji tuż przed wyjściem na scenę. Publiczność również doceniła występ obiecujących adeptek trudnej sztuki baletowej.

 


- Tego rodzaju wydarzenia, w których artysta zaprasza na scenę młodych muzyków czy, jak w tym przypadku tancerzy, zdarzają się niezwykle rzadko. Świetnie, że mogliśmy sprawić radość młodym wykonawczyniom – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która jest promotorem polskiego tournée The Royal Moscow Ballet.

 

 


Do końca trasy pozostały jeszcze trzy miasta, w których moskiewscy tancerze zaprezentują spektakl ”Jezioro Łabędzie”. Będą  to: Zabrze – 28 listopada, Dom Muzyki i Tańca, Krakowie – 29 listopada, TAURON Arena oraz Warszawa – 30 listopada, COS Torwar. Bilety można jeszcze nabywać za pośrednictwem stron: www.bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

Źródło: prestigemjm.com

Zdjęcia: Jakub JaneckiKamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową, promującą album „Talizman”. Na początku przyszłego roku zespół zagra kilkanaście koncertów – jednym z nich będzie koncert w...

2017-12-14 17:03:53

W role wokalistów weszli nauczyciele ze szkół i przedszkoli. Pretekstem do zaprezentowania się na scenie był I Powiatowy Przegląd Śpiewających Nauczycieli „Belferiada 2017”, który odbył się w...

2017-12-08 12:32:29

W niedzielę 10.12.2017 roku w sali Ostrowskiego Centrum Kultury odbył się koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia działalności Big Bandu Powiatu Ostrowskiego.

2017-12-14 12:06:56

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!