Motoryzacyjne perły na ostrowskim Rynku /foto/

Motoryzacyjne perły na...

W sobotę 14 lipca ostrowski Rynek stał się parkingiem dla wyjątkowych...
BM Slam Stal zgłosiła się do gry w lidze

BM Slam Stal zgłosiła się...

Pierwszy krok do gry w Energa Basket Lidze w kolejnym sezonie wykonany. Klub...
Powstanie boisko sportowe przy „budowlance”

Powstanie boisko sportowe...

Przy Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie powstanie nowoczesne...
90- lecie OSP Sulisław /foto/

90- lecie OSP Sulisław /foto/

W dniu 1 lipca 2018 roku OSP Sulisław obchodziła jubileusz 90- lecie...
Łukasz Mikołajczyk oficjalnie kandydatem na prezydenta

Łukasz Mikołajczyk...

Łukasz Mikołajczyk kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Ostrowa...
15
Niedziela
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porozumienie Aresztu Śledczego z OHP

2017-11-21 18:37:55

Areszt Śledczy w Ostrowie Wlkp. podpisał porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie. Ideą współpracy  jest m.in. wymiana doświadczeń pomiędzy kadrą wychowawczą obu instytucji i organizowanie wspólnych przedsięwzięć prewencyjno-informacyjnych dla młodzieży z Centrum.

Umowę podpisano  w siedzibie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. To jedno z 6 takich Centrów w kraju, które uczy i wychowuje młodzież z tzw. trudnych środowisk pochodzącą z całej Polski. Swoje podpisy pod porozumieniem złożyli  dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie kpt. Waldemar Zaremba oraz  Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Treść porozumienia zakłada  m.in. tworzenie dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym warunków do kształcenia ogólnego i zawodowego, przekwalifikowania i zachęcania jej do kształcenia ustawicznego; zapobieganie przestępczości i przeciwdziałanie powrotowi do przestępstwa oraz kształtowania społecznie pożądanej postawy zarówno wśród  młodzieży jak i skazanych.

- Zależy nam również na  prowadzeniu działalności społecznej, kulturalnej, oświatowej i edukacyjnej wobec skazanych. Chcemy też promować działalność opiekuńczo-wychowawczą oraz działania penitencjarne i resocjalizacyjne. Naszym wspólnym celem jest  też przygotowanie  uczestników centrum  jak i osadzonych z aresztu do wejścia na rynek pracy - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

Plany współpracy obejmują również stwarzanie dla osadzonych z ostrowskiego Aresztu Śledczego  możliwości podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych poprzez formę kształcenia zawodowego.

- Chodzi o organizowanie i prowadzenie kształcenia ustawicznego  w postaci kursów i szkoleń, podejmowanie i wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i mających wpływ na wychowanie w poszanowaniu  do pracy. W naszym Centrum działa Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży, który prowadzi szereg działań zmierzających do podnoszenia kwalifikacji zawodowych również osób dorosłych. Tak więc i osadzeni będą mieli szansę na zdobycie nowych kwalifikacji, które ułatwią im funkcjonowanie w społeczeństwie po opuszczeniu murów zakładu karnego – uzupełnia Wiesława Wawroska, wicedyrektor Centrum.

Obie strony chcą też wspólnie organizować konferencje, seminaria, wystawy czy targi edukacyjne.

- Bardzo się cieszę, że takie porozumienie zostało zawarte. Mam nadzieję, że współpraca będzie owocna dla obu stron. Zależy nam na wymianie doświadczeń, bo obie instytucje  mają określony charakter i w obu przypadkach prewencja jest jak najbardziej wskazana. Kolejnym elementem naszego porozumienia jest udział młodzieży z CKiW w Pleszewie w projekcie „Głos zza krat”. Daje on szansę uczniom placówki na zobaczenie zakładu karnego  od wewnątrz i zrozumienie, że jest on ostatnim miejscem, w którym powinni się znaleźć - wyjaśnia kpt. Waldemar Zeremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp.

Przy realizacji zadań zawartych w porozumieniu zarówno CKiW jak i Areszt Śledczy  będą wspólnie nawiązywać współpracę z pracodawcami  jak i organizacjami zrzeszającymi pracodawców, organami i instytucjami samorządowymi oraz państwowymi, a także organizacjami i instytucjami zagranicznymi.

Inf. OHP Pleszew

Fot. Michał Łuczkanin9529c2b1add17f86ede8206c9aaf3e61.png
Intensywne opady deszczu z burzami stopień: 1 prawdopodobieństwo: 85% Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość...

2018-07-12 14:57:09

Intensywne opady deszczu z burzami, stopień: 1 - prawdopodobieństwo: 75% Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość...

2018-07-10 13:15:14

W najbliższą niedzielę policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – zero tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą...

2018-07-06 17:24:49

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!