Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Porażka w meczu o dwóch obliczach

2017-11-19 14:54:12

Po dwóch wyraźnie przegranych kwartach, koszykarze BM Slam Stali wyraźnie wygrali kwartę trzecią, a w czwartej wyszli na prowadzenie, by ostatecznie przegrać z Anwilem we Włocławku 76:78.

Gospodarze bardzo szybko narzucili w niedzielnym meczu swój styl gry, z każdą minutą powiększając przewagę, która w pierwszej kwarcie wyniosła 8 punktów, a w drugiej urosła do punktów 17 (50:33). Wydawało się, że w drugiej połowie ostrowianie będą bronić się przed pogromem i utratą 100 punktów w całym meczu. Tymczasem na trzecią kwartę wyszły z szatni dwa odmienione zespoły. Imponująca seria ostrowian 16:2 i świetna postawa Aarona Johnsona, który zdobył 4 trójki,pozwoliła Stalowcom zblizyc się na dystans jednego kosza (52:49), na więcej rywale jednak nie pozwolili i odparli ostrowski szturm kończąc trzecią kwartę przy wyniku 64:58.

Początek czwartej kwarty mógł sugerować, że gospodarze opanowali sytuacją, gdyż dość szybko powiększyli przewagę do 11 punktów i długi czas udawało im sie utrzymywać kilkupunktową przewagę. Z czasem żółto-niebieskim raz jeszcze udało się przypuścić szturm, który dał im 2-punktowe prowadzenie (71:73). Włocławianie wykazali się jednak dużą odpornością. Potrafili zmobilizować się na ostatnie minuty, zdobyć 6 punktów z rzędu i odwrócić losy meczu.

Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów 78:76 (27:19, 23:14, 14:25, 14:18

Anwil: Ivan Almeida 22, Jarosław Zyskowski 10, Michał Nowakowski 9, Kamil Łączyński 8, Jaylin Airington 8, Szymon Szewczyk 7, Paweł Leończyk 6, Ante Delas 6, Josip Sobin 2.

Stal: Aaron Johnson 25, D.J. Richardson 9, Jure Skifić 8, Adam Łapeta 7, Michał Chyliński 7, Szymon Łukasiak 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Łukasz Majewski 3, Grzegorz Surmacz 0.

szczegóły wkrotce...

Ważny dla obu drużyn mecz czeka w sobotę koszykarki Ostrovii i Enei AZS Poznań. Wygrana biało-czerwonych pozwoli im włączyć się do walki o miejsce w pierwszej ósemce, dla poznanianek zwycięstwo...

2017-12-09 10:45:58

Koszykarze BM Slam Stali mimo wywalczonej w pierwszej kwarcie i utrzymanej w dwóch pozostałych przewagi, roztrwonili ją w kwarcie czwartej i choć rzutem na taśmę „uratowali” dogrywkę, to w niej...

2017-12-09 21:58:11

Ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze drugoligowej KS Stali pokonując na własnym parkiecie WKK Wrocław 88:74.