Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pewna wygrana po dobrej grze /foto/

2017-11-18 19:47:05

Koszykarze KS Stali potwierdzili wysoką formę pokonując na własnym parkiecie kolejnego z faworytów II ligi - Poltechnikę Opole 85:75, prowadząc od początku do końca meczu.

Krzysztof Spała zdobył pierwsze punkty w tym meczu, później jednak przez dłuższy czas oba zespoły nie potrafiły zdobyć kosza. Gdy w końcu trafili goście, trójką odpowiedział na to Łukasz Olejnik i Stal prowadziła 5:2. Później punkty zdobywali tylko ostrowianie i po 4 minutach było już 11:2. Przerwa dla gości wyraźnie im pomogła szybko zdobyli trójkę, a później (choć na dwa razy) powtórzyli ten wyczyn i po sześciu minutach gry było już tylko 12:8. W tym momencie przypomniał o sobie Wojciech Żurawski powiększając przewagę do 6 punktów, opolanie potrafili jednak systematycznie odrabiać straty by w końcu zbliżyć się na 14:13. Końcówka kwarty w wykonaniu Stalowców była imponująca – rozpoczął od trójki K. Spała, zakończył dwójką P. Marek, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:13.

Błyskawiczną trójką rozpoczął drugą kwartę K. Spała, a w kolejnych minutach przewaga ostrowian powoli, ale systematycznie rosła: 30:16 po trzech minutach, 33:18 po czterech, by osiągnąć rekordowe 38:18 w połowie kwarty. W drugiej jej części gospodarze zdobyli tylko 3 oczka, natomiast opolanie 10, co pozwoliło im znacznie zmniejszyć straty i zejść na przerwę przy wyniku 41:28.

Trzecią kwartę znów rozpoczął Krzysztof Spała, ale... od faulu. Dało to gościom okazję do zdobycia pierwszych punktów, którą wykorzystali połowicznie. Pierwsze punkty dla Stali zdobył Mikołaj Spała. Gra toczyła się kosz za kosz i… błąd za błąd, w związku z czym przewaga ostrowian utrzymywała się na poziomie 12-14 punktów. W połowie kwarty 50-ty punkt zdobył Żurawski, co pozwoliło Stali uciec na 16-punktów (50:34). W tym momencie jednak gospodarze na trzy minuty stanęli w miejscu, a goście trafiali raz za razem zdobywając 9 punktów (50:43). Przerwał tą „swawolę” Łukasz Wojciechowski przełamując złą pasę Stali i poprawiając jej dorobek o kolejne 2 punkty. Dwucyfrową przewagę gospodarzom przywrócił chwilę później Galewski (55:44). Jak się okazało goście nie zdeprymowali  się takim obrotem spraw i w ostatniej minucie zdobyli 4 punkty, w związku z czym przed ostatnią kwartą mieliśmy wynik 55:48.

Dwójka P. Marka i trójka Galewskiego znów dały Stalowcom 12 punktów przewagi, ale w odpowiedzi 5-punktową serią popisali się goście i było 60:53. Kiedy ostrowianie w kolejnych dwóch akcjach podwyższyli prowadzenie na 66:53 o czas poprosił trener opolan. Po przerwie goście znów zdobyli trójkę i mimo gry kosz za kosz, właśnie dzięki rzutom za trzy i nieco lepszej skuteczności, w połowie kwarty zbliżyli się do Stali na 72:66. Kiedy w następnej akcji z dystansu nie trafił Wojciechowski, mogło zrobić się dramatycznie, goście jednak również nie wykorzystali swojej szansy, a dwa rzuty wolne Patryka Marka oddaliły zagrożenie. Taktyka opolan – odpowiadania trójkami na dwójki Stali pozwoliła im odrobić kolejne 2 punkty i na półtorej minuty przed końcem było już tylko 76:72. Niesportowy faul jednego z zawodników gości przysporzył Stali 4 punktów i choć w odpowiedzi opolanie dorzucili kolejne 3, to skutecznie wykonywane przez ostrowian rzuty wolne wybiły rywalom oręż z rąk, dając końcowy wynik 85:75.

KS Stal Ostrów – Weegree AZS Politechnika Opolska 85:75 (23:13, 18:15, 14:20, 30:27)

Stal: Ł. Olejnik 14, K. Spała 26, M. Spała 2, Ł. Wojciechowski 19, W. Żurawski 10, P. Galewski 6, P. Marek 8, T. Radzik
AZS: J. Bartkowiak 9, W. Barycz 14, K. Chmielarz 20, K. Kołcz 3, W. Leszczyński 11, R. Basiński 2, A. Cichoń 4, P. Wilk, G. Zadęcki 12

Przeczytaj również
Po dwóch gładko wygranych kwartach koszykarze BM Slam Stali roztrwonili 20-punktową przewagę i musieli sporo się napracować w końcówce meczu by pokonać ostatecznie GTK Gliwice 92:83.

2017-12-13 19:44:39

Czas na mecz. Pora na emocję. W sobotę we własnej hali podejmujemy zespół Kinga Szczecin. Zapowiada się kolejne ciekawe widowisko. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19.30. Zapraszamy do hali...

2017-12-09 10:52:06

Ważny dla obu drużyn mecz czeka w sobotę koszykarki Ostrovii i Enei AZS Poznań. Wygrana biało-czerwonych pozwoli im włączyć się do walki o miejsce w pierwszej ósemce, dla poznanianek zwycięstwo...