Misterium Męki Pańskiej „Dramat Człowieka” - już w sobotę!

Misterium Męki Pańskiej...

W sobotę 24 marca 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowane zostanie...
Miasto kupiło tereny za parowozownią

Miasto kupiło tereny za...

Prezydent Beata Klimek podpisała akt notarialny, a Miasto stało się...
Usługówka ze środkami na zagraniczne staże

Usługówka ze środkami na...

Zespół Szkół Usługowych uruchomił autorski projekt międzynarodowych staży...
Pogoda nie przeszkodziła biegaczom /foto/

Pogoda nie przeszkodziła...

W niedzielę 484 biegaczy wzięło udział w V Ostrowskim Ice Mat Półmaratonie....
„MASKA” po raz 17

„MASKA” po raz 17

Symboliczna, teatralna maska, za którą można skryć się na chwilę, tym razem...
21
Środa
Marzec 2018
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porozumienie Aresztu Śledczego z OHP

2017-11-21 18:37:55

Areszt Śledczy w Ostrowie Wlkp. podpisał porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie. Ideą współpracy  jest m.in. wymiana doświadczeń pomiędzy kadrą wychowawczą obu instytucji i organizowanie wspólnych przedsięwzięć prewencyjno-informacyjnych dla młodzieży z Centrum.

Umowę podpisano  w siedzibie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. To jedno z 6 takich Centrów w kraju, które uczy i wychowuje młodzież z tzw. trudnych środowisk pochodzącą z całej Polski. Swoje podpisy pod porozumieniem złożyli  dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie kpt. Waldemar Zaremba oraz  Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Treść porozumienia zakłada  m.in. tworzenie dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym warunków do kształcenia ogólnego i zawodowego, przekwalifikowania i zachęcania jej do kształcenia ustawicznego; zapobieganie przestępczości i przeciwdziałanie powrotowi do przestępstwa oraz kształtowania społecznie pożądanej postawy zarówno wśród  młodzieży jak i skazanych.

- Zależy nam również na  prowadzeniu działalności społecznej, kulturalnej, oświatowej i edukacyjnej wobec skazanych. Chcemy też promować działalność opiekuńczo-wychowawczą oraz działania penitencjarne i resocjalizacyjne. Naszym wspólnym celem jest  też przygotowanie  uczestników centrum  jak i osadzonych z aresztu do wejścia na rynek pracy - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Plany współpracy obejmują również stwarzanie dla osadzonych z ostrowskiego Aresztu Śledczego  możliwości podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych poprzez formę kształcenia zawodowego.

- Chodzi o organizowanie i prowadzenie kształcenia ustawicznego  w postaci kursów i szkoleń, podejmowanie i wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i mających wpływ na wychowanie w poszanowaniu  do pracy. W naszym Centrum działa Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży, który prowadzi szereg działań zmierzających do podnoszenia kwalifikacji zawodowych również osób dorosłych. Tak więc i osadzeni będą mieli szansę na zdobycie nowych kwalifikacji, które ułatwią im funkcjonowanie w społeczeństwie po opuszczeniu murów zakładu karnego – uzupełnia Wiesława Wawroska, wicedyrektor Centrum.

Obie strony chcą też wspólnie organizować konferencje, seminaria, wystawy czy targi edukacyjne.

- Bardzo się cieszę, że takie porozumienie zostało zawarte. Mam nadzieję, że współpraca będzie owocna dla obu stron. Zależy nam na wymianie doświadczeń, bo obie instytucje  mają określony charakter i w obu przypadkach prewencja jest jak najbardziej wskazana. Kolejnym elementem naszego porozumienia jest udział młodzieży z CKiW w Pleszewie w projekcie „Głos zza krat”. Daje on szansę uczniom placówki na zobaczenie zakładu karnego  od wewnątrz i zrozumienie, że jest on ostatnim miejscem, w którym powinni się znaleźć - wyjaśnia kpt. Waldemar Zeremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp.

Przy realizacji zadań zawartych w porozumieniu zarówno CKiW jak i Areszt Śledczy  będą wspólnie nawiązywać współpracę z pracodawcami  jak i organizacjami zrzeszającymi pracodawców, organami i instytucjami samorządowymi oraz państwowymi, a także organizacjami i instytucjami zagranicznymi.

Inf. OHP Pleszew

Fot. Michał ŁuczkaninObszar: województwo wielkopolskie - subregion kalisko-leszczyński Ważność: od 2018-03-16 12:00:00 do 2018-03-17 00:00:00 Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu...

2018-03-16 07:05:30

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu Obszar: województwo wielkopolskie Ważność: od 2018-03-02 07:00 do 2018-03-03 10:00 Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do...

2018-03-02 11:18:34

Ostrowski szpital wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach. Ograniczenie związane jest z wysoką zachorowalnością na grypę i infekcje grypopodobne. W sytuacjach szczególnych...

2018-02-26 11:37:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!