Bednarek z „Talizmanem” w ostrowskim klubie

Bednarek z „Talizmanem” w...

Kamil Bednarek wraz z zespołem wyrusza w premierową trasę koncertową,...
W Skrzebowej odnowiono zabytki

W Skrzebowej odnowiono zabytki

Zabytkowa chrzcielnica i przenośny feretron z obrazami maryjnymi...
Świąteczna Ostrovia 1909

Świąteczna Ostrovia 1909

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pokazuje jak znakomitą rodzinę...
Doskonalili umiejętności mediacyjne w Gdańsku

Doskonalili umiejętności...

Powiat ostrowski stawia na młodzież, a młodzież stawia na zdobywanie nowych...
Dezerter po raz pierwszy zagra w Fanaberii

Dezerter po raz pierwszy...

Legenda polskiego punk-rocka po raz pierwszy zagra w ostrowskiej Fanaberii...
15
Piątek
Grudzień 2017
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porozumienie Aresztu Śledczego z OHP

2017-11-21 18:37:55

Areszt Śledczy w Ostrowie Wlkp. podpisał porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie. Ideą współpracy  jest m.in. wymiana doświadczeń pomiędzy kadrą wychowawczą obu instytucji i organizowanie wspólnych przedsięwzięć prewencyjno-informacyjnych dla młodzieży z Centrum.

Umowę podpisano  w siedzibie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. To jedno z 6 takich Centrów w kraju, które uczy i wychowuje młodzież z tzw. trudnych środowisk pochodzącą z całej Polski. Swoje podpisy pod porozumieniem złożyli  dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie kpt. Waldemar Zaremba oraz  Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Treść porozumienia zakłada  m.in. tworzenie dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym warunków do kształcenia ogólnego i zawodowego, przekwalifikowania i zachęcania jej do kształcenia ustawicznego; zapobieganie przestępczości i przeciwdziałanie powrotowi do przestępstwa oraz kształtowania społecznie pożądanej postawy zarówno wśród  młodzieży jak i skazanych.

- Zależy nam również na  prowadzeniu działalności społecznej, kulturalnej, oświatowej i edukacyjnej wobec skazanych. Chcemy też promować działalność opiekuńczo-wychowawczą oraz działania penitencjarne i resocjalizacyjne. Naszym wspólnym celem jest  też przygotowanie  uczestników centrum  jak i osadzonych z aresztu do wejścia na rynek pracy - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Plany współpracy obejmują również stwarzanie dla osadzonych z ostrowskiego Aresztu Śledczego  możliwości podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych poprzez formę kształcenia zawodowego.

- Chodzi o organizowanie i prowadzenie kształcenia ustawicznego  w postaci kursów i szkoleń, podejmowanie i wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i mających wpływ na wychowanie w poszanowaniu  do pracy. W naszym Centrum działa Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży, który prowadzi szereg działań zmierzających do podnoszenia kwalifikacji zawodowych również osób dorosłych. Tak więc i osadzeni będą mieli szansę na zdobycie nowych kwalifikacji, które ułatwią im funkcjonowanie w społeczeństwie po opuszczeniu murów zakładu karnego – uzupełnia Wiesława Wawroska, wicedyrektor Centrum.

Obie strony chcą też wspólnie organizować konferencje, seminaria, wystawy czy targi edukacyjne.

- Bardzo się cieszę, że takie porozumienie zostało zawarte. Mam nadzieję, że współpraca będzie owocna dla obu stron. Zależy nam na wymianie doświadczeń, bo obie instytucje  mają określony charakter i w obu przypadkach prewencja jest jak najbardziej wskazana. Kolejnym elementem naszego porozumienia jest udział młodzieży z CKiW w Pleszewie w projekcie „Głos zza krat”. Daje on szansę uczniom placówki na zobaczenie zakładu karnego  od wewnątrz i zrozumienie, że jest on ostatnim miejscem, w którym powinni się znaleźć - wyjaśnia kpt. Waldemar Zeremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp.

Przy realizacji zadań zawartych w porozumieniu zarówno CKiW jak i Areszt Śledczy  będą wspólnie nawiązywać współpracę z pracodawcami  jak i organizacjami zrzeszającymi pracodawców, organami i instytucjami samorządowymi oraz państwowymi, a także organizacjami i instytucjami zagranicznymi.

Inf. OHP Pleszew

Fot. Michał ŁuczkaninO wiele za szybko niż pozwalają na to przepisy jechał 23-letni kierujący fordem focusem, którego ostrowscy policjanci zatrzymali do kontroli w jednej z miejscowości gminy Odolanów. W miejscu,...

2017-12-11 15:37:55

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE: Silna mgła Obszar: województwo wielkopolskie Ważność: od 2017-11-15 22:00 do 2017-11-16 09:00 Przebieg: Prognozuje się wystąpienie na znacznym obszarze mgły...

2017-11-15 17:33:25

Jak co roku, policjanci ostrowskiej jednostki aktywnie włączyli się w działania mające zapewnić bezpieczeństwo w okresie obchodów Wszystkich Świętych. Już od minionego piątku, 27 października...

2017-11-03 15:31:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!