Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

„Pierwsza woda po Kisielu” – spotkanie z Jerzym Kisielewskim

2017-11-27 15:42:16

23 listopada gościem ostrowskiej Biblioteki był Jerzy Kisielewski, dziennikarz radiowy i telewizyjny, tłumacz, syn legendarnego publicysty Stefana Kisielewskiego. Autor promował swoją książkę  „Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne” i podzielił się z publicznością wspomnieniami związanymi ze znanym ojcem i domem rodzinnym, w którym gościły największe osobowości polskiej kultury.

Książka ta, to sentymentalna, zabarwiona nostalgią podróż w czasie. Osobiste wspomnienia z czasów dzieciństwa i krakowsko-warszawskiej młodości Jerzy Kisielewski często opowiadał przyjaciołom. Pamięć jednak bywa ulotna, dlatego po wielu latach postanowił przelać je na papier. Zapamiętał wiele ciekawych osób, zdarzeń, sytuacji, interesujących rozmów z najważniejszymi postaciami kultury i publicystyki. Najwięcej miejsca poświęca oczywiście legendarnemu ojcu oraz bratu - wybitnemu pianiście ze słynnego duetu „Marek i Wacek”. To właśnie im zadedykowany jest tom wspomnień. Jednocześnie jest to też obraz polskiej inteligencji ukazany od kulis, w którym czytelnik odnajdzie wiele ciepłych i ujmujących historii. W tej pełnej uśmiechu opowieści pobrzmiewają również nostalgiczne nuty. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, jaki prywatnie był Stefan Kisielewski i poczuć niezwykłą atmosferę tego domu rodzinnego. Bohaterami anegdot są czołowi przedstawiciele polskiej kultury, m.in.: Jerzy Waldorff, Sławomir Mrożek, Stanisław Różewicz, Leopold Tyrmand i Wisława Szymborska.

Podczas spotkania w Ostrowie autor mówił także o przyjaźniach, które po ojcu odziedziczył. „Wiele osób mówi mi: Pan cały czas żył w cieniu ojca i brata. Oczywiście porównania do niego są nieuniknione. Ja jednak nigdy nie miałem kompleksów z tym związanych. To  bardzo wygodny cień.” - przyznał  z uśmiechem dziennikarz. Opowiedział też o początkach swojej dziennikarskiej drogi i przytoczył kilka zabawnych anegdot związanych z pracą w telewizji i radiu. Przez wiele lat współpracował z prasą zagraniczną. Związany był z francuską agencją prasową AFP i włoską ANSA. Był również stałym współpracownikiem Programu II Polskiego Radia, a ostatnio TVP Info, prowadzącym i wydawcą programu telewizyjnego „Kawa czy herbata”. W latach 2001-2003 był prezesem Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Dwugodzinne spotkanie zakończyło wpisywanie dedykacji, wspólne zdjęcia oraz indywidualne rozmowy z autorem. Na pamiątkę wieczoru w ostrowskiej książnicy, dziennikarz otrzymał grafikę wykonaną przez artystę Szymona Wasielaka, którą wręczył mu dyrektor Włodzimierz Grabowski. W niedzielę 10.12.2017 roku w sali Ostrowskiego Centrum Kultury odbył się koncert jubileuszowy z okazji 15-lecia działalności Big Bandu Powiatu Ostrowskiego.

2017-12-14 12:06:56

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii – koncert już 15 grudnia. 

2017-12-14 14:05:28

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową, promującą album „Talizman”. Na początku przyszłego roku zespół zagra kilkanaście koncertów – jednym z nich będzie koncert w...

2017-12-14 17:03:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!